Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

Mates PB - Profil | Čt 31.1.2013 12:57:03

Já budu mít dneska dršťkovou, fotit to nebudu.

    KóĎA - Profil | Čt 31.1.2013 12:32:06

    Diakoon >> no když bez něj to prostě není ono :-) takže si něco takového bohužel dopřávám pouze v restauraci ;-)

      Diakoon - Profil | Čt 31.1.2013 12:29:07

      KóĎA >> Tak potom jedině postup alá Babica: Když nemáme demi-glace tak dáme masox a pokud nemáme masox tak tam nedáme nic :-))

        JirkaV - Profil | Čt 31.1.2013 11:12:54

          KóĎA - Profil | Čt 31.1.2013 10:56:33

          Diakoon >> no jo no. Ale kříž je s demi-glace. V Praze ho koupím, ale jinde... O domácí výrobě mám své pochybnosti, ale možná je to jenom rukama.

            Diakoon - Profil | Čt 31.1.2013 10:40:22

            Bulk >> akrájíme a očistíme kořenovou zeleninu(nebo jinou na másle orestovanou zeleninu), část si necháme stranou na posypání nakonec – již na hotové jídlo. Maso obalíme v mouce a na pánvi zprudka opečeme, aby se zatáhlo. Maso vyjmeme a orestujeme kořenovou zeleninu, pórek a cibuli. Přidáme rajský protlak, podlijeme červeným vínem. Vrátíme maso a přidáme demi-glace a dolijeme vodou, aby bylo maso ponořené. Osolíme, opepříme, přidáme tymián, rozmarýn a celá rajčata s česnekem. Vše zakryté pečeme při teplotě 130 – 150o C 2 – 2,5 hod.

            Omáčku propasírujeme, můžeme zjemnit sladkou smetanou či máslem a prohřejeme s masem. Orestujeme si přílohovou zeleninu. Podáváme s bramborovou kaší, na kterou položíme maso, přesypeme orestovanou zeleninou a okolo přelijeme omáčkou. Ozdobíme brusinkami.
            Ingredience

            1 kg líček
            hl. mouka
            rostlinný olej
            250 g petržel + mrkev
            2 cibule
            pórek
            rajčatový protlak
            2 rajčata
            ½ česneku
            tymián
            rozmarýn
            červené víno
            demi-glace (na omáčku)
            brusinky
            Zdroj: http://www.labuznik.cz/recept/licka-na-cervenem-vin​e/

              Drozďák - Profil | Čt 31.1.2013 10:23:25

              Bulk >> mám.

              Upéct, nakrájet po vlákně a podávat s křenovkou a knedlíkem.

                Bulk - Profil | Čt 31.1.2013 10:19:48

                Nemáte prosím někdo osvědčený recept na přípravu hovězích líček?

                  ZN - Profil | Čt 31.1.2013 7:48:20

                  Toulovec >>
                  není

                    Toulovec - Profil | Čt 31.1.2013 7:22:38

                    ZN >> já za geniální považuju guláš s bramboráčkama postrouhat čerstvým křenem - to je nejvíc .......

                      bremic - Profil | Čt 31.1.2013 5:31:20

                      ZN >> Já to jedl poprvé někdy v 86 na školním výletě v Praze u Banzetů. Myslím že se to jmenovalo guláš dle Balouna. Chuťově zážitek na celej život.

                        kopr69 - Profil | Čt 31.1.2013 1:26:25

                        Dostal jsem emailem tento recept na taveny syr tak na nej kouknete.Zkouseli jste to uz nekdo?

                        Recept na domácí tavený sýr BOMBA!!!
                        Recept jsem dostala e-mailem a autorovi tohoto receptu patří vřelý dík!!!!
                        Domácí tavený sýr za 15 minut!!! A je ho hodně!!!
                        POTŘEBNÉ PŘÍSADY
                        1 tvaroh
                        1 rovná kávová lžička jedlé sody
                        přísady podle chuti (bylinky, česnek, kmín, zelenina, salám…)
                        1 lžička másla
                        POSTUP PŘÍPRAVY
                        Tvaroh dobře rozmícháme se sodou, případně dalšími přísadami a necháme 10 minut uležet. V kastrolku rozpustíme lžičku másla, přidáme tvaroh a zamícháme. Necháme vychladit v misce. To je vše. Nevím, k jaké reakci tam dochází, ale tvaroh během těch 10 minut úplně změní strukturu a přestane mít tvarohovou chuť. Stane se z něj OPRAVDU tavený, mazací sýr. Připadala jsem si jak kouzelník. Pokud ho nesníte hned, tak skladujte přikrytý nebo v alobalu, jinak z něj budete mít amarouna. Ale to dělají normální sýry taky.

                          Vydra revírní - Profil | St 30.1.2013 23:50:09

                          ZN >> eidamu třicítky? ;)

                            ZN - Profil | St 30.1.2013 20:18:00

                            Masařka >>
                            v mé oblíbené hospodě ho dělají s bramborákem 30 let. Nahoru nastrouhají trochu sýra a dají trošku mandlí. Moc dobré.

                              Masařka - Profil | St 30.1.2013 19:24:21

                              Kdysi jsem si dal na mušově v Pasohlávkách v hospodě u lasa guláš s bramborákama a chutnalo. Od té doby si to tak sem tam dáme i doma.

                                BuBu99 - Profil | St 30.1.2013 19:22:10

                                Marcel >> já to taky nikdy nezkusil ale může to být dobrá kombinace........:-)

                                  Marcel - Profil | St 30.1.2013 19:21:19

                                  Masařka >> guláš s bramborákem? To jsem nikdy nezkusil, v našem kraji neobvyklá kombinace, ale nemusí to být zlé...

                                    Bláža - Profil | St 30.1.2013 19:20:35

                                    Masařka >> Mě teda drážděj hlavně ty bramboráčky, nějak jsem na ně dostal chuť... ;o)))

                                      ZN - Profil | St 30.1.2013 19:18:53

                                      Masařka >>
                                      paráda

                                        Čík - Profil | St 30.1.2013 19:14:13

                                        Masařka >>Sekačka. To můžu každej den s čímkoliv.

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess