- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
11ft kaprařské děličky
Ahoj všichni, chtěl bych si pořídit svoje první kaprové děličky a protože asi nikdy nebudu čistokrevný kaprař (spíš chytám na feeder), tak nechci nic drahého. Rozhodl jsem se pro 3dílné Shimano Alivio CX. A teď k tomu hlavnímu. Našel jsem, že se dodávají ve dvou délkách - 11 ft (333 cm) a 12 ft (360cm). Zamlouvají se mi ty kratší a váhám mezi 2,75lb nebo 3lb? Myslíte, že je ta délka 333 cm nějak limitující pro dlouhé hody a požitek ze zdolávání ryb? Díky za odpověď.
Autor diskuse: Sope - Profil , 11.2.2010 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NJacky10 - Profil | Pá 12.2.2010 11:18:22
Sope >> Ahoj přesně tyto pruty sem si chtěl koupit a asi si je taky koupím,
Plánuji = 12ft=3.66 m
3 lb Taky chci 3 díly a všichni my to tady rozmlouvaly vem si že když ten prut má 3,66 m převozová délka je 122 cm a když to bude jen na 2 díly tak je to 183 cm a to je přece na mě moc dlouhé a má to skoro dva metry když je budeš chtí narvat do auta pude to težko
Plánuji = 12ft=3.66 m
3 lb Taky chci 3 díly a všichni my to tady rozmlouvaly vem si že když ten prut má 3,66 m převozová délka je 122 cm a když to bude jen na 2 díly tak je to 183 cm a to je přece na mě moc dlouhé a má to skoro dva metry když je budeš chtí narvat do auta pude to težko
NPlotičkář - Profil | Pá 12.2.2010 11:08:51
Sope >> je těžký se rozhodovat odélce a zátěži, ale pokud chceš trojdělky na lepší přepravu tak to chce 12ft, 2,75lb a něco málo došetřit a koupit kvalitnější, takovej cenovej rozdíl už to není. Pak ještě rozhodnou o délce náhozu velikosti cívky navijáků.
NJaromírek - Profil | Pá 12.2.2010 11:03:00
Sope >> Já jsem si loni pořídil na malé vody Chub Outkast 9",2-2,25lb a 6Ogr olovem se v pohodě na těch 70m dostanu.Kupoval jsem je v Tatcích u p.Flídra a dělají je i v 10".Jsou to ale dvoudíly.Před tím jsem k těmto účelům používal vláčáky ABU Garcia 6Ogr,ale ty chuby jsou stavěné jako kapráky.Je to lepší při zdolávání a chovají se jinak-lépe.Používám na ně navijáky velikosti 50 a monofil O,25 a jsem s nimi spokojený.Již na nich byli i kapři kolem 80cm a pruty se chovají velice příjemně.Ale každému sedí něco jiného a tak je lepší si je někde v krámě osahat.Když kupuji pruty,vždycky si vezmu naviják,který na nich chci používat a přímo v obchodě si to odzkouším.Ono pruty vypadají úplně jinak na obrázku,jinak ve stojanu v obchodě a jinak,když na ně nasadíš naviják a odzkoušíš si je.Přeji ti dobrý výběr a abys byl spokojený.
NDarcy - Profil | Pá 12.2.2010 10:51:56
Tak jako "Bejmák", jsem měl kdysi Silstary 11 ft. Jinak to byly stejné "žvejky" jako Alivia. Nebylo to před 10-ti, ale tak před 15-ti lety, a původně jsem je koupil pro lepší nasazování předprutového číhátka. Byl jsem mile překvapen přednostmi těchto prutů, jak při manipulaci s rybou, tak i větším požitkem při zdolávání. S kratším prutem také vyvinete při zdolávání větší sílu. Nahazování bylo bez problémů. I když tyto pruty dávno nepoužívám, mohu pruty v této délce vřele doporučit. Samozřejmě raději dvoudílné.
NDanX - Profil | Pá 12.2.2010 10:49:42
Sope >> trojděliček bych se nebál , jen bych volil nějaký model s kolíkovou spojkou tam je plynulejší u trojdílu. Pokud jde o libráž tak určo 2,75 záleží na typu ale 3 lb při 3,3 bude dost tvrdá
je to třeba vyzkoušet .Mrkl bych se třeba na spro ale tam je jen 3,6 , Možná něco od chub tam mají 11 dokonce ve 4 dílu .
je to třeba vyzkoušet .Mrkl bych se třeba na spro ale tam je jen 3,6 , Možná něco od chub tam mají 11 dokonce ve 4 dílu .
Npavel68 - Profil | Pá 12.2.2010 1:20:44
Kobarid >> hnědočech by větu začal obligátním "hej" a ukončil "dyk"...
Nshzp - Profil | Pá 12.2.2010 0:57:55
pod vetve 11ft a 2,75lb a na delsi hody 12ft 3lb 30vlasec nebo 2,75 28vlasec
Npavel68 - Profil | Pá 12.2.2010 0:32:15
Bejmák >> čéče ty seš Volyňskej čech a nebo na tu češtinu prostě kašleš?
NBejmák - Profil | Pá 12.2.2010 0:02:43
čau mislím že ty 11 tky stačí kdysy jsem je mněl byl to tušim silstar carp ale to už je asi 10 let .podstatnej rozdíl v tom nevidím 30 cm nic neřeší těch 80 metrů bys mněl hodit . a pokud si zvyklí na feeder tak bych volyl 2,75 jen to zatíženi do 60 g optimal.
NSope - Profil | Čt 11.2.2010 23:45:36
nechodim na nějak extra velké vody. Chtěl bycc se dostat to tak do 80 metrů a koncovou montáž kolem 70gr. Kratší chci hlavně kvůli zvyku a i praktyčnosti. Tam kam chodim jsou dost nízko větve.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ÚtNKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNFanclub značky Shimano 16391
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











