Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

NBláža - Profil | So 2.2.2013 20:34:23

Písek >> Tak příště ji tam taky šoupnu, na talířku si pak více pochutnám, zeleniny není nikdy dost, když je k ní maso. ;o))))

    NBuBu99 - Profil | So 2.2.2013 20:33:23

    Bláža >> podle té velikosti bych to viděl tak na 5-6 kg čpekáčků.....nebo točenáku ....:-)

      NPísek - Profil | So 2.2.2013 20:31:42

      Bláža >> ty malé růžičky brokolice se do utopenců ve sklenicích hodí
      tady jsem uspěchal focení,nálev je čerstvě nalitý a vypadá jakoby kalný,jakmile se usadí hlavně pasta
      ze špekáčků,vše se pročistí a vypadá vše lépe

        NBuBu99 - Profil | So 2.2.2013 20:30:31

        Bláža >> nevim ale vypadá to pěkně ne?.?:-))

          NBláža - Profil | So 2.2.2013 20:28:20

          BuBu99 >> Tak to mohlo k něčemu podobnému sloužit...

            NBuBu99 - Profil | So 2.2.2013 20:26:19

            Bláža >> to nevim Karle je to z laboratoře.....

              NBláža - Profil | So 2.2.2013 20:22:14

              BuBu99 >> Hele není to na zavařování sklenic s tou gumou? To vypadá jak nádoba na připojení vývěvy...

                NBláža - Profil | So 2.2.2013 20:20:35

                HoumrP >> Hmmm, zítra chci tvořit králičí hřbet na zelenině, bylinkách a slanince se šťouchanými bramborami, tak se na to těším... ;o)))

                  NBláža - Profil | So 2.2.2013 20:18:29

                  BuBu99 >> Jiříku, dal jsem i tu zelenou část pórku mezi špekáčky a tři druhy papriky, dvě barvy cibulky. O té brokolici jsem nevěděl, jinak bych dal taky, mám ji rád. Jen si vyhraj. Podle té velikosti co jsi psal bych to viděl tak min 2,5 - 3 kg špekáčků... ;o)))

                    NTčko - Profil | So 2.2.2013 19:18:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Dnešný obed - lasagne; fajné to bolo

                      NXMASSS - Profil | So 2.2.2013 18:44:33

                      jepice >> Já teda ještě přidávám cibulku, kopr, hořčici a trochu worchestru, ale receptů je spousta..

                        Njepice - Profil | So 2.2.2013 18:13:25

                        Pratele, jak prosim udelat dobry tatarak z lososa? Videl jsemrecept, kdy se tam dava jen sul, pepr, kmin, citronova stava a olivovy olej. Je to dobra varianta nebo znate lepsi? Dekuji

                          NPísek - Profil | So 2.2.2013 17:14:17

                          BuBu99 >> to uzené mám nachystané,a med bych tam rád dal,ale manželka má silnou alergii na med.Proto bude bez medu,

                          tak ať Ti to dobře dopadne,budu chvilku vázat mušky

                          Ohni Prut !!!

                            NBuBu99 - Profil | So 2.2.2013 17:09:09

                            Písek >> já všude kolem kolena do pekáče naházim plátky uzeného a ty potom nemaji chybu:-)
                            posledně sem koleno na závěr potíral medem a bylo to taky dobrý

                              NPísek - Profil | So 2.2.2013 17:05:16

                              BuBu99 >> tu brokolici tam nemusíš dávat ,pokud ji nemáš rád.Ale vypadá těch několik vložených růžiček ke sklu dost dobře.To pečení kolen si budu muset osvojit,na fotkách vypadají dobře a určitě z toho neumřu :-)))))jen je těžké vybrat vhodný postup k úpravě.Tady byl před časem návod (návody) ,tak jsem tak nějak postupoval.

                                NBuBu99 - Profil | So 2.2.2013 16:53:44

                                Písek >> Když už sem to tátovi sebral tak to naplním ,jen né hned.......poslechnu tvoji radu ale bez brokolice tu nemám rád:-)

                                Koleno nemá chybu taky tady mám ještě jedno ,já je nenakládal a bylo to moc dobré,ale naložené to bude určitě ještě lepší.

                                  NPísek - Profil | So 2.2.2013 16:52:41

                                  BuBu99 >> velká výhoda je to široké hrdlo.Já mám ruku,jako lopatu a mám dost
                                  hokny s tím plněním,aby to vypadalo dobře a nikoho jiného k tomu nepustím,to snad chápeš ! :-))))

                                    NPísek - Profil | So 2.2.2013 16:48:49

                                    BuBu99 >> to je kolego unikát !!
                                    opravdu to myslím vážně a když do ní ty špekáčky nenahážeš jako do kýblu a dáš si trošku záležet s poskládáním zeleniny okolo skleněné stěny,tak Ti bude i líto je za deset dní sníst.Doporučuji na ozdobu použít
                                    na proužky nakrájenou červenou papriku i trošku ovařené brokolice není na škodu.Já jsem ji mírně ovařil a prudce ochladil v ledové vodě(nevybledne) ,asi se tomu říká blanžírování.Pokud máš po ruce jarní cibulku,tak dej na kousky nakrájenou nať na zpestření.Jak se říká : "Také očima se jí !"

                                    právě jsem naložil zadní vepřová kolena na zítřejší pečení s černým pivem.Je to má premiera,tak snad to dopadne dobře.

                                      NBuBu99 - Profil | So 2.2.2013 16:46:44

                                      HoumrP >> no paráda:-))

                                      ok až to napolnim nafotim to:-)

                                        NHoumrP - Profil | So 2.2.2013 16:43:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        BuBu99 >> krása, až to bude naplněný, tak to nafoť....


                                        Dnešní oběd.... pečený kuře s žampíkama, cibulí, česnekem, bylinkama a šťouchačky....

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess