Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

NMaxwell - Profil | Po 1.4.2024 20:25:55

Taky jsem musel neco grilnout..veprovy tomahawk s bramborem..

    NMarcel - Profil | Po 1.4.2024 13:07:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Rostenka… plánována puvodne k řece, to neklaplo, tak jsme to sezrali doma 😊

      NMenca - Profil | Ne 31.3.2024 17:07:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      A přitom taková blbost…

        NPike - Profil | So 30.3.2024 17:54:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Dnes jakoby negrilováno, jen “vařeno” v pomalém hrnci trhané vepřové. Nebylo to špatné.

          Nmdx - Profil | Čt 28.3.2024 22:11:54

          Baron 007 MC >> Bavilo mě to jak jsme to měli v Aussie. Tj. za syrova hranolky o hraně tak 1,5 cm

            NBaron 007 MC - Profil | Čt 28.3.2024 21:49:59

            mdx >> take zalezi jak silne to nakrajis ;-)

              Nmdx - Profil | Čt 28.3.2024 20:44:36

              Baron 007 MC >> To je dlouhá doba proti Austrálii 😃

                NBaron 007 MC - Profil | Čt 28.3.2024 20:32:29

                mdx >> do dvou tydnu bastis.
                Neni potreba teplo. Musi se hejbat vzduch.

                  Nmdx - Profil | Čt 28.3.2024 19:40:06

                  Martin >> Rádo se stalo. Jono říkal že to chce maso který je aspoň trochu prorostlý tukem. Dělal to teda i z dalších druhů kromě hovězího. I z ryby

                    NMartin - Profil | Čt 28.3.2024 19:33:49

                    mdx >> skvělé, díky moc.

                      Nmdx - Profil | Čt 28.3.2024 15:38:43

                      Eli >> Díky. Mě jenom přišlo, že pokud člověk jen takhle griluje, tak je to zbytečně drahá sranda

                        NEli - Profil | Čt 28.3.2024 14:56:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        mdx >> jj, samozřejmě se to dá. Rozpálím uhlí, maso dám na přímý žár (z obou stran dle typu a výšky masa, poté dám kámen na nepřímé grilování a na něj rošt, zavřu gril a dole přivřu přívod vzduchu a nechám dojít..., příp. se dá použít jen litina.

                          Nmdx - Profil | Čt 28.3.2024 14:47:28

                          Baron 007 MC >> Zkoušel jsi to u nás? Jak dlouho to tak zabralo než to uschne?

                            NBaron 007 MC - Profil | Čt 28.3.2024 13:59:31

                            mdx >> uplne v pohode. Akorat vzduch nesmi stat.

                              Nmdx - Profil | Čt 28.3.2024 12:18:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Martin >> Jasně, není problém.

                              Biltong

                              5kg masa krájet po vlákně na stejky a pak na hranolky. Hnědý ocet na cca 10 minut. Koření na cca 2,5 kg masa:

                              3 polévkové lžíce koriandrových semínek
                              3 PL hrubé soli
                              1,5 PL chilli prášku
                              1,5 PL chilli vloček
                              1/2 PL hrubého pepře
                              1/2 PL hnědého cukru

                              Nechat přes noc marinovat v lednici a pak pověsit a nechat usušit. Věšeli jsme to na tyč pomocí roztáhlých kancelářských sponek.

                              Jen nevím jak to sušit tady. V Austrálii bylo přes den 35-43 stupňů a suchý vzduch. Venku v plechové boudě to bylo hotové za 1,5-2 dne. Pak jsme to nechávali v mrazáku. Ale z těch 5-ti kilo nám to vydrželo asi 2 týdny 😃

                                NMartin - Profil | Čt 28.3.2024 10:11:17

                                mdx >> hmm, biltong. Podělíš se o recept? Díky.

                                  Nmdx - Profil | Čt 28.3.2024 8:39:31

                                  Eli >> To jsme si s kolegou říkali taky, že k těm levným nebude tolik příslušenství.

                                  Používáš to i na “běžný” grilování jako stejky na rychlo atd.?

                                    NEli - Profil | Čt 28.3.2024 7:47:36

                                    mdx >> ahoj, mám Kamado. Také jsem uvažoval nad levnější variantou, ale bál jsem se, že mi tam pak nebude sedět příslušenství a ve finále ten Kamado výšek v setu na slušné peníze

                                      Nmdx - Profil | St 27.3.2024 18:34:12

                                      Pike >> Cena těch známých značek je vysoká.

                                      Grily na palety ani neznám. Ale naučil jsem se v Austrálii recept na tuhle Jihoafrickou dobrotu. Měl jsem na tom normálně závislost :-)))

                                        NPike - Profil | St 27.3.2024 18:29:53

                                        mdx >> pěkné, na to brai byl kdysi i nějaký seriál v TV. Jako některé národy jsou na tohle výborní, jiný level.
                                        Podle mne keramika a pizza je až to úplně poslední, tam je plno jiných výhod. Co jsem zaregistroval, pár kolegů tu keramiku má, ale myslím, že právě Kamado či Green egga, tak třeba se někdo ozve. Ten Hornbach za 10 je proti tomu dobrá cena. Zajímavé jsou i peletové grily, jako člověk by se vyřádil.

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess