Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

Nmlíčnák - Profil | Ne 3.2.2013 16:19:30

Písek >> ono ty polotovary vetcinou nemaji s originalem moc spolecneho . Tim nechci ric ze to nejde zbastit :-))

    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Ne 3.2.2013 16:17:47

    Emani... na co máte Viki... povolená jsou i celá vejce.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Carbonara

      NZN - Profil | Ne 3.2.2013 16:13:42

      Písek >>
      žádný chyták, jen mi to nešlo do palice.

        NPísek - Profil | Ne 3.2.2013 16:12:17

        ZN >> tak že to byl chyták ?

          NZN - Profil | Ne 3.2.2013 16:08:25

          Písek >>
          Carbonare je má oblíbená úprava špaget, ale toto je na červenou :-)
          Ale uhlířské špagety si taky s chutí dám, ne že ne.

            Nmlíčnák - Profil | Ne 3.2.2013 16:07:48

            medvěd >> dik za objasneni .az moja dojde z prace se poptam na postup .

              NBuBu99 - Profil | Ne 3.2.2013 16:00:52

              pkr >> :-))

              Nazdar ,ta už tam není asi 15 let ,to už nikomu chybět nebude:-)

                NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Ne 3.2.2013 15:57:26

                Shu-lin >> mám italskou kuchařku a je to tam stejně, jako to dělá Eman. Věřím mu. Dělám to tak asi dvacet let. Ale zbytek rodiny ty syrové žloutky nějak nemusí....

                  NShu-lin - Profil | Ne 3.2.2013 15:46:14

                  imagicien >> Dělám je podle Emanuela a chutnaj všem.
                  http://www.s-italem-v-kuchyni.com/s-italem-v-kuchyn​i-recepty/carbonara.html

                    NPaulus - Profil | Ne 3.2.2013 15:38:47

                    Slípka na paprice dle Pauluse.
                    Že to nejni přepasírovaný, chybí tam smetana a vypadá to jako gulage ? Mno a ?
                    Rád vařím oučelně, přírodně. Nedrbu se s tím. Že je to mastný ?
                    Taky je základ z vývaru a ani z něho jsem tuk nesbíral. Moje babička vařila tak, že fšecko plavalo f sádle, dlabalo se to bagrem (na co příbor) a do kolika tu děda byl. Na polífce mám žlutej škraloup jistě půl cenťáku silnej ...

                    Zaznamenal jsem jen boule za ušima MIPSe i nejkrásnější - ta sice prskala, že jí chci zabít, ale hned po polífce (po který se každej vorosí) to dala s pjeti pořádnejma. Dyk je jak proutek ....... o))

                    Čili takhle vaří příkladná lopata a nemehlo. Až tak, že MIPS zahlásil, že sem bude o víkendech chodit na obědy a nová skorotchyně trošku žárlí ...

                      Nmedvěd - Profil | Ne 3.2.2013 15:35:51

                      mlíčnák >> myslím že něco jako zakysaná smetana

                        Nmlíčnák - Profil | Ne 3.2.2013 15:34:03

                        imagicien >> jestli se nemylim , moja to dela presne tak . Akorat nevim to creme .... to asi nee .

                          Nimagicien - Profil | Ne 3.2.2013 14:58:02

                          kubas. >> melko - 3.2.2013 14:41:14 >> ne jenom ital, ale i pošvýcarštěněj čech: carbonara není sýrová omáčka, basta!!! originál se dělá takto (popřípadě má každý svůj originál :–))): carbonara je přeloženo "po uhlířsku": na pánvi osmahneš jemně nakrájený špek – kostičky, plátky, eventuálně s česnekem – na to vhodíš předem uvařené al dente spaghetti, na to rozklepneš nějaké vejce podle libosti, pak zaleješ krapet smetanou nebo tam frkneš 1-2 lžíce creme fraiche a zamícháš, strouhaným parmezánem si to sype každý sám na talíři ... jo, a ještě lepší jsou čerstvě připravené nudle místo špagátů ...

                            Nmelko - Profil | Ne 3.2.2013 14:47:43

                            Písek >> Bohužel nepřeháním. Spaghetti Carbonara jsou hold tradiční recept a žádná smetana ani nic podobnýho tam zkrátka nepatří :-).

                              NPísek - Profil | Ne 3.2.2013 14:46:19

                              kubas. >> melko - 3.2.2013 14:41:14 >> snad mě tam nesedí těch 350 g pro 3-4 osoby
                              takovou porci sežeru snad sám,když mám" hládek"

                                NPísek - Profil | Ne 3.2.2013 14:43:21

                                kubas. >> melko - 3.2.2013 14:41:14 >> přeháníš,ale ať,

                                  Nmelko - Profil | Ne 3.2.2013 14:41:14

                                  Písek >> Kdyby to viděl Ital, tak ho trefí na znak :-).

                                    NPísek - Profil | Ne 3.2.2013 14:38:23

                                    ZN >> xx

                                      Nmelko - Profil | Ne 3.2.2013 14:33:25

                                      ZN >> Rádoby italská šmakuláda :-)))).

                                        NPísek - Profil | Ne 3.2.2013 14:21:59

                                        ZN >> snad to uspokojivě vysvětlí vše na obalu
                                        jinak lze celkem dobře sýrovou omáčku udělat z rozpuštěných trojůhelníčků (sýrů) v mléce a dodat
                                        nějakou na drobno nasekanou bylinku,česnek
                                        je to vhodná zálivka na těstoviny...špagety,saláty apod.
                                        stačí takto,? :-)

                                        došla mě UTC 70 oranžová niť :-(((((((((((((((

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess