Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

Nstrejka - Profil | Pá 8.3.2024 10:11:31

Pike >> je to dobré i na větrníci, věnečci a jiné polévané dezerti

    NPike - Profil | Pá 8.3.2024 8:48:43

    čolek01 >> čekal jsem na to rok, minule jsem to prováhal a musel koupit nehrádu, která není ono. Tohle za 250 Kč je super.
    Tak jsem rád, že využijou i ostatní.

      Nčolek01 - Profil | Pá 8.3.2024 8:38:13

      Pike >> ted koupeno,díky za info

        NSUFO - Profil | Pá 8.3.2024 8:28:15

        Pike >> už jsem to našel

          NSUFO - Profil | Pá 8.3.2024 7:12:44

          Pike >> teď jsem projel e-shop i letáky a nic nenašel, proto jsem psal na odkaz kde jsi to našel. A nebo přesný název z účtenky jak to oni jmenují

            NPike - Profil | Pá 8.3.2024 6:52:58

            SUFO >> v prodejnách to mají. Vypadá to tak, jak jsem vyfotil, včera po fotbale jsem tam utíkal, naštěstí měli do 22:00.
            Docela to mizí.

              NSUFO - Profil | Pá 8.3.2024 6:49:56

              Pike >> zdravím odkaz máš dík

                NPike - Profil | Čt 7.3.2024 22:46:29

                Rád bych upozornil na to, že v Lidlu mají slavný Pipmasterův plech s mřížkou. Cena luxusní navíc.

                  NJirka_K - Profil | St 28.2.2024 20:17:44

                  Pike >> Blbý je, že když bude člověk měsíc vařit 10/10, tak se z toho stane jenom obyčejnej průměr.... 🙂

                    Nmedvěd - Profil | Út 27.2.2024 17:39:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Mám rád zimu když je 17 st.

                      NPike - Profil | Po 26.2.2024 10:01:40

                      Marcel >> jojo, to už mám taky vyzkoušeno. Ale jak říkám, pochoutkáč je jedna z mála věci, kde je to dle mých představ😂

                        NMarcel - Profil | Po 26.2.2024 9:45:44

                        Pike >> k tomu PS, ne vždy mají vstupní suroviny stejnou chuť, takže bych to zase tak moc neřešil. Pokud to chutná tobě, je to cajk, no a občas jkdyž se něco povede na 10/10 nebo na 11/10 :), je to třešinka.

                          NMenca - Profil | Ne 25.2.2024 20:58:33

                          Kachní prsa prošla soli a kořením a teď se budou asi 3 měsíce sušit. Je to dlouhá doba a jsem fakt hodně zvědavý jak to dopadne .

                            Nmedvěd - Profil | Ne 25.2.2024 17:26:22

                            Nový ocelový wok právě prošel procesem vypaleni

                              NFilla - Profil | Ne 25.2.2024 11:53:43

                              Pike >> Tak ať Tě to pořád baví, Pajku. A nebuď tolik sebekritickej :))

                                NPike - Profil | Ne 25.2.2024 9:38:03

                                Filla >> to určitě ne. Chybí mi fakt tak chuť, kdy něco ochutnám a rěknu si, tady chybí trochu tohodle či tam toho.
                                A o kreativitě ani nemluvě.
                                Já jsem člověk, co musí vařit podle receptů, vlastní nápady do toho nevnáším.
                                Jako já vařím jistě 25 let, není to nějaké vzplanutí pár let. Ale prostě v mém případě to nebude nikdy o vlastních receptech, nápadech. Uvidíme, třeba letos nějakou topovku trefím.
                                Jinak možná abych upřesnil ten můj příspěvek na příkladu: dělal jsem žemlovku ( mám rád) dle Vaňka. Chutnala, dělám ji dál. Přesně dle receptu. Ale kuchař s chutí by s těma surovinama udělal lepší. Dal třeba o lžíci víc cukru, nějaké další koření, prostě přidal těch 10-20%. A i plno lidí zde to jistě umí.

                                  NFilla - Profil | Ne 25.2.2024 9:15:08

                                  Pike >> pak je to imo v pochopení surovin, v jaké fázi pokrmu se přidávají a na jak velkej oheň/jak dlouho.
                                  Je to jak se vším.. erudice a praxe dělá mistra. S Tvým zápalem budeme mít jistě na světě novou kuchařku 😉

                                    NPedro1 - Profil | Ne 25.2.2024 8:27:49

                                    Pike >> U některých jídel to mám tak, že mi ten základní recept přijde všední, udělám jídlo, všichni že skvělé a mě to přijde stejné jako minule.
                                    Tak mám snahu něco udělat jinak, něco přidat,nahradit,....
                                    Třeba roastbeef. Ten mám zmaknutej, bez teploměru, bez casomiry,...,ale ve finále je to zase to stejný hovězí na tenký plátky,rozdíl je jestli s demi glace, tatarkou, salotkou, nebo bez ničeho.
                                    Tak zkouším při nalozeni ruzne hořčice a občas je to o něco jine/lepší než obvykle.
                                    Podle mě se prostě "prejime"neceho a pak už nám to nikdy nepřipadá na 10/10.

                                      NPike - Profil | Ne 25.2.2024 8:22:18

                                      Menca >> nasere a nic moc chuť jsou silná slova. Ono je to většinou dobré, ale prostě to neni ten top strop, jak by si člověk přál. Dostat takové jídlo v obyč hospodě čin restauraci, tak nemám problém, v lepší tak bych byl jakože lehce zklamaný.
                                      Jak nechodím do restaurací, tak nemám srovnání osobní, s chutí jsem taky slabší a tak defacto jedu jen dle receptů či youtube vaření.
                                      Vařit já musím, něco ty děcka jíst musí😂

                                        NMenca - Profil | So 24.2.2024 23:01:08

                                        Pike >> Je mi jasné, ze to člověka nasere. Jeden se snaží a pak nic moc chuť. Já být tebou, tak bych si vybral jedno z oblíbených jídel, dal bych si ho buď v hospodě a nebo od někoho známého a pak bych se jo pomalu snažil udělat co nejpodobnejsi. Ale musí ten originál být super dobrý. A taky bych začal s jednodussimi jidly a recepty. A hlavně podle mě někdy méně, znamená více. Zkus třeba steak . Jen sůl pepř a třeba cesnek. A uvidíš výsledek. Buď je “špatná” příprava a nebo dochuceni. Od toho bych se odrazil.
                                        Hlavně nevesej hlavu a zkousej. Mě se toho taky spoustu nepovedlo, ale zkouším dal a dal a nebo hledám nové věci dle sebe. Pro příklad já si na obyc kaviár přidávám i sůl i pepř. No a? Tak mi to chutná a tak to dělám. Zkousej a neves hlavu. Ať se daří

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess