- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Po letech opět na lov..?
Mám jeden dotaz.Známý,který byl členem jedné MO mi říkal,že zhruba před 2 lety pozdě odevzdal povolenku k lovu ryb s vyplněným sumářem úlovků.Na oné místní MO mu odmítli vydat na další rok jako trest? povolenku novou.Když tedy nedostal povolenku,trochu na to zanevřel,nezaplatil na ten rok ani členský příspěvěk a nezaplatil ani rok po té.Teď se mu to tochu rozleželo v hlavě a chtěl by příští rok opět chytat.A teď nastává onen problém.Dle jeho slov,mu po zeptání se,zda-li je to možné,bylo odpovězeno jedním činovníkem,že by musel doplatit členské příspěvky za minulé dva roky,které nezaplatil a jiným činovníkem mu bylo sdělěno,že nezaplacením příspěvků byť v jednom roce automaticky přichází o členství v organizaci a snad že by i musel dělat nové zkoušky na rybářský lístek.Prosím tedy o vaše názory,jaký postup by v tomto případě byl správný,aby onen kamarád mohl zas vyrazit na lov. Díky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NSven - Profil | Út 29.12.2009 0:19:40
NBriza - Profil | Út 29.12.2009 0:14:29
NDejF - Profil | Ne 27.12.2009 10:00:45
NEfis9 - Profil | Ne 27.12.2009 9:22:19
NSven - Profil | So 26.12.2009 23:03:34
NSven - Profil | So 26.12.2009 23:01:03
NSven - Profil | So 26.12.2009 22:58:50
Tedy sehnat nějakého místního bafuňáře a "přesvědčit" ho aby mu dal vyplnit zkušební test. Tyto testy jsou pouze v angličtině a němčině, takže jinokrajec neznalý těchto jazyků má smůlu. Po vyplnění navštívit v úředních hodinách příslušný referát, kde mu bude vydán ryb.lístek. S lístkem zpět k místnímu bafuňářovi, který mu na příslušném Územ.svazu objedná žádanou povolenku. Vyčkat doručení povolenky, nejlépe poštou. Znovu absolvovat cestu za svazovým výdejcem a povolenku zakoupit. Pokud mu ještě nějaká dovolená zbyla, může vyrazit na lov :-)
NBrulaKO - Profil | So 26.12.2009 22:55:16
NDejF - Profil | So 26.12.2009 22:47:13
NSven - Profil | So 26.12.2009 22:45:13
Nb.gun - Profil | So 26.12.2009 22:39:35
Zákon hovoří o tom, že pro získání RL je osoba povinna doložit osvědčení o prokázání znalostí, kdy toto osvědčení vydávají právnické osoby pověřené k ověřování znalostí Ministerstvem zemědělství. Pokud je někdo pověřen k určité činnosti vyplývající ze zákona, měl by tyto povinnosti plnit. Jak by se případně ministerstvo dívalo na to, že pověřená právnická osoba odmítá vykonávat tuto činnost? Lze toto oprávnění ČRS odebrat?
PS: Jen pro pořádek, ČRS (potažmo jeho MO) rozhodně není jediný, kdo je pověřen ověřováním znalostí a vydáváním osvědčení. Takže jiné legální způsoby tu jsou ...
NLee-Haney - Profil | So 26.12.2009 22:38:56
NSven - Profil | So 26.12.2009 22:28:48
NBrulaKO - Profil | So 26.12.2009 22:27:52
NSven - Profil | So 26.12.2009 22:24:48
NSven - Profil | So 26.12.2009 22:19:32
NLee-Haney - Profil | So 26.12.2009 22:19:13
Tohle se hodně odvíjí kde dotyčný chce chytat a jaké jsou podmínky na zmiňovaných vodách.
NSven - Profil | So 26.12.2009 22:16:03
NBrulaKO - Profil | So 26.12.2009 22:13:13
NLee-Haney - Profil | So 26.12.2009 22:10:28
Mimochodem pokud se bavíme o tomhle případu tak mu stačí zajít na uřád kde mu lístek obnoví což nezáleží na Mo.
NSven - Profil | So 26.12.2009 22:09:29
http://www.rybsvaz.cz/?page=ceny_povolenek/necleny&lang=cz&povolenky_rok=2010&povolenky_nadpis=Ceny%20povolenek%20pro%20nečleny%20ČRS%20a%20MRS
I když nehodlá být členem ČRS, nezbavuje ho to povinnosti být držitelem rybářského lístku. A ten neziská legálně jinak, než po absolvování školení a vydání osvědčení v některé z MO. Žádná MO nemá přitom povinnost mu takovou službu poskytnout. :-)
Nstilet - Profil | So 26.12.2009 22:07:52
NCT Lhotka(Tomas) - Profil | So 26.12.2009 22:05:55
NBriza - Profil | So 26.12.2009 22:03:50
NSven - Profil | So 26.12.2009 22:02:32
NCT Lhotka(Tomas) - Profil | So 26.12.2009 22:01:28
NLee-Haney - Profil | So 26.12.2009 21:57:39
NBrulaKO - Profil | So 26.12.2009 21:57:23
Nkakr - Profil | So 26.12.2009 21:46:38
Kdopak donutí MO aby systémově přijala člena o kterého nemá zájem??
NSven - Profil | So 26.12.2009 21:43:48
NCT Lhotka(Tomas) - Profil | So 26.12.2009 21:37:12
NCT Lhotka(Tomas) - Profil | So 26.12.2009 21:34:28
NBrulaKO - Profil | So 26.12.2009 21:34:21
NSven - Profil | So 26.12.2009 21:28:22
NSven - Profil | So 26.12.2009 21:26:38
Nstilet - Profil | So 26.12.2009 21:25:56
NLedňáček (Iceman) - Profil | So 26.12.2009 21:21:05
Ndrozďák 30,42 - Profil | So 26.12.2009 21:17:48
Aha, i já druhej, třetí a kdovíkolikátej.
NSven - Profil | So 26.12.2009 21:16:20
Zajdeš na místní organizaci, požádáš o přijetí nového člena, zaplatíš poplatek, členské příspěvky, brigády a koupíš si povolenku.
Můj osobní postup, který jsem podstoupil před 14-ti dny.
Nenechte se buzerovat, když to není nutné ;o))
Stále Ti uniká nepatrná drobnost. Tím, že zajdeš a požádáš, ještě automaticky neznamená, že Ti bude vyhověno. Viz řada příspěvků níže. Zvlášť pokud máš v dotyčné MO pošramocenou reputaci, tím, že jsi nebyl schopen vrátit ve stanovené lhůtě povolenku a ochoten zaplatit členskou známku. Tedy splnit si své základní a minimální povinnosti. Btw. žádný zákonný postup, kterého se dovoláváš, při přijímání nových členů neexistuje .
MO tedy nemá důvod se domnívat, že se nebude podobná situace opakovat.
Nkakr - Profil | So 26.12.2009 21:13:27
Žádný zákon neřeší přijímání nových členů ČRS a MRS..
Pokud takový znáš, dej mně prosím na něj odkaz, rád se poučím.
Nmoris - Profil | So 26.12.2009 21:07:02
Nstilet - Profil | So 26.12.2009 21:04:15
Nb.gun - Profil | So 26.12.2009 20:58:09
PS: Jen tak mimochodem, to, co sem sven napsal před chvílí, by ses od něj dočetl již v jiné diskuzi. Ale chápu, spousta lidí chce mít raději vlastní otázku, než aby investovali do vyhledávání ...
Nkakr - Profil | So 26.12.2009 20:34:08
Sven to napsal ve svém posledním příspěvku přesně. Platí, že na členství v MO není právní nárok a každá MO má právní subjektivitu. Pravidla přijetí nových členů tak skutečně mohou být diametrálně odlišná. Rozhodně doporučuji se dopředu v MO domluvit.
Jen se na rozdíl od Svena domnívám, že vlastník RL má (měl) by mít potřebné vědomosti potřebné k lovu ryb a nějaké přezkušování není nutné. Udělá li přestupek, je to jeho problém a kůži na trh (povolenku) si nese svou.
Nmoris - Profil | So 26.12.2009 20:22:04
NSven - Profil | So 26.12.2009 20:20:08
Nb.gun - Profil | So 26.12.2009 19:43:21
NVaša - Profil | So 26.12.2009 18:24:28
Nkakr - Profil | So 26.12.2009 16:47:59
Zamotal jsi moc věcí, které spolu nesouvisí. Můžeš být členem bez vlastnictví RL. Pokud nežádáš o povolenku RL nepotřebuješ a žádné školení absolvovat nemusíš.
MO je oprávněna pořádat v souladu se zákonem " výuku a vystavení osvědčení o získání kvalifikačních předpokladů pro vydání prvého RL". Po jeho úspěšném absolvování jsi způsobilý k výkonu rybářského práva.
Jakékoli další doškolování, někde dokonce prováděné za úplatu je dle mého názoru "stranické školení pro straníky". Pro později narozené, bolšáni se neustále (celoživotně) "vzdělávali, aby byli loajální a tvární.
Podobně mně připadá školení ze Stanov ČRS pro rybáře.
Pro info. MRS ve Stanovách nemá členskou povinnost zúčastňovat se rybářského školení.
NBrulaKO - Profil | So 26.12.2009 16:04:26
Ncejko - Profil | So 26.12.2009 15:59:41
Napsal jsem na ČRS a přišla mi odpověď: jelikož jsem už byl členem nějaké organizace a byl jsem držitelem státního lístku, nemusím už dělat žádné zkoušky, protože ty už jsme kdysi skládal, je-li pravda.
Zbýva zajít na MÚ životní prostředí předložit starý lístek dostaneš po zaplacení nový.
Zajdeš na místní organizaci, požádáš o přijetí nového člena, zaplatíš poplatek, členské příspěvky, brigády a koupíš si povolenku.
Můj osobní postup, který jsem podstoupil před 14-ti dny.
Nenechte se buzerovat, když to není nutné ;o))
NBrulaKO - Profil | So 26.12.2009 15:51:46
NRadek Š - Profil | So 26.12.2009 15:47:42
Nkakr - Profil | So 26.12.2009 15:41:02
Dělají to, co jim členové odhlasují na schůzi. Pokud členové rozhodnou, že se žádné školení dospělých nebude provádět, tak je nemohou vyžadovat.
Podle mně je to šaškárna, člen vlastnící RL již musel prokázat, že je způsobilý pro výkon rybářského práva. Navíc se jedná o zcela prokazatelnou diskriminaci členů. Nečlen vlastnící RL dostane povolenku bez jakéhokoli "doškolování" . MO na ně v tom případě nemá žádný nárok, ten může uplatnit pouze na "své členy"dle Stanov ČRS.
Na "nečlena" se pochopitelně Stanovy nevztahují.
NBrulaKO - Profil | So 26.12.2009 15:35:48
NBrulaKO - Profil | So 26.12.2009 15:30:50
Kde to žije - všechna témata
21:32NBoilies TB baits- chytací řada 45
19:39NATTs hlásiče a ATTx příposlech 552
17:20NRybáři a vinařství 929
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"











