Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

NMartinbati - Profil | Čt 7.2.2013 11:13:09

Písek >> ahoj, dnes budem nakladat utopence. mam dve otazky, mozem to dat aj do kovoveho hrnca? resp, ak nie ze to dam do sklenenych flias, tka ci maju byt uzavrete vzduchotesne, resp ci sa mi to neskysne ak to tak uzavriem..
vdaka

    Njehla - Profil | Čt 7.2.2013 10:09:25

    ZN >> ...provokuješ, do oběda daleko! :-))) ...ale krásný, neodolám a jdu něco sežrat, máš mě na svědomí...

      NZN - Profil | Čt 7.2.2013 10:05:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      včerejší pozdní oběd. Krůtí steak. Zaexperimentoval jsem s majdou, docela dobré. Domácí rajčatový protlak, cibule, troška bílého zelí na drobno, sójovka, špetka umletých chilli papriček.

        NPYTLAKS - Profil | Čt 7.2.2013 9:26:39

        Snek >> normálně ho pomalu upeč

          NSnek - Profil | Čt 7.2.2013 8:49:56

          Zdravím,mám tu kus jehněčí kýty,řekl bych že přesně je to horní šál.Poradí někdo,jak ji nejlépe připravit? PS: guláš dělat nechci :-)

            NZN - Profil | Čt 7.2.2013 7:58:43

            bremic >>
            to je andere café :-)

              Nbremic - Profil | Čt 7.2.2013 7:53:13

              ZN >> No ale když ho nacpeš do salámu a zaudíš tak je to dobrota:)

                NZN - Profil | Čt 7.2.2013 7:44:42

                mildas - Quinn >>
                taky nemám rád syrové za každou cenu. Zvláště u jehněčího bych se asi pozvracel.

                  NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | St 6.2.2013 22:31:29

                  welbin >> ten nával v Motorestu v Lubenci bejval na úplně jiný věci, než na stifado z králíčka...

                    NMaty - Profil | St 6.2.2013 22:27:44

                    mildas - Quinn >> do extrému jsi to hnal Ty :) napsal si syrové - to maso je krásně propečené do růžova a je děláno vcelku na pánvi 2 minuty z každé strany a následně pečené na 170 celsiusů 8 minut. Poté 15 minut odpočívá v teple a až následně se porcuje. S takovou tepelnou úpravou nemůže nikdy jít o syrové maso.

                      Nmildas - Quinn - Profil | St 6.2.2013 22:23:44

                      Maty >> nežeň to do extrému. O vysušeném se nebavíme.

                        NMaty - Profil | St 6.2.2013 22:22:28

                        mildas - Quinn >> jak říkám, každý svého štěstí strůjce. Apropo jaký je rozdíl mezi jehněčím a hovězím? Jinak jehněčí připravuji opravdu dlouhé roky a velmi často. Nic mě nenaštve víc, než vysušený kus tak dobrého masa. Já se nenaštval, není důvod.

                          NFanax - Profil | St 6.2.2013 22:21:32

                          Pro dnešek dobrou fšem.

                            Nmildas - Quinn - Profil | St 6.2.2013 22:15:28

                            Maty >> to máš samozřejmě pravdu.
                            Nechtěl jsem tě naštvat. Už se žere narůžovělý i kuřecí. V tomhle (dle mého) hnusném směru :-) půjdu kdykoliv a sám proti všem. Já jsem na tenhle trend úplně alergickej.

                              NBláža - Profil | St 6.2.2013 22:12:59

                              Maty >> Dík, někde pohledám...

                                NMaty - Profil | St 6.2.2013 22:12:04

                                mildas - Quinn >> Jak jsem psal, je to věc názoru. Je dobře, že máme různé názory, jinak by to byla nuda. Ať si jí každý co mu chutná, tak je to podle mě v pořádku.

                                  Nwelbin - Profil | St 6.2.2013 21:58:43

                                  mildas - Quinn >> U toho jehněčího, znal jsem se roky s Miistrem kuchařem p.Králíčkem
                                  Jednou mi řekl o nějaký recept - dal jsem mu recept od jednoho starého Řeka na stifado,on to udělal z jehněčího,když jsme se potkali podruhé,říkal - dostal jsem s tím ceklou rodinu / originál je králík,telecí,hovězí/,jinak vaříl v Osace,Monrealu,proslavil Motorest Lubenec a pod.
                                  A jehněčí budeme dělat o weekendu,koupil jsem z domácí farmy - od známých

                                    NBláža - Profil | St 6.2.2013 21:57:22

                                    welbin >> Proč nejpracnějších? Zeleninu mám zavařenou vlastní a tak je to otázka jen doby, kdy se musí udělat maso. Koření je věcí chuti každého soudruha...

                                      Nwelbin - Profil | St 6.2.2013 21:53:04

                                      Bláža >> chtěl jsi říct nejpracnějších omáček, u guláše je celkem opruz doba dělání kvalitního základu,aapk už se to dělá samo,
                                      Jinak přál bych všem ji ochutnat od mé tchýně,zajdu mám jednou v roce a nechávám jí ho,na to její prostě nemám.

                                        Nmildas - Quinn - Profil | St 6.2.2013 21:47:49

                                        Maty >> není to zhovadilost. Zhovadilost je tenhle trend posledních pár let a přechytralých kuchařských celebrit. Je to jehněčí, probůh.

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess