Strom v korytě řeky

zajímal by mě Váš názor zda odstraňovat všechny ,nebo některé nechat jako rybí stanoviště.
Autor diskuse: Tichej - Profil , 13.12.2009 všeobecné - ostatní

NCardinal - Profil | Ne 13.12.2009 12:20:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Prihodím jedného utopeného hore nohami. Takže opatrrne pri brodení.:-))

    Ndraveček - Profil | Ne 13.12.2009 12:15:16

    Moje zkušenost se stromy ve vodě,jak na řece tak i na stojáku je kladná.Ryby se tam schovávají a lov u takových překážek je fantastický adrenalinový zážitek.

      NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 12:13:33

      Končan >> tak se pochlub a nenech se prosit :-)

        Njarda 2004 - Profil | Ne 13.12.2009 12:09:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Tichej >>I strom ve vodě patří ke koloritu vod a pro rybí osádku je pokaždé zajímavou možností úkrytu nebo ochrany. Neznám snad nikoho kdo při spatření takového místa nezkusí štěstí u takových přírodních překážek, které jsou i pro nás jako rybáře zajímavým místem. Už takhle se regulace vod a podobné zásahy udělali z našich řek nudné toky, které připomínají spíš kanál než řeku.

          NKončan - Profil | Ne 13.12.2009 12:06:16

          Já osobně rád chytám u stromů.

            NKončan - Profil | Ne 13.12.2009 12:05:18

            Pár fotek mám.

              NMartinmtb - Profil | Ne 13.12.2009 12:04:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Ahoj. Na některých pustých regulovaných úsecích je padlý strom skoro poklad, jak pro ryby , tak pro rybáře. Jenom škoda že na regulačce takový strom většinou moc dlouho nevydrží a když, tak bývá často obsazeno :))

                NKončan - Profil | Ne 13.12.2009 11:56:42

                Pár jich mám.

                  NEfis9 - Profil | Ne 13.12.2009 11:51:44

                  rybomil >> To je jak na sázavě. Bylo tam pár neskutečně úžasných míst. Bohužel, vše je pryč, jen ploty a jiné ***** ve vodě. :-(

                    NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 11:50:57

                    rybomil >> no co myslíš ?Kam razím 8-))))))

                      Nrybomil - Profil | Ne 13.12.2009 11:47:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Stromy jsou brány jako překážky bránící plynulému odtoku vody při povodni. Teď právě zas provádí povodí těžbu kolem Lužnice. Konečně vezmou i ten strom, co mi hrozí padnout na loď.
                      Ale osobně bych byl radši, kdyby se odstranily všechny ty ploty vedoucí až do vody a tedy bránící rovněž průtoku vody a samo bránící přístupu rybáře, tedy výkonu rybářského práva především. S tím nic nikdo nedělá, dokud nedáme min. stížnost na příslušný úřad s rozšířenou působností.

                      Jak dal foto kranex, to jako kdyby vyfotil místa na Lužnici, kam Nejradši chodím.

                        NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 11:45:25

                        dík za příspěvky .posílejte dál .já du na ně.svrběj mě dlaně asi absťák.

                          NBrix - Profil | Ne 13.12.2009 11:45:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Strom v řece je pro řeku doslova požehnání, nejen pro rybáře. Poskytuje totiž přirozený úkryt rybám hlavně v době tření, přičemž naše přeregulované řeky jsou nesmyslně zbavovány jakýchkoli nerovností. Strach ze škod při povodni je oprávněný jen v ojedinělých púřípadech.

                            NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 11:39:35

                            Otava množství okounú15-35cm ale taky mnoho splávkú:-)

                              NEfis9 - Profil | Ne 13.12.2009 11:38:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              A ještě jedna

                                NEfis9 - Profil | Ne 13.12.2009 11:37:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Vase zprava

                                  NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 11:35:00

                                  Taky dobrej plac cca dva tři metry od břehu zlom na hloubku 1-1,5m další tři metry zlom na 3-4,5mnádherná plavajda

                                    Nhunter 1 - Profil | Ne 13.12.2009 11:29:12

                                    Tichej >> ještě bych větev přihodil.

                                      NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 11:25:22

                                      na stojaté vodě mám stejnou skušenost .Větve ve vodě=jistá ryba

                                        NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 11:22:30

                                        Pvl >> jj svatá pravda.Ale mam novou(ženskou) a ta semnou chodí i k té vodě a docela si libuje:-)))