- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Těrlická přehrada - aktuálně !!!!
Co se a kde aktuálně chytá. Kde jste byli na rybách , co se chytlo - foto. A taky aktuální info o akcích na této vodě.- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
300x v oblíbených a 57x v ignorovaných.
NKalma - Profil | Pá 9.12.2022 20:53:05
Omezení 2 kapry týdně na 5ha vodě je pič.vina jak mraky!!! Je to ZASE další omezení, které ničemu nezabrání, ale lidi se tady chovají jako hovada a tak si za to můžeme sami😒🤷♂️. Ti co berou, budou brát stále, jen nezapíši a budou objíždět revíry jako pitomci přesně jak píšeš🤦♂️🤷♂️Slušní rybáři omezení nepotřebují a hovada si stejně svou cestu najdou jako doposud! Stejně jako dědula, který kousek od pláže v Dolních Domaslavicích (jak je ta velká dřevěná plošina a myslím, že je tam kousek rybářská chata) lapnul kapra okolo 60cm, cca 25 min. tam kolem něho poskakoval a čekal, až vypadnu (vláčel jsem kousek od něho), počád mně sledoval a když jsem došel k němu, že kolem něho vylezu na břeh tak dělal, že ho právě chytnul🤦♂️Vzal papíry a imitoval zápis kapra (po 25 min.🤦♂️) a prý že volal malému Pepovi, ať si pro něho příjde. Ani nechci domyslet, kolik se takových ryb od vody odnese bez zapsání, tím spíše v těch končinách, kde sem tam někdo projde🤷♂️Dříve jsem se s rybáři sem tam chytnul, většinou mně stejně poslali do prd.le, ale dnes už to neřeším! Chodím k vodě relaxovat a né se hádat tím spíše, když ničeho nedocílíš.Takže k čemu taková omezení? Mi osobně to nevadí i 20ks ryb je pro mně moc, ale štvou mně nařízení, které nemají logiku🤦♂️🤦♂️🤦♂️.
Tak jsem se malinko rozvášnil, takže kdyby to někomu příliš vadilo, tak se omlouvám😉Přeji všem klid u vody, ať vám ryby koušou a vzhledem k tomu, že se takto rozvášním velmi zřídka, takže další zápis bude asi zase za půl roku, proto hned přeji všem pěkné svátky🎄
NKreja - Profil | Pá 9.12.2022 18:56:55
Omezení dravců bych taky přivítal jenže taky máme rybáře co chodí jen vláčet a nemám představu jak to vyřešit.
To omezení ušlechtilých ryb je asi dostatečné vzhledem k tomu že jinde vůbec žádné omezení nemají.Ono tady asi máme vůbec největší různá omezení než jiné kraje.Příští rok bude zbytečné omezení že na 5ha jen dva kapry týdně.Myslím že ti jarní "dravci" si stejně svoje odchytají akorát že budou víc pendlovat mezi rybníkama.No a o dravcích taky naznačovali že by se s tím mělo něco dělat.Uvidíme v budoucnu.
NSalmon - Profil | Čt 8.12.2022 21:24:20
A já osobně bych byl pro ponechání 20ks vyjmenovaných (dříve ušlechtilých) ryb a z toho maximálně 10ks dravce!
A po tom, co vidím a slyším o lovu candátů kolem 45-49cm, tak už bych hlasoval i pro minimální délku nástražní rybky 15cm.
NKreja - Profil | Čt 8.12.2022 17:40:11
Chtěl jsem s ním dát řeč jak se mi letos nedařilo na dravce a on mě dřív šokoval informací jaký byl letos super
rok na dravce.Cituji-já mám letos napsaných 41kg dravců!!Na to že ryby nejí výkon jak hrom.A já si představil když se odevzdávají papíry kolik lidí má nápsano jen pár ryb protože nemůžou k vodě jako dotyčný.Je to hnus velebný pane tak to rabovat a určitě pro kšeft.Nejhorší na tom je že bylo vůbec umožněno kupovat druhé povolenky a ještě za stejnou cenu.Tímto to takovým vydrám jen zlegalizovali.Lína omezili jako nikde v republice ale na nedostatkové dravce se háže "bobek".A to se mi nelíbí.
NSalmon - Profil | Čt 24.11.2022 22:32:02
NKreja - Profil | Čt 24.11.2022 17:39:25
Dnes je všechno jinak - kdysi jsem na schůzi nadhodil kolik ubylo cejnů.Dívali se na mě jak na magora s tím že kdy to kdy slyšel sadit bílou rybu.A dnes se to dělá běžně.
Nxr125l - Profil | Čt 24.11.2022 8:37:45
NSalmon - Profil | St 23.11.2022 23:35:34
Jeden záběr, jedna ryba a spokojenost 🙂.
Měl něco málo přes 50cm. Vrácen zpět.
NKreja - Profil | Po 14.11.2022 16:50:01
Kdysi se dávalo 20t potom se do toho obuli zelení a museli se kapři snížit na 18t.Ale kde přišli k tomu snížení o další 2t netuším.Ani mi to moc nevadí ale kdyby aspoň ty ušetřené peníze šli do dravců.Jak se dívám na ty kila nasazených candátků tak asi jich moc nebude oproti pravěku kdy se na přehradě chytalo přes 2500 candátů ročně.Ostrava píše že je tady nedostatek násady candáta.Ani se nedivím.V Havířově na Pašůvce místo potřebnější ryby raději "dělali" kapra (uvidíme co tam bude mít Ostrava) a pamatuji že Orlová měla kdysi na Balatonech 35000ks candátí násady za rok.Dnes jsou z toho normální revíry a kdoví kolik takových chovných rybníků padlo.
Jinak hezký den a úspěšný zbytek sezóny.
NSalmon - Profil | Ne 13.11.2022 17:27:10
Jinak dneska dopoledne taky u vody a po delší době bezkontaktní sport.
Tak to zkusím zase zítra ;-)
NKreja - Profil | Ne 13.11.2022 17:22:22
nevím proč to kraj nemá i na normálních stránkách.Jinak dnes mlha jak u rákosníčka a výsledky mizerné.
NSalmon - Profil | So 12.11.2022 22:57:35
Kdy to vysazovali a kolik, nevíš? ;-)
NSalmon - Profil | Pá 28.10.2022 22:10:23
Neskutečně potěšil!
Jen škoda, že jsem byl sám a tak nemám lepší foto 😔.
PS: jak jsem již psal, máme tady naštěstí ZATÍM ještě dost pěkných ryb.
NKalma - Profil | So 22.10.2022 19:03:57
Červené karty: NeBeroun alias Qwert, valach45, ovelord, toth
Čtenáři této diskuse také sledují
NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)...8058
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NDolní Benešov1703
NŠtěrkovna Hlučín1013
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NBohumínská Odra a kapři116
NCcMoore a vše kolem něj3769
NFanclub značky Shimano16387
NKrátkodobá kaprařina x9912
NLithiové baterie - srovnání1546
Kde to žije - kaprařina
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8058
PoNLabe fishing store 18
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNKyjský rybník, Džbán 50904
PoNKrátkodobá kaprařina x 9912
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...



























