Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

NPike - Profil | Po 4.9.2023 11:18:42

El Duffus >> tady je u té krkny ta sonda vidět.

    NPike - Profil | Po 4.9.2023 11:12:48

    El Duffus >> mám ješte teploměr se 2 sondama. Krkovici jsem právě jel na sondu. Je to pohodlnější. Ten malý je jen doplněk. První velké maso vcelku jsem dělal ale jen s tím.
    Bezkontaktní nevím co myslíš?

      NEl Duffus - Profil | Po 4.9.2023 11:07:46

      Pike >> při všem tom gastro počínání si vystačíš s teploměrem na fotce, bezkontaktní nepoužíváš?

        Nhadr kapr fakr boy - Profil | Po 4.9.2023 7:00:08

        Pike >> taky někdy nemám čas sedět u grilu hodiny a prdnu na rozpálený uhlí plátek masa nebo mletý na burgr, to je otázka pár minut a je to dobrý. Ať se daří a ať ti to chutná!

          NPike - Profil | Ne 3.9.2023 21:26:15

          hadr kapr fakr boy >> díky, o tom jsem taky slyšel a viděl, nezkoušel jsem. U velkého kusu, tam to bude třeba, to bych mohl někdy zkusit, když budu mít velký flák. Zatím jedu tak do 1,3kg. Pořád se učím, testuji a zkouším, léta jsem jel klasiku, takové to běžné grilování.

            Nhadr kapr fakr boy - Profil | Ne 3.9.2023 20:59:23

            Pike >> já ty větší kusy den dopředu napíchám jehlou. Koření, díl vody, díl jablečneho džusu a díl jablečného octu. Je to i vevniťř ochucený. Zasejpám rubem co se na mase udrží. O víkendu 3 kg krkny na trhaný a to nikdy nezklame. Příště bych rád griloval kolena.

            Máš to pěkný 👍

              NPike - Profil | Ne 3.9.2023 13:10:13

              Poznatky, komentáře cca tyto:
              1) u těch větších kusů to chce fakt dobře okořenit tím rubem, vetřít a nebát se toho
              2) ten bůček klidně na 90+ stupňů
              3) i v tom kotlovém grilu jde držet teplota na 120-130 stupňů relativně slušně, jen reakční doba změny je delší.
              4) kombinace koření + po nějaké době na grilu máslo, bbq omáčka, třitnový cukr a třeba džus dá lepší chuť než nej koření

              Ještě teda zkusím do konce roku žebra, pokud narazím na pěkné masité.

                NPike - Profil | Ne 3.9.2023 12:48:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Krkovice s honey BBQ rubem + Pork Belly Burnt Ends dle Pipmastera.

                  NFilla - Profil | Ne 3.9.2023 11:54:29

                  medvěd >> se pozná i podle fly boxu 💪

                    Nmedvěd - Profil | Ne 3.9.2023 11:01:35

                    Filla >> jsem hracicka

                      NFilla - Profil | Ne 3.9.2023 10:11:41

                      medvěd >> máš to předpisově ložený, etikety, geometrie, paráda! 😉

                        Nmedvěd - Profil | Ne 3.9.2023 10:01:18

                        Filla >> proč?

                          NFilla - Profil | Ne 3.9.2023 9:18:59

                          medvěd >> super, dík! Jinak kdybys neměl co dělat, mohl bys v márketech dávat zboží do regálů, tzv facing…

                            Nmedvěd - Profil | Ne 3.9.2023 7:42:41

                            Filla >> jasně

                              NFilla - Profil | So 2.9.2023 21:11:23

                              medvěd >> krásná práce! Šel bys zase do barteru za lososy (treska už není)?

                                Nmedvěd - Profil | So 2.9.2023 16:42:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Dovaril jsem poslední letošní chilli omáčku,tentokrát kapie plus Puma raper a bylinky.Takze máme švestky,višeň,mango,rybíz, rebarboru,meruňky a papriku.Uz stačí.Uz jen nějakou srirachu a hotovo

                                  Nmedvěd - Profil | Ne 27.8.2023 18:02:06

                                  Akce ořechovka 23 u konce.Jen zelené ořechy, cukr,citron a moje alivovice

                                    NFilla - Profil | Čt 24.8.2023 22:59:22

                                    Reznik76 >> Paráda se smutným koncem, sakra :))

                                    Zkoušeli jsme na farmě, resp. na faremní bourárně to omáslení na v.rošťákovi a měli jsme to opaplaný dokonce na kosti. Je tomu už pár let a nepamatuju si přesně, jak dlouho jsme vydrželi. Ale cca měsíc a nestalo se tomu nic. Leželo to volně na regálu a okap pod tím žádnej nebyl.
                                    Vzhledem k tomu, že jsme stařili extenzivní jalovice anguse, tak to nebyla úplná intramuskulární lambáda , ale stopro lepší, jak klasicky nasucho bez toho máslovýho kabátu.

                                    Mám zato, že v nulové zóně si to každej může udělat doma, když dodrží pár zásad..

                                    Tak škoda, že Ti to sežrali.. jestli to byla intenzivně chovaná hezká kravka, tak to muselo být top! .)

                                      NPike - Profil | Út 22.8.2023 19:00:14

                                      medvěd >> na krknu, bůček, pečeni, na kuře, tam si o to říká. Je to to stejně taková spíš klasika.
                                      Na hovězí dávám jen sůl a ten pepř.
                                      Tudle jsem dělal trhané, ten SPOG byl na to ideální, bylo to lepší, než ten předchozi, kde bylo toho koření víc a byly tam i další věci.
                                      Tento rok má vysloveně testovací, pustil jsem se do věcí,’co jsem nedělal a tak se učím, zkouším a uvidím.

                                        Nmedvěd - Profil | Út 22.8.2023 18:37:07

                                        Pike >> já u dobryh9 masa koření skoro nepotřebuji.Jen na vepřová zebra pozivam gril.omacku vlastní výroby Jinak jen kampotsky pepř a dobrou sul

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess