Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Ne 3.2.2013 23:29:24

jepice >> máš recht. Kopr žerou jen koprofágové.

    Njepice - Profil | Ne 3.2.2013 23:25:41

    gobek >> bohužel, zrovna kopr je jedna pro mě z nejodpornějších věcí.

      Ngobek - Profil | Ne 3.2.2013 23:03:28

      jepice >> skus do toho přikrojit trošku kopru.není to k zahození

        Nplacew - Profil | Ne 3.2.2013 22:53:22

        Bláža >> vy to tu riesite - carbonara su po nasom cestovin co zvysili z nedelnej hovadzej polievky, so slaninou a vajcom, akuratten parmezan a nesetrit ciernym korenim ;)

          NBerserkr - Profil | Ne 3.2.2013 22:50:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          neni nad domácí údené

            NKóĎA - Profil | Ne 3.2.2013 22:18:58

            imagicien >> oprava se přijímá :-) já ten "speling" vždycky pos... Původ omáčky je mi znám ;-)

              NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Ne 3.2.2013 21:44:11

              Pike >> bát se salmonely ze slepičích vajec je blbost.

                NBláža - Profil | Ne 3.2.2013 21:32:56

                imagicien >> Jsem se teď koukal na video s italem v kuchyni, kde vařil špageti carbonara a nebyla tam žádná smetana a on podotknul, že smetana tam nikdy nepatří. Takže těch pravých receptů dle krajů a zemí asi bude více, ale udělám si je, mám rád takové jednoducé recepty a hlavně když jsou chutné. ;o)))

                  NPike - Profil | Ne 3.2.2013 21:25:01

                  KóĎA >> To asi jo. Já dělám carbonaru s vajíčkama. Surovinově je to velmi jednoduchý recept, ale dá se postupově zkazit.

                    Nimagicien - Profil | Ne 3.2.2013 21:24:21

                    KóĎA >> u nás zatím žádné problémy s vejci nejsou ... a jen malou opravu: ta omáčka je správně bearnská (bearnaise) – bohužel to nemá nic společného s naším hlavním městem ...

                      Nmlíčnák - Profil | Ne 3.2.2013 21:21:33

                      Bláža >> Lehce pikantní máme asi jen Wasabi :-)) Nebudu si pálit pajšl na noc .

                        Nmlíčnák - Profil | Ne 3.2.2013 21:19:30

                        imagicien >> tak měl Medvěd pravdu , jakože zakyslá smetana ?

                          NBláža - Profil | Ne 3.2.2013 21:18:43

                          mlíčnák >> Nebo lehce pikantní naloženou papriku... ;o))))

                          Jsem si taky k večeři pokrájel nějakou klobásu a uzené maso, ale taky sýr, a čerstvou bílou papriku, cibulku a rajčátka.... ;o)))

                            Nmlíčnák - Profil | Ne 3.2.2013 21:14:23

                            Bláža >> No hřích jak sfiňa :-)) Aspoň okurek tam mohl byt :-)

                              Nimagicien - Profil | Ne 3.2.2013 21:13:32

                              mlíčnák >> no ta creme fraiche je naše vlastní varianta, zdá se nám to trošku "čerstvější", ne tak moc hutný ... s tou smetanou mi to ukazoval tak před 30 lety kuchař antonio, který vedl kuchyni v naší reklamní kanceláři a vařil denně pro 80 lidí, a to byly nudle carbonara nejlepší, co jsem kdy jedl ...

                                NPYTLAKS - Profil | Ne 3.2.2013 21:05:31

                                Bláža >> a bez pepřa:-))

                                  NBláža - Profil | Ne 3.2.2013 21:04:30

                                  mlíčnák >> Á koukám dietní bílé masíčko s totální absencí zeleniny... ;o)))

                                    Nmlíčnák - Profil | Ne 3.2.2013 21:00:50

                                    KóĎA >> No u nás v okolí UH teda tatarák nedostaneš . Tak ste mne nabudili že sem si musel nedietně pokrojit :-))

                                      NKóĎA - Profil | Ne 3.2.2013 20:41:18

                                      Pike >> na druhou stranu tatarák dostaneš v kde jaké špeluňce... A ty lepší by se asi neměli obejít bez takových věcí jako krém Sabayone, bernaise či holandské omáčky atd - tam vajíčka také neprochází tím "pravých" ohřevem.

                                        Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess