- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zaměstnanec rybářského svazu
Co si myslíte o zaměstnancích rybářsého zvazu? Jaké myslíte že mají výhody a nevýhody? A je tady vůbec někdo takový mezi náma na MRKu?
Autor diskuse: Figos - Profil , 9.2.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | St 10.2.2010 13:36:17
Jarda Š. >> I když by to auto bylo v majetku MO? Jak je to u manažerů, kteří mají firemní auto jako součást svých výhod?
NMrknato - Profil | St 10.2.2010 13:33:00
MRKsmrdihodne >> mrksmrdihodne >> Ale současný systém rybařiny také funguje, stejně jako ten zdravotní... Bohužel budeme příští rok asi platit vyšší daně, vyšší pojistné.... Stejně tak v rybařině platit vyšší brigády a platit dražší povolenku, i když ryb bude stejně.
V jedné pojišťovně pracuje jeden ředitel a pár náměstků. V 25 pojištovnách 25x tolik. V rybařině je to o to horší, že MO pro územní rybolov nic nedělají. To, že organizují členy? Chov ryb mají zaplacen, stejně jako když svaz koupí násady odjinud, mimo svaz. Stále mě chybí to důležité, proč musí 1/2 rybářových plateb za tuto zábavu zmizet (odsouhlaseně) vniveč? (Ještě zbývá to závodění a frončaft...)
Edit : Zdravotní pojišťovny spotřebovávají na svou režii tuším 5%, MO asi 50%
V jedné pojišťovně pracuje jeden ředitel a pár náměstků. V 25 pojištovnách 25x tolik. V rybařině je to o to horší, že MO pro územní rybolov nic nedělají. To, že organizují členy? Chov ryb mají zaplacen, stejně jako když svaz koupí násady odjinud, mimo svaz. Stále mě chybí to důležité, proč musí 1/2 rybářových plateb za tuto zábavu zmizet (odsouhlaseně) vniveč? (Ještě zbývá to závodění a frončaft...)
Edit : Zdravotní pojišťovny spotřebovávají na svou režii tuším 5%, MO asi 50%
NJarda Š. - Profil | St 10.2.2010 13:27:41
Mrknato >> Mohlo by, ale to by ten předseda musel zdaňovat (základ daně je 1% z pořizovací ceny auta měsíčně) a na služební cestu by dostal jen benzín. Cesťák se naproti tomu nedaní a když jede vlastním autem, jeho součástí je i na paušál na amortizaci auta.
NRadek Ptáček - Profil | St 10.2.2010 13:27:18
Darcy >> Dovolím si sem přidat dělení peněz z členské známky
Dospělý člen ze 400 je příjem MO 220 zbytek Rada a ÚS 180
Mládež 16 - 18 let ze 200 je příjem MO 110 zbytek Rada a ÚS 90
Děti do 15 let ze 100 je příjem MO 55 zbytek Rada a ÚS 45
SÚS odvádí podíl ze svého příjmu do rozpočtu republikové rady ČRS.
Dospělý člen ze 400 je příjem MO 220 zbytek Rada a ÚS 180
Mládež 16 - 18 let ze 200 je příjem MO 110 zbytek Rada a ÚS 90
Děti do 15 let ze 100 je příjem MO 55 zbytek Rada a ÚS 45
SÚS odvádí podíl ze svého příjmu do rozpočtu republikové rady ČRS.
NMrknato - Profil | St 10.2.2010 13:19:49
c.13 >> asi nechápeš logiku. Pokud někdo např. říká, že 25 zdravotních pojišťoven je moc, jsou zbytné a prodražují systém, asi nechce založit dvacátoušestou.... ale převést peníze do dvou, tří a dát tak víc peněz do zdravotnictví. S rybařinou je to obdobné....
Edit : to jsou peníze, které ty pojišťovny nevydělaly, ale přišly zákonnými platbami, obdobně jako u rybařiny stanovené stanovani....
Edit : to jsou peníze, které ty pojišťovny nevydělaly, ale přišly zákonnými platbami, obdobně jako u rybařiny stanovené stanovani....
NMrknato - Profil | St 10.2.2010 13:13:51
kanic >> Jo, můj tchán to taky zažil. Chtěl v Tesle, kde dělal byt, tak musel na rok do dolů na Jáchymov.... a dostal ho hned, jiní čekali desítky let.
Chceš rybolovit u ÚS, tak musíš na brigádu k MO, zcela jinému to subjektu, není ti to podezřele obdobné?
Chceš rybolovit u ÚS, tak musíš na brigádu k MO, zcela jinému to subjektu, není ti to podezřele obdobné?
Nc.13 - Profil | St 10.2.2010 13:07:26
Jestli jim to závidíte,tak proč to nejdete dělat místo nich? Já myslím,že zas takový super Job to nebude.....
NMrknato - Profil | St 10.2.2010 13:04:59
Jarda Š. >> hele už se ozval, ten ho má a červený a ne jen na klíček, opravdovský, já ho v něm viděl, na tyhle voči skleněný!
Ne, ale ty si myslíš, že by nemohlo být osobní auto, které by používal člen výboru, předseda k výkonu své funkce i pro osobní potřebu, v majetku MO, realitou? Jistě, cesťáky jsou klasika....
Ne, ale ty si myslíš, že by nemohlo být osobní auto, které by používal člen výboru, předseda k výkonu své funkce i pro osobní potřebu, v majetku MO, realitou? Jistě, cesťáky jsou klasika....
NRanař - Profil | St 10.2.2010 13:00:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Zdar já osobně nevidím do finanční situace rybářských svazů, jen chodím poctivě na brigády a to i několikrát za rok. Taktéž jsem měl zájem stát se rybářskou stráži a né jen proto, že mají zadarmo povolenky. Štve mě, když na našém revíru a to konkrétně Slezské hartě, stavějí party rybářů celé stanové tábory, rozdělávají ohně, jezdí autem pomalu až do vody, nechávají za sebou plno bordelu na břehu a o kraválu večer a pytlačení ryb ani nemluvě. Na můj osobní dotaz u předsedy Rybářské stráže zda se mužu stát jejich členem, mi bylo odpovězeno, že bohužel mají plné stavy. To že tabulková místa zabírají osoby vysokého věku, které jsou rády že sedí doma a nebo u vody zdaleka obcházejí špatné rybáře, nebo se u vody neukážou za celý rok vůbec, kromě samotného rybolovu.Bohužel kde není snaha ze strany rybářského svazu, tak za chvíli budeme nadávat že ve vodě nic není, kromě plechovek od piva.
NMrknato - Profil | St 10.2.2010 12:58:03
Darcy >> Naprosto je mi jasné, že té problematice rozumíš, a že jsi schopen zdokladovat a zdůvodnit tok peněz ve vaší MO, ale jsi schopen uvažovat, že by MO se vztahem k územním revírům neexistovaly, tak jako doposud? Jsi schopen zauvažovat, jakou logiku pro územní rybolov mají brigády? Jelikož jsem kolem dotazů a jednání s MO v tomto ohledu prošel, myslím, že vím o čem mluvím. Také vím, že peníze které MO připadnou neslouží územnímu rybolovu. Ptám se tě stejně jako Jardy Š, pokud myslíš, že dnes je stále role MO nezastupitelná (mimo Stč.) a tolik důležitá vzhledem k územnímu rybolovu, napiš v čem a ne jen hesla.
Nnatas - Profil | St 10.2.2010 12:50:49
Darcy- idealisticky napsaný příspěvek. Ty třeba znáš MO, kde se jasně řekne kolik činily třeba i celkové finanční požitky členů výboru?
Píšeš o 1milionovém čistém příjmu. Kam se poděly, když hotovosti MO po desetiletích jsou v řádech desetitisíců max o řád výše?
Píšeš o 1milionovém čistém příjmu. Kam se poděly, když hotovosti MO po desetiletích jsou v řádech desetitisíců max o řád výše?
NDarcy - Profil | St 10.2.2010 12:29:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Co mně na MRKu udivuje, je skutečnost, že se zde mnoho lidí vyjadřuje k problematice které ani za mák nerozumí, ať už se jedná o fungování volnoběžné cívky na navijáku nebo o fungování a finančním rozpočtu místních organizací. Co kdybyste zašli na členskou schůzi a zeptali se, kam ty vaše peníze, a není jich málo, vlastně jdou. Především si uvědomte, že pokud přes pokladnu MO protečou třeba 3 miliony, MO zůstává v rozpočtu 1 milion. Peníze za povolenky jdou územnímu svazu, větší část členských přípěvků putuje na Radu ČRS. Místní organizace vlastně žijí z proplacených neodpracovaných brigád, ze kterých financují svoji činnost a to zde byly ještě pokusy územních svazů tyto peníze MO odebrat a socialisticky přerozdělit. Funkcionáři malých organizací svoji činnost vykonávají za dobré slovo, možná někteří za bezplatnou povolenku. Ve velkých organizacích se již k povolenkám zdarma, rozdělují finanční odměny. Někde více, někde méně, zase je ale pouze na vás, aby vám na schůzích bylo předkládáno srozumitelné finanční hospodaření a vy se k němu mohli vyjadřovat. Proč by jste jako členové nemohli vědět výši odměn
svých funkcionářů nebo kolik se vynaloží na platy územního svazu. Jsou to přece vaši funcionáři a vaši zaměstnanci!
svých funkcionářů nebo kolik se vynaloží na platy územního svazu. Jsou to přece vaši funcionáři a vaši zaměstnanci!
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
7:33NRybáři vs ochránci přirody 71
6:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
6:49NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 25
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













