Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

Nkubas. - Profil | So 24.2.2024 22:42:39

Pike >> Kdyz tomu jídlu něco chybí, tak je to vždycky máslo říkají Francouzi :-).

    NPike - Profil | So 24.2.2024 22:22:11

    Filla >> to tam může hrát asi taky roli, kor u něčeho, kde je to hlavní surovina, ale jen v tom to určitě nebude.
    Spíš mne to ryzí gurmánatví minulo a není mi dáno.
    Tento rok ukáže, zaměřím se na to.

      NFilla - Profil | So 24.2.2024 21:37:19

      Pike >> Zkoušel jsi někdy uvařit jídlo, který máš najetý, z lepších/dražších surovin? U hodně jídel je to znát. U jídel, kde se dělá základ, je klíčem ho fakt pořádně zkaramelizovat..

        NPike - Profil | So 24.2.2024 19:29:52

        strejka >> sůl ani ne, podezřívám spíš pokaženou chuť, takové to nevychutnání si v klidu jídla, absenci srovnání se skutečně dobrým jídlem. Jak nechodím do super podniků, tak všechno mi to lítá tím průměrem, či lepším průměrem.
        Jako pár domácích 9 jsem jakože asi jedl, možná u 9,5, ale ne ode mne😂
        Uvidíme, čekají mne letos BBQ žebra, zajímavé varianty bůčku, nějaký ten steak, tak třeba se povede.
        Pokud sem něco dám, zkusím přidat i body.

          Nstrejka - Profil | So 24.2.2024 19:22:08

          Pike >> sůl a tuk, v tom to bude

            NPike - Profil | So 24.2.2024 19:11:30

            Jako posledních pár let relativně vařím, jedu dle receptů zkušených borců, griluju, ale musím sebekriticky přiznat, že ač to průser není skoro nikdy (držím ty recepty fest), tak jsem asi ještě nevyrobil bombu, kde bych si řekl, sakra, Pike, to se ti povedlo, 10/10 bodů, špica, Michelin, bomba, práskejte šampíčko a vystřelte ohňostroj.
            Jako jíst se to dá, není tam nic špatného, ale prostě tomu něco furt chybí. Taková pěkná 8/10 když super, jinal 6-7/10 na bodovací škále. Týká se to i grilu.
            Budu holt pokračovat a uvidíme. Možná je to průměrnýma surovinama, ale spíš absencí té dochucovací chuti, protože ikdyž je někdy recept, tak to prostě chce ještě doladit.

            PS: možná pochoutkáči dle ČSN normy 1977 bych dal 9/10, ale taky ne vždy😂

              NPike - Profil | Ne 18.2.2024 12:42:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Dneska šašlik, přes noc naložen. Já si jen budu muset líp pohrát s tím uhlím a umístněním špízů, ať je uhlí rovnoměrně.

                NPike - Profil | So 17.2.2024 12:35:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Dnes zkouška nového špízového přípravku, jen rychle pomleté plecko, trochu koření, americké brambory a dip ze zakysanky.
                Špízy fungují dobře, jen to chce dobře připravit uhlí pod tím. Jako když to najdu při grilování šašliku😂

                  Nmedvěd - Profil | So 17.2.2024 9:12:23

                  Filla >> to jsem rád

                    NPike - Profil | So 17.2.2024 8:51:19

                    Burgery griluju asi nejčastějc. Top zdaleka nejsou, pořád hledám ideální mix.
                    Ale jedna věc, a ta platí i pro jiné jídla, je podle mne jasná. Jak se odrbou výchozí suroviny, tak z toho super jídlo neuděláš. Není nutné přeplácávat, mít milion omáček, cibulí atd.

                      NFilla - Profil | So 17.2.2024 8:16:44

                      Něco na tom bude, když se to dělá s finesou a láskou, je to fakt chutí nabitá šmakuláda. V opačným případě suchá hužva a nuda

                        NBaron 007 MC - Profil | Pá 16.2.2024 19:20:17

                        Filla >> ja to mam rad. Takova blbost, ale kde Ti ho udelaji fakt dobre? Pro me lakmusovej papir jak zjistit kde tu kuchyn berou vazne....

                          NPike - Profil | Pá 16.2.2024 18:54:35

                          Filla >> bulka vypadá velmi dobře, líbí se mi, že nejsou přeplácané, výběr tak akorát, takhle na papíře to vypadá solidně.

                            NFilla - Profil | Pá 16.2.2024 18:13:09

                            Snad @Bosanac promine, že nedávám vlastní produkci.. pokul jsem železo, dokud žhavý a navštívil s kamoškou Pana Burgera v Prostějově. Fakt hodně dobrej burger a hrancle! Šťavnatej hambáč v asi nejlepší bulce/brioche, co jsem měl! Hejlík ani @medvěd nekecali 😉
                            Hned vedle super kavárna Džungle..

                              Nkubas. - Profil | Pá 16.2.2024 14:34:22

                              Filla >> Smash by měla být snad jejich pobočka...

                                Nmedvěd - Profil | Pá 16.2.2024 13:00:58

                                Filla >> najdi si Pán burger

                                  NFilla - Profil | Pá 16.2.2024 12:58:31

                                  medvěd >> dík za echo Petře, neznám a rád prubnu..

                                    Nmedvěd - Profil | Pá 16.2.2024 12:38:17

                                    Filla >> nej burgry jsou v Pv na Kravařce.I Hejlik to rikal

                                      Nkubas. - Profil | Pá 16.2.2024 7:59:18

                                      Filla >> Jo, souhlas se vším ;-).

                                        NFilla - Profil | Čt 15.2.2024 22:49:30

                                        kubas. >> nojo, za 200,- by mlaďasi v Sokolské mohli přitlačit. Aspoň na velikosti určitě.
                                        Nejlepší burgery byly v Panské, jmenovalo se to the Buns.. ale už to nefunguje. V Tebou jmenovaném bistru No jsem byl jen jednou a moc mě to nenadchlo, tak ještě někdy zkusím, když tolik chválíš. Na hambáč mám chuť jen zřídka a baví mě, když je v trochu nasládlé briošce.. je to věda :))

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess