Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

medvěd - Profil | St 22.5.2024 19:12:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Taková blbost.Jen sůl a citronovy pepř.Potirano oliv.olejem s citronem a petrzelkou

    medvěd - Profil | Po 20.5.2024 22:37:52

    Pike >> pokud chceš,není problém

      Pike - Profil | Po 20.5.2024 22:33:06

      medvěd >> podle mne jsem psal už na podzim, že výborné👍

        medvěd - Profil | Po 20.5.2024 22:19:35

        Pike >> a dobrý?

          Pike - Profil | Po 20.5.2024 22:15:52

          medvěd >> dávno😂

            medvěd - Profil | Po 20.5.2024 22:04:45

            Pike >> mé omáčky jsi už zkonzumoval?

              jariss - Profil | Po 20.5.2024 16:48:31

              .

                Pedro1 - Profil | Po 20.5.2024 15:14:50

                Pike >> S tím "oharkem" jsem trošku dostal strach o Tvé duševní zdraví:-)

                Ale jo, trhaný mám taky rád hodně dochucený marinádou a na kotletu se dá namatlat cokoliv, to je fakt:-)

                  Pike - Profil | Po 20.5.2024 15:12:44

                  Pedro1 >> já jsem prase, já mám to bbq koření na bázi papriky, cukru atd rád. A sladká bbq omáčka to je dotuní 😂
                  Sůl a pepř jedu u klasických mas a někdy tak jedu i bůček jako obměnu proti této verzi. K tomu křen, oharek a hořčice.
                  Klasické marinády s nějalou tekutinou zatím dělám jen když dělám karé.

                    Pedro1 - Profil | Po 20.5.2024 14:57:58

                    Pike >> To vím:-)

                    Možná jsem zaujatý ze své vlastní cesty, kdy jsem jedno období marinoval kde co do kde čeho a hlavně hodně a ve finále to za moc nestálo, respektive ty marinády stály hromadu peněz:-)

                    A s ohledem na to maso, ano, udělal to přesně dle receptu, ......, zbyly mu žebra s kouskem masa, za mě zbytečné, ochuzující, neekonomické a s tím bůčkem by to bylo šťavnatější a kdo by chtěl jenom žebro, tak by si dal jenom žebro:-)

                    Jsem zvědav na Tvůj výtvor, těším se na recenzi!

                      Pike - Profil | Po 20.5.2024 14:53:39

                      Pedro1 >> s tím kořením nesouhlasím, ikdyž nemám nic proti tomu, že ne každému to sedí. Já mám tohle cestářství vyzkoušeno na bůčku a krkně a já jsem s tím v míru.
                      Stran masa a jeho množství taky úplně nesouhlasím, nemá to být bůček.
                      Vyzkouším, uvidíme. Já si své jídlo pohanit umím😂

                        Pedro1 - Profil | Po 20.5.2024 14:16:56

                        Pike >> Zrovna tohle je recept, kdy z krásnýho kusu masa udělá lehce masem obalený kosti s minimem tuku, vysuší to a napatlá na to stejné množství koření, jako váží po dopečení maso.
                        Takhle nějak si představuji řádně namarinovanej hadr na podlahu, chuť toho masa bude naprosto upozaděná a velmi slaboučká.

                          Pike - Profil | Po 20.5.2024 14:05:13

                          El Duffus >> čest. Já musím grilovat dle receptu, nejsem kreativní člověk, takže jedu prakticky dle 2 zdrojů.
                          Podle Pipa a podle grilovací bible od Webera.
                          Žebra mám v plánu dle Pipa viz odkaz.
                          Má tam právě i ty žebra z Makra včetně jejich přípravy. Bo bydlí nedaleko, tak předpokládám, že bere maso ze stejného Makra, tak by to mělo klapnout 😂
                          Jen mi to musí vyjít časově, děcka nechcou žebra, ale burgery😂

                          https://youtu.be/W2UVRcwQMHw?si=MRWa8ZvAO7sHCSHw

                            El Duffus - Profil | Po 20.5.2024 13:54:15

                            Pike >> poprosím, až budeš vkládat report, aby jsi popsal také úpravu masa před vložením na gril, u těch žeber mě zajímá jak a co budeš ořezávat, zdali ponecháš blánu... jsi takovej PIP Mrku, takže logicky i naše nároky na tebe nemohou být malé :-)

                              Filla - Profil | Ne 19.5.2024 23:30:43

                              Pike >> zeptal bych se "menšího" řezníka na vysoká žebra z přední čtvrtě. Ideálně z krávy, to je velká šmakuláda. Nepochybuju, že bys s tím technicky neporadil.

                                Filla - Profil | Ne 19.5.2024 23:27:04

                                kubas. >> Jenom to čtu a sbíhají se mi sliny! 😁

                                  Pike - Profil | Ne 19.5.2024 19:39:11

                                  Filla >> dobrého řezníka tu asi nemám, máme tu Maso Třebovle a možnáv Kunraticích Dolejš, ale tam jsem nebyl leta. Chci zkusit masitá žebra z makra, takový velký kus i s bokem, kdy se to musí seřezat. Jednou na to dojde, obavy z toho nemám, teplotu se mi daří držet dostatečně dlouho, mělo by to jít.

                                    kubas. - Profil | Ne 19.5.2024 19:32:16

                                    Filla >> A což pak korean short ribs :-).

                                      Eli - Profil | Ne 19.5.2024 19:05:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Roastbeefek z roštěnky z mladého býčka a steaky ze svíce na grilu...😋

                                        Filla - Profil | Ne 19.5.2024 12:46:02

                                        Pike >> jdi do toho a jestli znáš dobrého řezníka, doporučuju prubnout hovězí vysoká žebra. O level dál, než vepř 😉

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess