Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

NFilla - Profil | Po 11.9.2023 21:00:50

medvěd >> a jaké, máš už jasno? K fér japaňákům se hodil i fér brusivo..

    NPike - Profil | Po 11.9.2023 18:56:06

    medvěd >> mám, mám.

      Nmedvěd - Profil | Po 11.9.2023 18:44:49

      Filla >> Příští rok si budu přát k narozkám 3 japonské nože

        Nmedvěd - Profil | Po 11.9.2023 18:43:38

        Pike >> nezapomeň na kampotský pepř.Jiný už na maso nedávám.https://www.kampotskypepr.cz/druhy-kampotskeho-pepre

          NFilla - Profil | So 9.9.2023 22:56:17

          Pike >> jasný, good old minimalista. Za mě poměr cena výkon v kuchyňákách může být třeba victorinox.
          Kdyby sis chtěl sám brousit, popemýšlej nad kameny, např. syntetika suehiro cerax je fajn kombiňák.. https://www.nipponshop.cz/p/brusny-kamen-suehiro-cerax-combi-1000-3000/

            NPike - Profil | So 9.9.2023 22:40:31

            strejka >> to ne, tohle u mne nehrozí.

              Nstrejka - Profil | So 9.9.2023 22:03:36

              Pike >> na nože bacha, to umí bejt chytlavý a kudlou to nekončí. To máš brousek, bez něj to nejde, elejíček, futrál, ocílku, sadu brousků, další nůž, dva nože to už je na stojan…

                NPike - Profil | So 9.9.2023 21:34:40

                Filla >> díkes. Stran nožů, nejsem fanatik, chci něco solidního za rozumný peníz, přesně na takové ty ořezy tuku, masa atd. Takže žádné velké akce.😂

                  NFilla - Profil | So 9.9.2023 20:51:14

                  Pike >> to je a jde vidět, že Tě to baví.
                  Jestli ještě nemáš v kidlách jasno, posílám link na fajn cz nožíře.. dělá z bohler N690 a má to hezký. https://www.kudrnaworks.cz/kuchynske-noze/

                    NPike - Profil | So 9.9.2023 20:26:30

                    Jinak ale musím říct, že tento rok jsem absolutně přestal tunit tackles muškařské a místo toho tuním tackles grilovací😂
                    Seznam rybářský je až na pár vazačských drobností prázdný, ze seznamu na gril jsem hodně nakoupil a čeká mne už jen nůž na maso, plech s mřižkou ala Lidl (tam ho nemají), rozprašovač, glazovací a BBQ omáčky, dobrá sůl od Maldona, nějaké nářadí atd. Nic teda velkého, ale člověk si má dělat radost drobnostma.
                    Top kvality ala Pip či někteří borci zde nedosáhnu, ale solidní standard se snad povede dosáhnout. Je to pěkný koníček.

                      NPike - Profil | So 9.9.2023 13:12:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Dnes jsem byl donucen dělat burgery. Pěkně hovězí krk od řezníka, domácí rajčata, oharky, dokonce i kečup do omáčky. Jen ty housky jsem tedy koupil😂 Kousky cca 200g.
                      Povedlo se a protože jsem viděl u řezníka pěkné masité žebra, tak snad příští týden bych se zkusit mohl.

                        Nhadr kapr fakr boy - Profil | Po 4.9.2023 21:16:21

                        medvěd >> chápu, díky, sýry bych chtěl taky dělat, ale teď neni čas na nic. Jsem rád, když zapálim v grilu. Ať se daří.

                          Nmedvěd - Profil | Po 4.9.2023 21:10:02

                          hadr kapr fakr boy >> jj,ten sýr díky bakteriím pracuje a moc horko tomu neprospívá.Víc se projevují různé chyby ve výrobě a pod.Ideální je pokojovka 20-21 st a pak do chladu

                            Nhadr kapr fakr boy - Profil | Po 4.9.2023 20:58:01

                            medvěd >> z důvodu teploty? Nebo na to neni čas, protože léto?

                              Nmedvěd - Profil | Po 4.9.2023 20:30:00

                              hadr kapr fakr boy >> přes léto moc nesýrařím

                                Nmedvěd - Profil | Po 4.9.2023 18:55:06

                                hadr kapr fakr boy >> díky.Pres léto moc neporadím.Zacnu zase v říjnu.Alw zrovna včera jsem rozkrájíme tři bochniky aby bylo něco k vinku

                                  Nhadr kapr fakr boy - Profil | Po 4.9.2023 16:50:35

                                  medvěd >> na trhaný maso napichuju vždy jen den předem, abych to vychutil i uvnitř a necham v pekačku v nálevu do rána. Ocet to maso taky trochu načne. Ničím už nepotírám, nechám grilovat nepřímo 3-4 hod. pak alobal až na finální teplotu 98 stupňů Celsia v mase. Pak trham a zaleju výpekem z alobalu. Plátky taky kořenim a vakuuju, když maso beru na ryby, tak i zamrazim a po rozmražení na gril.. jen maso pustí vodu a chytá se na mřížku, chce to po rozpálení něčím namastit, ideàlně kůží z uzenýho bůčku.

                                  Tvé počiny tady sleduji, je to na velký úrovni. Dlouho tu nebyl obrázek domácích sýrů?!

                                    Nmedvěd - Profil | Po 4.9.2023 13:57:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    hadr kapr fakr boy >> Já to prostě napajcuju jako na uzení,přidám grilkrydu-koření ze švédska a dám to na pár dnů do vakua.Pak jen potírám ,většinou tím co si vyrobím.

                                      NPike - Profil | Po 4.9.2023 12:11:04

                                      El Duffus >> aha, chvilku jsem myslel, jestli nemyslíš takovou tu bezkontaktní pistolu😂
                                      Jojo, jedu dvousondový teploměr, když to srovnávám s tím weber malým teploměrem, tak teploty sedí. Bezdrát by se mi jako minimalistovi líbil, ale nejsem si jist, jestli chci tolik utrácet 😂 Možná časem

                                        NEl Duffus - Profil | Po 4.9.2023 11:50:46

                                        Pike >> myslím tu sondu, ale bez kabelu, špatně jsem napsal, mělo být bezdrátová. Používáš s drátem, díkes za info.

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess