Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

Nmlíčnák - Profil | Čt 31.1.2013 19:13:54

Michal >> Hlavně křehčené :-)) Dám teda jednu a snad to nebude moc reklamní - byli sme tam po hříbko výletu . Můžu doporučit až pojedete kolem :-)

    NBacillus - Profil | Čt 31.1.2013 19:13:32

    Kuřata nežeru.

      NOkyš - Profil | Čt 31.1.2013 19:13:23

      Bacillus - tak v tom případě nic... raději být živý muž... :-)

        NMichal - Profil | Čt 31.1.2013 19:12:33

        Bacillus >> tak když nechceš hovězí líčka, tak si řekni o kuřecí řízky, třeba to bude ono :-)

          NBacillus - Profil | Čt 31.1.2013 19:10:55

          A kdo mi řekne hovězí líčka,je mrtvej muž.

            NBacillus - Profil | Čt 31.1.2013 19:09:39

            Po sakra dlouhé době monitoringu už mi to nedá.Beru,jsem lopata a nemehlo,ale když bych chtěl připravit hovězí líčka,co mám říct řezníkovi,aby mi prodal?

              Nmlíčnák - Profil | Čt 31.1.2013 18:17:43

              medvěd >> Pěkná práce . Taky sem tam pečeme . Třebas zelánky .

                Npoldeci - Profil | Čt 31.1.2013 18:13:03

                Čík >> to bude niečo od habaneros,nalej si aj mlieko k tomu )

                  NČík - Profil | Čt 31.1.2013 18:06:59

                  Mám dotázek pro znalce chili papriček.Dneska mi kámoš přinesl tohohle drobečka,je to z rostliny velký zhruba 80cm vysoký pěstovaný doma v bytě.Neví co je to za druh.Pro porovnání jsem použil běžnou polštářkovou žvejku.Co by to molho být za druh?

                    NSihanuk - Profil | Čt 31.1.2013 17:44:04

                    medvěd >> šikovná cérečka její fotku nemáš ? :-)))))

                      Nmedvěd - Profil | Čt 31.1.2013 17:39:05

                      Anička upekla tatínkovi k večeři pizzu.Dobrá je

                        NBenda 24,72 - Profil | Čt 31.1.2013 15:11:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        gulášek.

                        Pro neznalé, to červené je pasta - Piros Arany csípős. Je to ke guláši moc fajn. http://www.univer.hu/products.php?pcid=1#12

                          Nbombardák - Profil | Čt 31.1.2013 14:49:39

                          Bulk >> Poslední dobou, jedou doma hovězí líčka dost často..V kombinaci s pečeným bramborem, nebo bramborovou kaší nic nepokazíš. Těch receptů je moc, důležitá je však jedna skutečnost u pečení masa nespěchat - nechat jej dostatečně dlouhou dobu táhnout - otáčet a občas píchnout, tohle parádní maso je vždy vytěženo z mnoha kusů dobytka, takže nebude pravidelně měknout, ale má úžasnou přednost, že jeho struktura jej udržuje pohromadě. Dalším úskalím je použití dobrého vína(červeného). Může se stát, že vypečená šťáva začne hořknout, stává se to pravděpodobně vyšším množstvím taninu, normálně obsaženém v červeném víně. Dá se to potlačit přidání kvalitní marmelády, kterou omáčku i zároveň přisladíš. Já jsem posledně použil švestková povidla..

                            NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Čt 31.1.2013 14:23:02

                            ZN >> nepekoč, pekoč, nebo polpekoč ?

                              NZN - Profil | Čt 31.1.2013 14:05:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              pečená krůta jen se zeleninovým salátem. Dobrý oběd.

                                NKóĎA - Profil | Čt 31.1.2013 13:18:22

                                Maty >> ten čas - to je mi jasné. Blog máš moc hezkej.

                                  NMaty - Profil | Čt 31.1.2013 13:16:23

                                  KóĎA >> tuším na blogu mám recept na nějaká líčka a nikdo si na ně nikdy nestěžoval :) Demi glace je o čase, když nemáš možnost ho vařit minimálně 18 hodin, tak vůbec nezačínej, jinak na tom nic není. Na kopci znám :)

                                    NKóĎA - Profil | Čt 31.1.2013 13:11:47

                                    Maty >> v Praze jde koupit v restauraci "Na kopci", takže zdroje jsou :-) Já líčka nikdy doma nedělal, jenom jednou na kuchařském kurzu, kterým jsem byl podarován k třicátinám - tam se demi glace používala a musím říci, že jsem jedl jenom málo stejně dobrých věcí, lepší snad žádnou... Jinak demi glace jsem zkoušel doma jednou a spokojen s výsledkem jsem moc nebyl. Zjevně nezvládnutý technologický postup.

                                      NMaty - Profil | Čt 31.1.2013 13:06:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Grilovaný hřbet z divočáka flambovaný hruškovicí, ragů ze sušených hrušek, pečené brambory

                                        NMaty - Profil | Čt 31.1.2013 13:03:25

                                        KóĎA >> Do líček není demáč vůbec potřeba. Při jejich tepelné úpravě s kořenovkou, červeným vínem atd. vznikne super silný sos sám o sobě. JInak v Brně se dá koupit Ve Sklizenu Demi vyráběný Michalem Gothem z Pavilonu (dříve Kastelán), případně u mě doma :)

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess