Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

NPike - Profil | Čt 25.4.2024 8:25:21

Klobasa1 >> Medvěd je na MRKu již podstatně déle, skoro bych řekl před rokem 2000, možná bude atakovat již 25 let😂

    Nmedvěd - Profil | Čt 25.4.2024 8:01:40

    Klobasa1 >> Díky za přání.Ještě pár měsíců zbývá.Na Mrku jsem o hezkých pár roků dýl.Tenkrát tuším nebyly ještě registrace a MM chodil na střední školu

      NMenca - Profil | Čt 25.4.2024 3:12:37

      A přitom taková blbost …

        NKlobasa1 - Profil | Čt 25.4.2024 2:32:43

        medvěd >> Nerad sem lezu mezi elitu, ale máte to tady moc pěkné, především žrádlo. Gratuluji k letošním šedesátkám a i dvacet let tady na Mrku dle karty se počítá. Pokorně slintám a inspirace dobrá, jen tak dál.....

          NMenca - Profil | Ne 21.4.2024 23:40:14

          A přitom taková blbost…

            NPike - Profil | Ne 21.4.2024 13:18:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Letošní grilování číslo 12 - bůček vydatně okořeněn SPOGem od Pipmastera. Cca 3 hodiny na 150 stupňů v klasickém kotlovém. Dnes mi chvilku trvalo stabilizovat teplotu, ale pak to šlo krásně. Cca 1,2 kg masa zmizelo hned. Další bůček bude s BBQ kořením. Známka 8,5 / 10. Příště si musím připlatit za lepší bůček, tento byl průměrný a na 10 / 10 to chce lepší kvalitu.

              NMarcel - Profil | Ne 21.4.2024 6:52:08

              Reznik76 >> diky za tip, presto to nechám na vás, co to umíte na 100% a raději si ho koupím 😉

                NReznik76 - Profil | So 20.4.2024 16:12:17

                Marcel >> myslím že to je míň složitý než si lidi myslí
                Největší problém je podle mě sehnat maso tak aby byly ztráty co nejmenší
                Tj. rošťenec s kostí a pokud možno neořezanej
                Když si postavíš někam ledničku do který vmontuješ vrtuli, třebas PC větráček ( viděl sem větráček na USB a powerbanku)
                Tím zajistíš cirkulaci
                Vlhkost zreguluješ nádobou s hrubou solí na dně tý ledničky
                No a zbejvá jen nějak tam to maso nainstaloval

                  NMarcel - Profil | So 20.4.2024 11:06:57

                  Reznik76 >> jo tak, tohle doma nedám 😊
                  Jinak stareny roštěnec mám nejradši 👌

                    NReznik76 - Profil | So 20.4.2024 10:08:38

                    Marcel >> neměl sem teď moc odbyt na roštěnce, tak sem si je odkládal do dry ageru
                    Nastaveno na 2°C a vlhkost myslím 75%
                    Až budu v práci tak to upřesnim
                    Jinak zraju celý čtvrtě minimálně 21dni než je začnu bourat

                      NMarcel - Profil | So 20.4.2024 8:58:41

                      Reznik76 >> kraaaasa👍👏👏 a podmínky zrani? Teplota, vlhkost?

                        NReznik76 - Profil | Pá 19.4.2024 16:03:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        77 dní
                        Ale je to ,,jen" mladý býk 🫣
                        Takže tučnost 0
                        Zapomněl sem to zvážit před, nicméně pokud to někoho zajímá tak z 10 kg celýho roštěnce
                        Je 1,1kg ořezu a 10ks steaků o váze 4kg

                          NPike - Profil | St 17.4.2024 18:59:03

                          Zakoupen na test nový rub od Pipmastera. Jeho klasický BBQ jsem zařadil mezi své základní spolu se SPoGem. Tady uvidíme.

                            Nkurtus - Profil | Po 15.4.2024 8:15:02

                            Pike >> ahoj, zkus to ze sumce.

                              NPike - Profil | Ne 14.4.2024 19:33:53

                              petr b. >> přes 24 hodin, cibule, vinný ocet, sodovka, koření. Minule jiný recept.
                              Podle mne to je prostě masem, možná způsobem a stylem přípravy na grilu.

                                Npetr b. - Profil | Ne 14.4.2024 18:58:10

                                Pike >> ahoj, možná blbá otázka, jak jsi měl ten šašlik naložený? a jak dlouho? Často tu koukám, nepřispívám, vím, že jsi na sebe náročný, ale přes to mi to nedá :-) Díky.

                                  NPike - Profil | Ne 14.4.2024 13:16:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Včera a dnes letošní grilování číslo 10 a 11.
                                  Zatímco včera burger výtečný, bez zbytečných serepetiček s poctivou chutí masa, dnes od včera naložený šašlik nijak nenadchnul. Již podruhé a v jiném receptu. Tímto na něj seru.
                                  Známky si dovolím udělit tyto:
                                  Burger - 9/10
                                  Šašlik 5/10
                                  Přiští týden bůček vcelku nebo marinovaná vepřová pečeně. Možná žebra.

                                    Nmedvěd - Profil | So 6.4.2024 12:07:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Včerejší Pokr Belly a splátek coleslaw,samozřejmě made in já

                                      Nmedvěd - Profil | Pá 5.4.2024 14:15:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Troška toho bůčku

                                        NFilla - Profil | Po 1.4.2024 22:26:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Taky jsme včera škrtli. Ukončení zimní sezony. Lokální svíčka s pepřovkou a nakouřená zelenina s holandskou omáčkou. Oheň šel v té zelenině cítit a s hladkou krémovou hollandaise to byl porňák. Ještě se mi sbíhají sliny, když vzpomenu..

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess