Zaměstnanec rybářského svazu

Co si myslíte o zaměstnancích rybářsého zvazu? Jaké myslíte že mají výhody a nevýhody? A je tady vůbec někdo takový mezi náma na MRKu?
Autor diskuse: Figos - Profil , 9.2.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nmartinsvitava - Profil | Pá 12.2.2010 17:09:35

kakr >> Karle, to sem nepiš, takový čísla, nebo Tě nebudou mít rádi:o)))) ale znám Tě, vím jak to je....

    NMrknato - Profil | Čt 11.2.2010 9:50:31

    iva >> Požertovat se musí i kdyby jsi byla mimozemšťan, nebo na chleba nebylo.....nepídím se odkud jsi. Pokud v tom děláš, tak se asi shodneme, že jinou strukturu má plán hospodaření malé MO, jinou plán velké MO a jinou plán pražské MO.......
    Můžeš si být jista, že vím jak jsou konstruovány rozpočty, jak se dělí příspěvky a kam se posílají a kdy peníze za povolenky. Nikde taky netvrdím, že zaměstnanci berou ty miliony, ale říkám, že ty miliony chybí v revírech.......
    Otázkou je, zdali musíte svítit, topit, platit pojištění, telefony, pokud si kdokoliv z jiného ÚS může koupit kteroukoliv územní povolenku za ty samé peníze, jako člen toho ÚS? Pokud to vyhovuje pražskému ÚS pak je věcí ostatních ÚS mu zdokladovat, že odměna za vydaní CS povolenky okolo 200,- Kč je právě zdroj lehkoživkosti, ke kterému stačí vybírat od "pražských vlčáků" stovku za brigády k vypuštění do okolních ÚS, vždyť v tomto systému, který držíte, jste nositeli význačných prostředků a s tím rátá i "velmi pokrokový" Jč.ÚS.... No a k tvé radě, ohledně informací z členské schůze musím pochybovat, zda-li jsi na nějaké stakové schůzi vůbec byla? Mně nezajímají informace typu odměny činily tolik, náklady tolik, investice tolik, protože prostě se přijmy musí rovnat výdajům. Je tedy jedno, zda si MO koupí 100 sítí, nebo jednoho zaměstnance. Tomu já nerozumím. Rozumím ale tomu, že tyto vynaložené peníze jsou z větší části zbytné a při jiném modelu fungování by to mohl být zdroj pro financování tohoto modelu, tedy nejsou to jen úvahy bez reálného podkladu. Ale jen jako úvahy to prosím tě ber.

      NMrknato - Profil | Čt 11.2.2010 9:26:30

      Turňa >> U nás už asi dva roky nejsou. Jsou jen ve statutu CS rybolovu jako stálá možnost! Rybářský orgán to ze své iniciativy vyčistil a bez sankcí... dobrák jeden. Ale princip fungování tak nějak zůstal, protože se nezměnili lidé, Franta zná Karla a Karel zase Pepu. Jen se to jinak jmenuje......

        NJarda Š. - Profil | Čt 11.2.2010 9:18:29

        iva >> Že by to bylo tak průhledné s tím kvelbem, se mi moc nezdá.

          Niva - Profil | Čt 11.2.2010 9:11:13

          Mrknato >> nene,jsem na mateřské:-))))
          Ale vážně: ty víš, i ostatní, odkud jsem. Dělám svoji práci, baví mě, v praze dost dobře nemůže každá organizace mít svoje revíry a btw, plánujeme:-)))).
          Mě jenom zlobí ty čísla, která tu lítají bez absolutní znalosti věci, to, že organizace "vybírá" peníze od členů neznamená, že jsou její, zůstanou jí a ona s nimi může nakládat. už to tu někdo psal, prodáme tisíce povolenek, ale tržby za ně odvádíme ÚS a víš kolik třeba konkrétně máme z jedné povolenky? Celých 15kč za jeden kus.
          Tím netvrdím, že nemáme příjmy ze zápisného,části brigád a části známek.
          Lidi, který neznají postup při vyúčtování všech poplatků - at už stanovených Radou nebo samotnou MO - pak díky těm hláškám tady mají dojem, že miliony se rozdělují mezi případné zaměstnance MO. Nesmysl. Práce, kterou děláme, obnáší naprosto normální náklady - svítíme, topíme,platíme nájem,pojištění,dph,telefon.
          ANo,jsem zaměstnanec a beru plat, všechna čísla jsou k dispozici členům, členská schůze je dobrá cesta, jestli chceš získat informace u Vaší MO.

            NJarda Š. - Profil | Čt 11.2.2010 8:54:26

            Turňa >> Poděbrady patří mezi samostatně hospodařící MO s Labem v územním rybolovu, což je anomálie, která mimo náš ÚS nemá obdobu. Členové těchto MO majíí nárok jen na omezenou územní povolenku.

              NVenca888 - Profil | Čt 11.2.2010 8:52:46

              Mrknato >> no vidíš, jakej je tenhle princip nesmyslnej. A tohohle problému (a spousty dalších) se právě zbavíme, pokud dojde k novýmu výběrovýmu řízení a spoustu revírů začne obhospodařovat někdo jinej než ČRS.
              Protože to, co píšeš je výsměch logice, zdravýmu rozumu i základnim principum trhu. Což je pouze výsledek fungování molochu jménem ČRS.

                NTurňa - Profil | Čt 11.2.2010 8:27:46

                Mrknato >> Jo revíry "místního významu" mě štvou taky - pak ať si zůstanou na svém, typický příklad Poděbrady - svazový revír ponechají jen Labe, jezera jsou jejich místní a rejžují dvakrát. Viď Pánku?

                  NMrknato - Profil | Čt 11.2.2010 8:20:39

                  Venca888 >> Ale to, co píšeš v závěru šmudlovi je ošetřeno. Uživatelem rybníka v Horní Dolní je již nějaká MO, ne už ÚS, ale průser je a to ten největší, že členové MO Horní Dolní dělají brigády pro ten rybník kde já ani ty lovit nemůžeme. Na základě tohoto paskvilu si ale členové MO Horní Dolní mohou koupit CS povolenku a podojit kterýkoliv revír v ČRS, kde rybáři nemají v ve své MO soukromý revír a všechny ryby ,vzešlé z brigád, troubové "sypou" do územního. Rybáři u nás např. takový revír z principu nemají, chovají "levné ryby", právě pro rybáře z Horní Dolní, aby až přijedou k nám, nás nepomluvili, že u nás nejsou ryby. Obdobně se těšíme, že k nám zavítají i rybáři z CS povolenkou od p. Ivy až z daleké Prahy a zanechají nám tu koruny za "redistribuční rybu" hodnotově kapra, ale odvezou si štiky, sumce, candáty, protože jsme prostě "lepší oddíl".... Na druhou stranu je možné připustit, že hodnota redistribuce stoupá, jelikož přibývá těch, kteří ryby pouští.... ale nemyslím si, že to dosahuje ceny, kterou uvedl pan jednatel Štípek ve svém článku v Rybářství, tuším že to bylo 80,-Kč. To by se totiž p. Hladík tolik neježil, že prodělává majlant z důvodu návštěv CaR rybářů i když sype nemalá množství duháků, aby doma nastolil spokojenost a nebyl smeten "revolucí". Politika je swinstwo.

                    NMrknato - Profil | Čt 11.2.2010 7:56:21

                    iva >> nepracuji v MO, chodím na schůze, informuji se kde jen to je možné, relevantní, i samotné názory mě zajímají a na stránkách některých MO je uvedeno jejich hospodaření, počty zaměstnanců a rozpočty. To jsou konkrétní údaje. Také nekritizuji plošně MO, jelikož to není chyba MO, ale systému územního rybolovu, který není zrovna v nejlepší kondici a přesto umožňuje příživnictví většiny MO a prostřednictvím CS rybolovu příživnictví stovkových MO, zcela jiné konstrukce. Byla by hloupost a neomalenost kritizovat spolek, MO, který si vybudoval, nebo pronajal rybník a jeho členové tam rybaří, stejně jako Stč. MO. No a pokud kritizuji MO, tak ty "stovkové turistické" , bez revírů, které tomu nasazují ještě korunu. Nepracuješ zrovna náhodou v nějaké podobné?

                      NVenca888 - Profil | St 10.2.2010 23:09:30

                      šmudla >> Ale tak to je dáno jejich nynějšim malym počtem a tim i jejich exkluzivitou. Nikde neni psáno, že by v případě změny vlastnickejch práv, ke který dojde, nemohly vzniknout revíry soukromýho charakteru (tedy mimo působnost centrálního svazu v dnešní podobě), který by nabízely služby za nižší cen samozřejmě s ohledem na svojí kvalitu. Ne každej rybář touží po tom chytat za každou cenu na revíru, kde se čeká na dvacetikilový kapry. Zkrátka to budou normální revíry, na kterejch bude hospodařit jinej vlastník. A já osobně raději zaplatim za povolenku á cca tisíc korun na "svejch několika revírech" než abych cpal v rámci koupě CS povolenky peníze do nějakýho revíru v Horní Dolní, kde nikdy nebudu chytat.

                        Niva - Profil | St 10.2.2010 23:03:38

                        Mrknato >> ty pracuješ v nějaké MO a máš konkrétní údaje o tom, kolik se vybere,odvede a kolik zbyde?

                          NMrknato - Profil | St 10.2.2010 22:44:36

                          Darcy >> 2000 rybářů musí jen za brigády a příspěvky vybrat 1,5 milionu, plus chov ryb a ostatnní příjmy jsou minimum 2 miliony, tedy rozpočet. Je jasné, že náklady každé MO se musí rovnat přijmům a to je právě ta tragédie. Někdo, jako ty, to omlouvá spolkovou činností, jiný, chovem levné ryby, jiný rybářskými kroužky, nebo závoděním, ale to jsou pouze výmluvy. Takové MO v Praze nic obdobného nedělají a loví stejně. Já nechci rušit přirozenou spolkovou činnost, lov na malých vodách, které se svazu nevyplatí provozovat, ale za své. Jak dlouho trvalo, než si MO, které mají své revíry si je také alespoň formálně zarybňují ze svého, ne ze společného?
                          Nevím nic o tom, že by mělo dojít ke změně vlastnických práv k vodám, ale pokud myslíš výkon ryb. práva, tak ÚS mají zájem o všechny vody a pokud mají skončit v rukou soukromníka, nebo MO, tak je to úplně jedno.
                          Jen tak naokraj. Pokud násilně do rybařiny soukromníkovi naroubuješ MO, jako je naroubovaná do územní rybařiny, znechutí to a odčerpe prostředky stejně jako na většině územních revírů, kde na pstruhovkách se místo pstruhů do řek a potoků vysazují kapři do rybníků, místo mizejících původních druhů ryb kupují ÚS ubohé kapry od MO, když už na to padlo tolik peněz, posichrují to hospodáři volení v MO, protože ti jmenovaní to nestíhají a nemají ten láskyplný vztah k vodním čuníkům, no a aby se o MO nemluvilo stále špatně, tak na zbytku čistých a hodnotných revírů (přehrady, písáky), prosadí K70........

                            Nšmudla - Profil | St 10.2.2010 21:49:14

                            Darcy >> Nesouhlasím,
                            na svazových vodách jsem si zatím vždicky zachytal a nachytal dostatek ryb k mé spokojenosti. Soukromé revíry mají jednu naprosto zásadní nevýhodu : velmi, ale velmi vysoké poplatky za to že si můžeš zachytat. Za cenu svazové povolenky mám na výběr třeba 10revírů kam si zajedu. Zvyšující se počet samosttně hospodařících MO co si hrabou na vlastním písečku vnímám jako vzrůstající překážky pro rybolov. Koho baví chytat třeba celej rok na jednom revíru?
                            Třeba se budou ty soukromé MO sdružovat něco jako výměnný pobyty. Členové A nachytají X kaprů na revůru společnosti B. tedy Členové B si můžou taktéž zacyhtat na vodách A.

                              NDarcy - Profil | St 10.2.2010 21:38:29

                              Mrknato >> Natas- Odměny funkcionářů, proč by je zveřejňovali, když se jich na to nikdo nezeptá.To máš jako s poslanci, ti si platy určují také sami. Nejedná se o malé organizace, mluvím o některých velkých. Členská schůze by měla stanovit jasná pravidla: max. výši odměny a max. celkovou částku na odměny, jinak se nahrává fámám. Pokud se jedná o 1 milion, to není čistý příjem, to je rozpočet ze kterého se hradí veškeré náklady organizace. Jedná se o organizaci s cca 2.000 členy. Proč MO mají málo na účtu? Se stoupajícími příjmy, rostou také náklady, které si zdůvodní výbor sám sobě, protože to členskou základnu nezajímá. Souhlasím s názorem, že zrušením MO by se ušetřily peníze, které by mohly jít do zarybnění. Ovšem došlo by k likvidaci spolkové činnosti, která má u nás dlouholetou tradici, zmizela by péče o rybářskou mládež atd. Zřízení krajského hospodaření bylo svého času přínosem pro rybáře. Bylo ovšem násilné a svým způsobem zlikvidovalo přirozený vývoj-sdružování rybářských organizací do větších celků na dobrovolném základě. Pokud by se zrušily MO, obávám se, že v brzké době, kdy určitě dojde ke změně vlastnických práv k vodám, územní svazy budou mít záíjem pouze o část těchto vod. Zbytek skončí v soukromých rukou. Mrzí mě jedna věc: ČRS není schopen vytvářet podmínky pro rybolov a proto hodně rybářů a přiznám se včetně mě, chytá na soukromých revírech. Bohužel, coby pesimista, vidím budoucnost svazového rybolovu černě.

                                NSven - Profil | St 10.2.2010 16:52:47

                                drozďák 30,42 >> Určitě by se něco našlo :-) Ale je důležité, že v zásadních otázkách ano.

                                  Ndrozďák 30,42 - Profil | St 10.2.2010 16:38:09

                                  Sven >> a v čem zajedno nejsme? - Akorát si po svém přepsal můj ranní příspěvek.

                                    NJarda Š. - Profil | St 10.2.2010 16:27:45

                                    Mrknato >> Jasně, povolenky může dostat ten, kdo tam nebude chytat vůbec nebo jednou v roce, když k uživateli přijede na návštěvu.

                                      NMrknato - Profil | St 10.2.2010 16:19:57

                                      Jarda Š. >> No, asi není problém vydat virtuální povolenky na menší revír..... a těmi si zaplnit počty, pokud chci mít revír sám pro sebe..... asi bych to řešil tak.....

                                        NJarda Š. - Profil | St 10.2.2010 16:08:21

                                        Mrknato >> Maximální limit pochopitelně uživatel dodržet nemusí, ale nemůže se rozhodnout, že povolenku nikomu nevydá a bude tam chytat jenom sám.

                                          NMrknato - Profil | St 10.2.2010 16:06:38

                                          Jarda Š. >> Já jsem si myslel, že zákon stanoví pouze maximum vydaných povolenek na 1ha P a MP revíru, tedy že tyto počty nemusí uživatel závazně plnit......

                                            NJarda Š. - Profil | St 10.2.2010 16:05:39

                                            Mrknato >> Uživatel revíru, kdyby to utáhl z vlastního, by mohl povolenky rozdávat kamarádům, ale musí je vydávat.

                                              NVenca888 - Profil | St 10.2.2010 16:05:36

                                              Mrknato >> to je dost invalidní příměr. Takhle bys taky mohl, kam bys chtěl... jen bys za to musel zaplatit... stejně jako bys platil, kdybys jel do Kanady... :-)

                                                NMrknato - Profil | St 10.2.2010 16:03:14

                                                Venca888 >> Už jsem to tu jednou psal. Moje krédo vystihli "Dva písaři", páni Bouvard a Pécuchet , když zavařovali do konzerv a výsledkem byly exploze. Jejich závěr, že vědí, že kdyby chtěli, že můžou, je přesně to, co vystihuje svobodu, i když toto je parodie, ale tím spíš. Dříve (před r.89) jsem byl v Rumunsku a v NDR. Po roce 89, v Chorvatsku, Rakousku, ale vím, že kdybych chtěl, tak můžu kam chci a to mě stačí....

                                                  NJarda Š. - Profil | St 10.2.2010 16:02:52

                                                  Mrknato >> V takovém případě by o revír mohl přijít kvůli neplnění zákonných podmínek pro výkon rybářského práva. Počet vydaných povolenek za minulý kalendářní rok je jedním z údajů, které uživatel revíru musí každoročně hlásit rybářskému orgánu.

                                                    Nc.13 - Profil | St 10.2.2010 16:02:24

                                                    Mrknato >> Tak nevim jestli nechápu logiku. To tvoje srovnání není moc dobré, MRS (ČRS) je jen jeden - není tady konkurenční prostředí! A pokud bys to chtěl řešit tak jak psals,tak by spousta lidí jezdila pro povolenky třeba 100 kiláků,cokoliv řešit by bylo daleko složitější a celkově by se podle mě chod svazu zkomplikoval. Pokud by ti lidi brali prachy za nicnedělání tak prosim,ale nemám pocit,že by to tak bylo....

                                                      NMrknato - Profil | St 10.2.2010 15:55:43

                                                      Jarda Š. >> No ono je zatím logické, že uživatelé (Složky ČRS) povolenky vydávají a jsou na tom závislé, jinak by s rozsahem revírů a hospodařením na nich dle zákona, nemohli fungovat. Jinak jiný uživatel si může rozhodnout, že vydá pouze jednu povolenku a to sobě a zadarmo, pokud to celé utáhne sám a z vlastního.

                                                        NVenca888 - Profil | St 10.2.2010 15:45:46

                                                        Mrknato >> Jasně, že na tom bude chtít vydělat. Ale nebude muset platit nesmyslný provoz celýho svazu, nebude muset financovat revíry, který jsou nezajímavý (ať už z jejich podstany nebo špatnou správou hospodařícího subjektu) a nesmyslnej průtok peněz za násadu, kterej jsi tady sám zmiňoval.
                                                        Žádnej svazovej revír ti z principu nemůže nabídnout stejně dobrej servis jako kvalitní soukromej. Už jen z podstaty toho, že tvoje prachy jdou do toho revíru, kde chytáš.
                                                        Co se týče rozmanitosti revírů... ruku na srdce - na kolika revírech jsi chytal v loňskym roce více než dejme tomu pětkrát (tohle číslo považuju za dostatečný, aby se dala ta voda považovat za revír, kde máš zájem celoročně lovit), vyjma rybaření na dovolený, což se dá řešit hostovačkou.

                                                          NNebel1 - Profil | St 10.2.2010 15:44:09

                                                          kakr >> Bodejť.Když u nás prší ryby....:-(

                                                            Nkakr - Profil | St 10.2.2010 15:41:22

                                                            Nebel1 >>
                                                            Ne v Kč.
                                                            Popelnice zatím vybírat nemusím:-)))

                                                              NJarda Š. - Profil | St 10.2.2010 15:39:53

                                                              Mrknato >> Uživatel revíru, pokud není celý revír ChRO, ze zákona povolenky prodávat musí, ale je na něm, komu jí prodá a komu ne.

                                                                NNebel1 - Profil | St 10.2.2010 15:39:32

                                                                kakr >> Předpokládám,že jako mladý a progresivní píšeš v ojrech? :-)))) I tak žádná sláva.

                                                                  NMrknato - Profil | St 10.2.2010 15:33:44

                                                                  Venca888 >> Já vidím pouze dvě kategorie, proč by jiný subjekt vstupoval a pronajímal si od státu revíry.
                                                                  I) Aby na tom vydělalal, povolenka bude mnohonásobkem té dnešní, ale na zanedbatelné ploše, oproti té dnešní, tedy naprosto nezajímavé i při lepším "servisu". Protože pokud jsi dobrý rybář, tak ten "servis" si najdeš i dnes na nějakém územním revíru.
                                                                  II) Aby ho měl jen pro sebe, nebo velmi úzkou skupinu lidí. Prodávat povolenky nikdo nikomu nařidit nemůže.

                                                                  Odstavením MO od toku, který k nim vede z podstaty, nikoliv nějakého "servisu" ten stav musí zlepšit, tedy pokud se za těch cca dalších možných 75 mega, co nezmizí v MO, nenakoupí plonkoví kapři...

                                                                    NVenca888 - Profil | St 10.2.2010 15:15:13

                                                                    Mrknato >> Kdo?! Kdokoliv jinej, kdo poskytne podobnej nebo lepší servis. Nemusí to bejt nutně o penězích... to je jako kdybys pochyboval, že se u nás budou prodávat mecedesy, když jsou k mání Fabie za pětinovou cenu...

                                                                      NMrknato - Profil | St 10.2.2010 15:10:45

                                                                      Jarda Š. >> To by bylo také řešením, ale jak k tomu dospět? Bohužel spousta MO je držitelem nějakých "žumpózních revírů s pididekrety", jak na ně v souvislosti s územním rybolovem? Podle mě, je čestnějším dát rybářům na výběr. Např. povolenku za 2500,-Kč a možnost přechodu k čestnému členství u ÚS.... bez dalších plateb, nebo 4000,- za povolenku jako "cizinec" a u SVÉ MO brigády a členství... jak jen to říkal ZN ?.... jo aby nechytal každý vandrák z MO...

                                                                        NMrknato - Profil | St 10.2.2010 15:01:33

                                                                        Venca888 >> poskytují ho na základě jakého si svazosmíru, který dosti natrhl Jč.ÚS..... Bohužel nevidím, kdo by oněm "třem bratrům" mohl konkurovat? Možná nějaká skvadra bankéřů a hoteliérů, ale to by byla skvadra sama pro sebe, stejně jako holadské autocampy u nás.... Při vší úctě k tržním principům i Marxu a Engelsovi, nevím, kdo by dokázal konkurovat s povolenkou na celý kraj za cca 1000,-Kč? Pokud by povolenka stála např. cca 2500,-Kč a rybář by nemusel již platit ani dělat brigády a členský poplatek, nic se pro něho finančně nezmění, jen těch ryb přibude, pokud ale někdo svaz nevytuneluje z druhé strany...

                                                                          NJarda Š. - Profil | St 10.2.2010 14:53:07

                                                                          Mrknato >> Možná by bylo řešením, odebrat těm MO, které nejsou uživateli revírů, právní subjektivitu a udělat z nich místní skupiny ÚS.

                                                                            NVenca888 - Profil | St 10.2.2010 14:52:11

                                                                            Mrknato >> protože dokud nebude stát bratr proti bratrovi, tak budou oba společně poskytovat pořád stejnej bullshit, když nebude k mání jiná rodina, co by jim konkurovala.

                                                                              NMrknato - Profil | St 10.2.2010 14:41:29

                                                                              pfly >> a kdo to je?

                                                                                NMrknato - Profil | St 10.2.2010 14:40:47

                                                                                Venca888 >> Jistě, ale proč to nechat dojít až do takových konců, kdy "bratr bude stát proti bratrovi" ? Dnes je tu právnická osoba ÚS, kterou tvoří MO, jenž většina má své soukromé revíry, výbory jsou syceny financemi ne za brigády na soukromých revírech MO, ale ze svazopovinnosti a ty MO, co své soukromé revíry nemají používají peníze jim náležející zase jinak. Dělá se to tak, protože se to tak dělá již 50let. Celá základna svazorybařiny je odvislá od peněz přitékajících do MO od rybářů a vzít si je po dobrém nedají. Proto jsem viděl v počinu Jč.ÚS malé světélko, které ale rychle hasne. Pokud už nějaký třístupňový model rybařiny, tak ten dnešní stupeň-MO zcela a výhradně zadarmo! Ti, kdo to dělají i dnes, tak těch se to nedotkne. Čeho se to dotkne, podpory revírů a to silně do plusu.

                                                                                  NVenca888 - Profil | St 10.2.2010 14:39:50

                                                                                  pfly >> hmm... jedině Orlík. Trnávka marná, Račice slabota... to nic neřeší.

                                                                                    Npfly - Profil | St 10.2.2010 14:31:48

                                                                                    Venca888-tam nejde o plochu revírů,ale jejich lukrativnost.A o tom to je.

                                                                                      Npfly - Profil | St 10.2.2010 14:29:11

                                                                                      Mrknato -s PR zaměstnancem ÚS odmítám debatovat na téma zbytečnosti či potřebnosti MO.

                                                                                        NVenca888 - Profil | St 10.2.2010 14:27:38

                                                                                        pfly >> zase tak hrozný to neni... oproti ploše ÚS... to jim do vyjednávání nic nedá...

                                                                                          NVenca888 - Profil | St 10.2.2010 14:26:34

                                                                                          Mrknato >> no, jenomže to je právě třeba začátek něčeho, co tě pak zajímat začne. Kdo myslíš, že se stane zájemcem o hospodaření na vodních plochách ve výběrovym řízení? Nebochybně ČRS jako taková, ale pak třeba i jednotlivý US i MO, který budou mít snahu se osamostatnit. A věřim, že jim to půjde.
                                                                                          V minulym rybářství o tom mluvil jednatel JČ ÚS a byť nejsem Jihočech, tak jsem s nim musel plně souhlasit.

                                                                                            NSven - Profil | St 10.2.2010 14:25:32

                                                                                            drozďák 30,42 >> Ve svém příspěvku jsem měl na mysli zaměstance MO, kteří tuto činnost provádějí na 100% úvazek. Takových je opravdu poskrovnu a mohou si je dovolit jen opravdu velké organizace. Drtivá většina funkcionářů Místních organizací, provádí tuto činnost zhusta z holého entuziazmu či pocitu společenské nepostradetelnosti a vize vyššího provinciálního špryclu. Odměnou jim bývá povolenka k lovu, případně jistý obolos, jehož výše v žádném případě nekopíruje značnou, časovou náročnost činnosti ani vynaložené osobní prostředky, např. za telefon, pojížďky soukr. osob. automobilem apod. V duchu hesla "každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán", jsou získané požitky vyváženy klevetami a závistí členské základny na straně jedné a předrozvodovým stavem na straně druhé.
                                                                                            Samozřejmě zaměstnanci Rady, případně Územních svazů to je jiný level.
                                                                                            A že pouštějí žilou svazovému rozpočtu, u svých umělých korýtek pomlaskávají stále hlasitěji a řadovému členovi nedají minimální šanci nahlédnout pod pokličku, vo tom žádná. V tom jsme zajedno.

                                                                                              Nmrksmrdihodne - Profil | St 10.2.2010 14:23:44

                                                                                              Mrknato >> dobrej priklad, takovej uplne blbej s tim co pises nijak nesouvisejici a to ani analogicky a s primhourenejma obema ocima. Dal to uz radsi nepitvej, aby ses do toho moc nezamotal.

                                                                                                NMrknato - Profil | St 10.2.2010 14:20:35

                                                                                                pfly >> Přejmenovat stávající subjekt vč. registrace není až takový problém.
                                                                                                Edit : nabízí se : Západočeský rybářský svaz, Východočeský rybářský svaz ... atd... japa to udělali v Moravském rybářském svazu?

                                                                                                  Npfly - Profil | St 10.2.2010 14:16:41

                                                                                                  Venca888-asi si nerozumíme,podívej se do soupisu revírů co spravuje Rada.S kvérem u hlavy se blbě vyjednává.

                                                                                                    NMrknato - Profil | St 10.2.2010 14:15:13

                                                                                                    Venca888 >> To, jestli si povolenku na revíry v Jč. budu kupovat, pokud budu vůbec moci, u Jč.ÚS, nebo jiného subjektu, mě v současné situaci v Jč. až tak netrápí..... ještě zbývá 5 relevantních ÚS....

                                                                                                      NMrknato - Profil | St 10.2.2010 14:12:25

                                                                                                      MRKsmrdihodne >> mrksmrdihodne >> To byl jen příklad. Pokud konkrétně (samozřejmě s přípravou) stanovíš, že pro lov na revírech ÚS bude povolenka stát ne 1000,-, ale 2500,- ( vč. brigád a členského přispěvku), ale že je nutno se organizovat přímo u ÚS, tak dojde k zásadnímu obratu zcela automaticky a tok peněz se zcela obrátí a zreální. Jistě nebude na překážku, když si ÚS objedná i některé ryby, jako dosud u MO.....

                                                                                                        NVenca888 - Profil | St 10.2.2010 14:06:39

                                                                                                        pfly >> zase tak jednoduchý to neni - viz. P revíry v JČ ÚS. Nemluvě o tom, že po novym výběrvym řízení na revíry v ČR se může lehce stát, že ČRS bude hospodařit na čtvrtině stávajícího množství...

                                                                                                          NMrknato - Profil | St 10.2.2010 14:05:04

                                                                                                          kanic >> Nic ve zlém, ale co je ta operativnost? Pokud si u komerčního chovatele objednám 50q kapra, 10q štik, 5q kolowrata, 4q candáta, 1q lína, 2q ostroretky a 1q okouna, tak mně ho dodá i vysadí za jasné peníze. Když si to objednám u MO, tak mě MO odchová 1/2 kapra za šílené peníze (které platí rybář) a zbytek musím stejně koupit mimo svaz (až na vyjímky). Pro organizování rybářů by mohl být vzorem klub "Nováků" z filmu Zítra to roztočíme drahoušku... za 5Kč....

                                                                                                            NVenca888 - Profil | St 10.2.2010 14:04:17

                                                                                                            Mrknato >> to ti připomínat může, ale je to invalidní příměr. Spočti jsi, kolik jde ze systému do Rady. Teď jsem nemyslel konkrétní peníze na plat jejího člena, to bych ještě chápal - je to manažerská práce jako každá jiná a musí bejt odpovídajícím způsobem zaplacená. Ale zkrátka prachy, který te Rada semele v neprůhledný pračce a pak zase vyexpeduje ven.

                                                                                                              Nmrksmrdihodne - Profil | St 10.2.2010 13:59:39

                                                                                                              Mrknato >> zapominas na jedno, ze pokud z 25 subjektu, udelas 1, tak ten musi byt cca 25x vetsi... takze vesmes nic neziskas, jen to cely centralizujes a kazdej lokalni pruser pak ovlivni vic lidi. Mocnym das moc jeste vetsi a lidem nemoznost vyberu... Nic ve zlym, ale je to takovy socialisticko-komunisticky mysleni... a k tomu ostatnimu se vyjadrovat nebudu

                                                                                                                NMrknato - Profil | St 10.2.2010 13:59:07

                                                                                                                natas >> asi tak, přičemž revíry má dnes jen jeden a ten platí i komplet zarybnění.... funkci druhého (MO) těžko rozklíčovat. Je totiž 50let vedena ve stanovách jako základní pilíř svazovosti.... S KSČ jsme se vypořádali....

                                                                                                                  Npfly - Profil | St 10.2.2010 13:55:33

                                                                                                                  Venca888 -Rada už není zbytečná,rychle se zorientovali a pojistili se..

                                                                                                                    NMrknato - Profil | St 10.2.2010 13:54:48

                                                                                                                    Venca888 >> To mně připomíná moji babičku, které vadí, že poslanci mají 50tisíc a ještě náhrady.... Těžko jí vysvětlovat, že jich je jen 200.....
                                                                                                                    Pokud Rada bude skutečně lobovat a podporovat ÚS v samostatnosti, rozvoji původní obsádky, tak těch peněz škoda není.
                                                                                                                    Pokud MO budou působit samostatně a převezmou dnes územní revíry tak to pocítí hlavně rybáři z velkých měst..... a je dost dobrou otázkou, pokud by se to odehrálo formou VŘ, zda by ÚS a Rada stála jen tak nečinně bokem. Myslím, že ÚS i Rada má dost invence, aby s revíry dokázala hospodařit lépe než je to nyní, tedy bez zbytečných zátěží neefektivních složek (MO spolčených na konferencích)

                                                                                                                      Nkakr - Profil | St 10.2.2010 13:53:53

                                                                                                                      martinsvitava >>
                                                                                                                      Já si nestěžuji, 20litrů jako hospodář, 15renta s tím se dá dnes ,když jsi skromný přežít....

                                                                                                                        Nnatas - Profil | St 10.2.2010 13:51:33

                                                                                                                        Mrknato- asi chceš říct že rybáře pořádně dojí dva dojiči.Svaz a MO.Přitom přísun energie neodpovídá jejich výkonu.

                                                                                                                          Nkanic - Profil | St 10.2.2010 13:47:17

                                                                                                                          Mrknato >> problém z roztříštěnosti může být,ale ČRS je poměrně velký subjekt a to operativněji asi jinak řídit ani nejde.V MRS je to trochu jednodušší.

                                                                                                                            NMrknato - Profil | St 10.2.2010 13:44:10

                                                                                                                            kanic >> Ne. U nás v ČRS máme územní svazy. Ty jsou až na jeden i uživately a držitely dekretů, ale nic tomu neodpovídá. To je ten malér. Je to jako v pohádce o slepičce a kohoutkovi, když kohoutkovi zaskočilo ve voleti zrníčko a slepička musela obíhat různé "instituce"....... U nás děláš brigády u jednoho subjektu, ale lovíš u jiného! To, že se jmenují stejně nic neznamená, protože každý má své hospodaření, náklady a hospodaření musí být vyrovnané i kdyby čert na koze jezdil, nebo se kapr měl 3x koupit a prodat ...... aby to klaplo na dal-máti dát.

                                                                                                                              NVenca888 - Profil | St 10.2.2010 13:43:37

                                                                                                                              Mrknato >> no, tak to mně osobně tedy víc mrzí fakt, že peníze plynou do Rady ČRS než do MO. Tedy za zbytečnou považuju radu. Pokud MO začnou působit samostatně (ať už v jakýkoliv podobě), tak tenhle problém odpadne...

                                                                                                                                Nmartinsvitava - Profil | St 10.2.2010 13:39:05

                                                                                                                                kakr >> Karle, já bych to nedělal.....už bejt hospodář je strašnej opruz, viď?.o)

                                                                                                                                  Nkanic - Profil | St 10.2.2010 13:37:05

                                                                                                                                  Mrknato >> takže,jestli ti dobře rozumím,tak tobě by vyhovovala jedna centrální řídící jednotka - není to krok zpět ?