Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

NBuBu99 - Profil | So 2.2.2013 21:08:54

Reznik76 >> mo jo na investici nekejvnou a pak ti budou užírat..:-)

    NReznik76 - Profil | So 2.2.2013 21:06:10

    BuBu99 (Písek) - 2.2.2013 21:03:48 >> toho se nějak nebojim, dával sem jim investiční návrh ale nikdo se nepřidal

      NBuBu99 - Profil | So 2.2.2013 21:05:23

      Písek >> mě to taky baví ,letos toho udělám o hodně víc....vzal sem tři sklenice kámošům na ryby ,jednu ryzců jednu čirůvek a jednu václavek a prý že ty prašivky jíst nebudou a za chvilku nebzlo nic...:-))

        NPísek - Profil | So 2.2.2013 21:04:02

        Reznik76 >> aby to vydrželi i spolupracovníci :-)))

          NBuBu99 - Profil | So 2.2.2013 21:03:48

          Reznik76 >> copak to ničemu neuškodí když tam budou do středy ale nesmí ti je nikdo sežrat...:-))

            NBláža - Profil | So 2.2.2013 21:03:44

            BuBu99 >> Tak to mi říkala taky, když jsem dělal šťávu z černého bezu. Bylo jí přes 10 litrů a už notný čas není...

              NPísek - Profil | So 2.2.2013 21:02:32

              BuBu99 >> na zavařování jsem já,a baví mě to (jíst) :-)))

                NReznik76 - Profil | So 2.2.2013 21:01:42

                BuBu99 >> já sem v práci založil utopence v úterý a nevim jestli vydržim ještě vyčkávat :-))
                zase když zejtra odolám tak se k nim dostanu až ve středu

                  NBuBu99 - Profil | So 2.2.2013 20:59:48

                  Písek >> já právě teprve vloni zavařovat začal a dělal jen čirůvky ryzce václavky a pár pamejch podoubáků...............manželka pořád breptala co s tim budem dělat no a za chvilku nebude nic:-(

                    NPYTLAKS - Profil | So 2.2.2013 20:56:58

                    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 2.2.2013 13:21:37 >> zajíca nemusí každý,je velmi aromatický,ale je z něho nejlepší svíčková na světě

                      NPísek - Profil | So 2.2.2013 20:55:49

                      BuBu99 >> tak když jich máš málo,tak jasně,šetři si je
                      i bez houbiček to je jedlé. Naštěstí se loni na podzim probudily václavky ,klouzci apod,tak jsem
                      zavařoval jako pověstná Fruta Písek :-))) snad do nových hříbečkú vydržím

                        Nmildas - Quinn - Profil | So 2.2.2013 20:53:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Hrbitek mladeho kance.

                          NBuBu99 - Profil | So 2.2.2013 20:50:49

                          Písek >> Jen to můsím dát příště bez nakládaných hub,jedině že bych tam dal podoubníky ,prašivek už mám jen 6 sklenic a zima je ještě dlouhá ......příští rok musím zavařit aspon 40 sklenic,20 bylo málo...:-)

                            NPísek - Profil | So 2.2.2013 20:50:47

                            Bláža >> čerstvé zelí jsem opravdu nezkoušel
                            to zelí můžeš pod vodou třeba proprat,jestli je moc kyselé,ale já jak jsem tady psal dávám na uvedenou dávku 0,25litru octa a přidávám sladidlo,tím se vše srovná. Nálev ze zavařené zeleniny nevylévám,ale přidávám do připraveného láku (jsou téměř totožné)

                              NBláža - Profil | So 2.2.2013 20:46:09

                              Písek >> Olej jsem dal už posledně, kyselé zelí teda ne, alre to se příště poddá. Sice postupně nezaplavuji, ale zase po nalití do 3/4 tu sklenici jakoby pokoulím na šikmo, takže se to krásně zaplaví, a po doplnění zopakuji.

                              Čerstvé zelí jsi nezkoušel? Aby toho kyselého nebylo zase moc. ;o)))

                                NPísek - Profil | So 2.2.2013 20:44:18

                                Bláža >> kysané ,sám si ho nakládám a na tu čtyřlitrovku dávám asi půl litru
                                zelí,nikdy ale nedávám vysokou vrstvu,jen tak pocukrovat

                                  NPísek - Profil | So 2.2.2013 20:42:35

                                  Bláža >> jestli můžu poradit :
                                  na dno dej trošku oleje,dej spodní vrstvu zeleniny (já dávám kyselé zelí) zalej nálevem,aby ta vrstva byla zatopená (vyběhne vzduch) a vrstvíš dál.A zase trošku láku doleješ,a furt tak dál,až je hotovo
                                  celá sklenice je tím pádem "odvzdušněná", Ten zapomenutý vzduch by nemusel dělat dobrotu

                                  je to postupné zaplavování,jinak to popsat neumím

                                    NBláža - Profil | So 2.2.2013 20:40:23

                                    Písek >> Koukám, že tam máš i zelí, to je kysaný, nebo dáváš na jemno čerstvé.

                                    To čerstvé bych taky vyzkoušel.

                                      NPísek - Profil | So 2.2.2013 20:37:15

                                      Bláža >> v tom se beze zbytku shodneme ! :-)))

                                        NBláža - Profil | So 2.2.2013 20:36:30

                                        BuBu99 >> Tak záleží, kolik dáš zeleniny, a jak to upěchuješ. Já už moc nepěchuji, kdysi jsem měl málo láku a pak to nebylo ono. Mělo to málo chuti...

                                        Takže jen rovnám a dost zeleniny mezi...

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess