Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

mdx - Profil | St 27.3.2024 18:22:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pike >> Vím, vím. Proto se ptám jestli náhodou kolega nemá tu levnější verzi. Chce to můj kamarád z práce. Prý to nutně potřebuje :-))) Nevím jestli to má nějaký větší smysl pokud člověk nedělá pizzu, trhaný maso atd.

Aussie většinou grilují na plynu. Nejvíc jsem si užil grilování u Jono Shalese. Vyrůstal v JAR a tak uznává jen uhlí. Říkají tomu brai. Hovězí v Austrálii skvělý

    Pike - Profil | St 27.3.2024 17:10:11

    mdx >> když už jsi je zmínil, tak super jsou prý Kamado a Green egg. Levnější jsou v Makru a Hornbachu. Taky jsem o nich uvažoval, zatím jedu velký kotel Weber, třeba se k nim dopracuju, na ty delší bbq díky těm deflektorům vypadají zajímavě.
    Máš zkušenosti s keramikou od protinožců?

      mdx - Profil | St 27.3.2024 17:04:56

      Eli >> Můžu se prosím zeptat jaký keramický gril máš?

        Pike - Profil | Út 26.3.2024 18:25:58

        medvěd >> souhlas, v neděli taky proběhlo.

          medvěd - Profil | Út 26.3.2024 18:03:29

          Taková blbost

            Eli - Profil | So 23.3.2024 20:12:42

            Dnes italský večer s příchutí jižní Moravy 😂

              Pike - Profil | So 23.3.2024 12:35:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Letošní grilování číslo 7 - vepřová pečeně v coca-cola marinádě s višňovou marmeládou. Cca 1,5 hodiny na 150 C na nepřímém žáru. Má to lehce zakouřenou chuť, povedl se i lehký smoke ring. Maso jemné, omáčka lehce násládlá, ale ne moc. K tomu brambory z trouby. Dávám 8,5 / 10 bodů.

                Eli - Profil | Pá 22.3.2024 18:54:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Domácí kuřátko

                  Filla - Profil | Čt 21.3.2024 18:06:06

                  Menca >> dobrou chuť

                    Menca - Profil | Čt 21.3.2024 17:51:55

                    Filla >> už se těším na čerstvou bagetu s máslem a par platku masa

                      Filla - Profil | Čt 21.3.2024 16:53:25

                      Menca >> To bych nedělal, ale zkušenost nemám. Za mě poměr sušenky+tuku = ideál.
                      Slintám jak bernardýn, když na to hledím. Pavlov zase vyhrál, prevít...

                        Menca - Profil | Čt 21.3.2024 16:26:01

                        Filla >> děkuji. Jen škoda ze ty prsa byly tak malé. Příště je zkusím srolovat.

                          Filla - Profil | Čt 21.3.2024 15:26:30

                          Menca >> To miluju! Přesně jak to máš Ty, s krytím, které je jak máslo. Moc hezký 💪

                            Menca - Profil | Čt 21.3.2024 3:39:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Moje první sušení dopadlo pro mě na jedničku. Byl jsem velmi mile překvapen výsledkem. Kachní prso, sůl, pepř a bylinky.

                              hadr kapr fakr boy - Profil | Ne 17.3.2024 11:52:54

                              Mysho22 >> k trhanýmu dělám koleslaw, cpu ho do žemle i na talíř

                                Pike - Profil | Ne 17.3.2024 7:48:31

                                Mysho22 >> dobré je to se vším, na oběd s pyré, na večeří bulka či tortila.
                                Já dávám hořčici či BBQ omáčku. Okurku, cibulu, případně sýr. Ale já nejsem úplně směroplatný.

                                  Mysho22 - Profil | Ne 17.3.2024 7:16:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Viete ako to je s tým ranným vtáčaťom ? Ja už mám navarené . Jeleni orech a z neho trhane mäso v trúbe 9hodin na 140. Teraz otázne s čím začať Tortila, hamburgerová žemla či zemiakové pyré ? Prípadne kľudne poraďte dip ktorý si robíte k masku do žemle.

                                    Pike - Profil | So 16.3.2024 15:18:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Letošní grilování číslo 6 - Pork belly burnt ends. V grilu cca 2,5 hodiny, nejdřív 90 minut jen okořeněné BBQ rubem, pak 60 minut v misce pod alobalem s cukrem, máslem a BBQ omáčkou. Jako chuťové velice dobré, známka 8,5 - 9 / 10 bodů. Na 10tku by to posunul o fous lepší bůček.

                                      medvěd - Profil | So 16.3.2024 14:02:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Makrely můžeme furt

                                        Filla - Profil | Pá 15.3.2024 11:43:12

                                        medvěd >> Ty se neošidíš, trenére! 😉💪

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess