NBrix - Profil | Po 14.12.2009 21:20:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Když tak koukám na všechny ty fotky, zapomněli jsme vyjmenovat ještě jednu funkci stromu v řece - estetickou. No není to nádhera?
Ndvorák - Profil | Po 14.12.2009 13:12:23
Tichej >> dle mého je masař ten,kterej bere ryby nad svoji spotřebu. Ryba mě taky převelice chutná,ale většinou když přijedu pozdě večer domů tak jsem rád,že jsem vše pustil a já můžu zapadnout :-))) Takže v tom je i trošku lenost.
NTichej - Profil | Po 14.12.2009 13:11:58
pit-bull >> je to sakra věrná ženská.Taky funguje jako vinikající autoalarm,ani zamykat nemusím :-)))
NCerebro - Profil | Po 14.12.2009 13:06:53
Ondra (tloušťák) >> to už je stará fotka ale doufám, že tam tu větev vidíš :-)
NTichej - Profil | Po 14.12.2009 13:06:09
pit-bull >> no já vlastním tvého jmenovce :-)))) Je dobrej a spolehlivej :-)))
NTichej - Profil | Po 14.12.2009 13:01:48
dvorák >> sem taky masař bo rybu jím?Masař je moc všeobecnej výraz. pro mě není problém rybu pustit.ale když mám chuť tak si ji vemu. Znám jen dva druhy rybářú: Slušné a ty druhé.
Npit-bull - Profil | Po 14.12.2009 12:58:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
je tam teda jen pařez ale zase je to v řece tak by to sem mohlo patřit ne? můj nejlepší signalizor záběru :-)
Ndvorák - Profil | Po 14.12.2009 12:53:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
A tadyten spadlej strom u protějšího břehu taky dokázal dát 12 kaprů za odpoledne,většinou kolem 50ti cm. Místečko je tam vyšlapané,ale kupodivu jsem tam nikdy na žádného masaře nenarazil.
Ndvorák - Profil | Po 14.12.2009 12:47:47
Tichej >> Ono je to možná lépe. Aspoň se u těch stromů tolik nemačkáme :-))))
Npit-bull - Profil | Po 14.12.2009 12:47:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
nádherná zátoka zarostlá kolem dokola a i uprostřed žádná plážička prostě super flíček pro odvážné blázny :-)))
Npit-bull - Profil | Po 14.12.2009 12:44:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
parádní místečko jen s trochu větším tlakem ale rybky tam jsou
NTichej - Profil | Po 14.12.2009 12:43:30
díky za krásné fotky . jen mě to utvrzuje v tom že i unás jsou nádherná místa k rybařině . jen je třeba se kolem sebe umět dívat :-) a to bohužel mnozí z nás neumějí :-(
Npit-bull - Profil | Po 14.12.2009 12:42:01
je tam asi metr hloupka a krásný ryby, ryby se tam nádherně ukazujou nejdřív se něco plácne a pak už to hnedka rozjíždí no nádhera
Npit-bull - Profil | Po 14.12.2009 12:36:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
moje oblíbený místečko :-) válí se mezi těma pařezama krásní amuři ale nechce se jim ven!!!
Ndvorák - Profil | Po 14.12.2009 12:25:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
...ale místní obyvatel byl nad mé síly-jen jsem ho ozdobil Relaxem.
Ndvorák - Profil | Po 14.12.2009 12:22:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tenhle padlej strom byl hodně úživnej.....
Nrybomil - Profil | Po 14.12.2009 12:15:09
pavel68 >> Tehdy ještě nebyly žádný gumy, taky 15 utržených pland a rotajd za 3 hodiny žádnej problém.O vobech se nám ještě ani nezdálo......díky bohu že jsme je neměli, protože když jsem tam s nima po xx letech dorazil, bylo to tak 6ks / 1hod., tak jsem toho radši nechal.
Npavel68 - Profil | Ne 13.12.2009 19:18:24
rybomil >> tak to zní jako sen,ale věřím že to tak bylo...
Nrybomil - Profil | Ne 13.12.2009 18:49:40
Stejně Nej byly ty pařezovky na Lipně řezaný po napuštění z ledu. V lukavický a hlavně kyselovský zátoce, co se teď zas od letoška nesmí chytat. Vláčka systém buď a nebo, ale ty kusy a ty počty ! To už nezažiju, 50 okyšů, 5 zubatek a 5 candošů vláčkou za ráno.
NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 18:40:23
certbert >> bohužel
Ncertbert - Profil | Ne 13.12.2009 18:38:57
Tichej >> provozuje ještě Malej Jordán???
Ncertbert - Profil | Ne 13.12.2009 18:37:38
rybomil >> tady zatim co jsem šmejdil na Ohři tak je klid doufam že to zůstane.
NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 18:36:48
certbert >> no co to má na povel mladej tak to snima prej de z kopce,sem slyšel :-)
Nkobr.d - Profil | Ne 13.12.2009 18:36:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kdo by se s tím trhal.Hvězdov
Nrybomil - Profil | Ne 13.12.2009 18:33:39
certbert >> No vono nestačilo, že všechny v ČRS připravil o těch pár mega. Ten je neštěstí pro tenhle kraj. Tu vakovou zmrdaninu na Veselským jsme přece zažili fachčit už na Jihosrazu. Když to pustí naplno vodákům, ještě pod Příběnicema lítá voda + - 30 nahoru dolu.
NCerebro - Profil | Ne 13.12.2009 18:23:46
Už jsem myslel, že to nenajdu :-)
Ncertbert - Profil | Ne 13.12.2009 18:15:51
Tichej >> to už Pecháč má málo peněz z líhní??-:o((((((((( to co dokázal ten šoumen v Planý v létě ráno když jsem šel z noční tak do šlajsny taky třeba chybělo 20-30 čísel vody byl to děs-.o((((
NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 18:10:31
rybomil >> no a u Ježka má bejt taky bude jí dělat Pecha . Jak sem slišel tak prodávám:-))
Ncertbert - Profil | Ne 13.12.2009 18:06:39
rybomil >> jo to už se nevrátí aby byly ve vodě krásné stromy a hafo ryb u nich-:o((((
Nrybomil - Profil | Ne 13.12.2009 18:03:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
certbert >> V tý divočině pod Táborem leží od povodní celej asi 25m dub, u kořene má tak průměr 50. Za normál stavu je vše 30 - 70 pod hladinou. Tý vogo, si neviděl co já tam už ztratil ryb. Vždycky drba, jízda pár metrů přes brzdu a natvrdo. Až předloni bylo málo vody a strom se ukázal, ani jsem netušil, že to takový hebedo. Šel jsem k němu, je tam za malého stavu vody tak těsně po bradu. No neviděl jsi to, vánoční stromeček voblerů, gum a rotajd. A samo hafo šnůr, že bys s nima vytrhnul stavidlo přehrady.
Nstandas - Profil | Ne 13.12.2009 18:00:21
Rozhodně nechat (úkryt,třecí podklad,orientační bod,) leta jsem u takového stromu chytal s perfektními úspěchy,bohužel ale bylo u něj vždy narváno
NTomáš - Tom - Profil | Ne 13.12.2009 17:47:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Strom ve vodě je jednoznačně plus jejich odsranění je dobré jen v nezbytných případech.Osobně doufám,že jednoho dne začne v korytech našich řek opětovné budování překážek a míst pro ukrytí ryb.Momentálně se z našich řek dělají kanály bez života,které ovšem ničemu nepomůžou povodeň nezastaví pouze zrychlí tok a tím nappáchá voda mnohem větší škody.Je třeba se naučit vedle vody žít a né ji zbytečně krotit,protože se to vždy vymstí.
Ncertbert - Profil | Ne 13.12.2009 17:47:16
rybomil >> já se něco nanadával kvůli turbině v Planý ráno řeka bez vody atd a nic se nedalo dělat-:o(((((
NCerebro - Profil | Ne 13.12.2009 17:40:31
Určitě nechat. Když je možnost chytám vždycky u nich a nebo alespoň tam kde se větve naklánějí nad vodu.
Nrybomil - Profil | Ne 13.12.2009 17:39:33
Tichej >> Taky jsem se před hoďkou vrátil od vody. Strom tedy ve vodě jsem nepotkal,jen 1 ztuhlýho vláčkaře, ale zjistil, že bagro- elektrárenská lobby buduje v Roudný další turbínu.
Do prdele s nima už, který hovada to furt povolujou ?
Nfoxxx - Profil | Ne 13.12.2009 17:30:16
Rici >> jj,přesně tam...zlaté staré časy!
NRici - Profil | Ne 13.12.2009 17:29:18
foxxx >> To je v Bukovci, co? Máš recht, teď to tam vypadá hrozně.
NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 17:06:54
nazdar pánové
Tak sem se vrátil od vody zmrzlej jak sobolí hovňo a to samé, strom nestrom,8-))))) sem chyt.Ale balo tam Krááááásně.
NLudvaBrno - Profil | Ne 13.12.2009 16:46:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Hlavně v létě je to ideální příležitost si zachytat i zaplavat zároveň. Přece tam toho woblera nenechám...:-)
Nwildfish - Profil | Ne 13.12.2009 16:45:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
určitě nechat jeto paradni misto jak pro darvce tak pro kapry
NPextr - Profil | Ne 13.12.2009 16:36:45
Tichej >> Já bych ho tam nenechával, protože mohou z něj odplouvat větve atd. a potom při chytačce můžu trhat nástrahy.
NMajsher - Profil | Ne 13.12.2009 12:21:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
tím, že se naše řeky narovnaly do betonových tobogánů se tam voda při zvedlé hladině proženě rychlostí, která strhává ryby a všechny jejich přirozené úkryty. Navíc, voda se nemůže rozlít pozvolna do okolí a vsáknout, což mívá katastrofální následky. -viz. téměř každoroční zprávy. To vše proto, že lidi nerespektují zátopové oblasti a staví zde kde co. Každý strom vidím jako požehnání pro přírodu (ať už stojí nebo je ve vodě).
NCardinal - Profil | Ne 13.12.2009 12:20:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Prihodím jedného utopeného hore nohami. Takže opatrrne pri brodení.:-))
Ndraveček - Profil | Ne 13.12.2009 12:15:16
Moje zkušenost se stromy ve vodě,jak na řece tak i na stojáku je kladná.Ryby se tam schovávají a lov u takových překážek je fantastický adrenalinový zážitek.
NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 12:13:33
Končan >> tak se pochlub a nenech se prosit :-)
Njarda 2004 - Profil | Ne 13.12.2009 12:09:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tichej >>I strom ve vodě patří ke koloritu vod a pro rybí osádku je pokaždé zajímavou možností úkrytu nebo ochrany. Neznám snad nikoho kdo při spatření takového místa nezkusí štěstí u takových přírodních překážek, které jsou i pro nás jako rybáře zajímavým místem. Už takhle se regulace vod a podobné zásahy udělali z našich řek nudné toky, které připomínají spíš kanál než řeku.
NKončan - Profil | Ne 13.12.2009 12:06:16
Já osobně rád chytám u stromů.
NMartinmtb - Profil | Ne 13.12.2009 12:04:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ahoj. Na některých pustých regulovaných úsecích je padlý strom skoro poklad, jak pro ryby , tak pro rybáře. Jenom škoda že na regulačce takový strom většinou moc dlouho nevydrží a když, tak bývá často obsazeno :))
NEfis9 - Profil | Ne 13.12.2009 11:51:44
rybomil >> To je jak na sázavě. Bylo tam pár neskutečně úžasných míst. Bohužel, vše je pryč, jen ploty a jiné ***** ve vodě. :-(
NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 11:50:57
rybomil >> no co myslíš ?Kam razím 8-))))))
Nrybomil - Profil | Ne 13.12.2009 11:47:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Stromy jsou brány jako překážky bránící plynulému odtoku vody při povodni. Teď právě zas provádí povodí těžbu kolem Lužnice. Konečně vezmou i ten strom, co mi hrozí padnout na loď.
Ale osobně bych byl radši, kdyby se odstranily všechny ty ploty vedoucí až do vody a tedy bránící rovněž průtoku vody a samo bránící přístupu rybáře, tedy výkonu rybářského práva především. S tím nic nikdo nedělá, dokud nedáme min. stížnost na příslušný úřad s rozšířenou působností.
Jak dal foto kranex, to jako kdyby vyfotil místa na Lužnici, kam Nejradši chodím.
NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 11:45:25
dík za příspěvky .posílejte dál .já du na ně.svrběj mě dlaně asi absťák.
NBrix - Profil | Ne 13.12.2009 11:45:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Strom v řece je pro řeku doslova požehnání, nejen pro rybáře. Poskytuje totiž přirozený úkryt rybám hlavně v době tření, přičemž naše přeregulované řeky jsou nesmyslně zbavovány jakýchkoli nerovností. Strach ze škod při povodni je oprávněný jen v ojedinělých púřípadech.
NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 11:39:35
Otava množství okounú15-35cm ale taky mnoho splávkú:-)
NEfis9 - Profil | Ne 13.12.2009 11:38:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NEfis9 - Profil | Ne 13.12.2009 11:37:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 11:35:00
Taky dobrej plac cca dva tři metry od břehu zlom na hloubku 1-1,5m další tři metry zlom na 3-4,5mnádherná plavajda
Nhunter 1 - Profil | Ne 13.12.2009 11:29:12
Tichej >> ještě bych větev přihodil.
NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 11:25:22
na stojaté vodě mám stejnou skušenost .Větve ve vodě=jistá ryba
NTichej - Profil | Ne 13.12.2009 11:22:30
Pvl >> jj svatá pravda.Ale mam novou(ženskou) a ta semnou chodí i k té vodě a docela si libuje:-)))