- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zlaté české/slovenské ručičky
Ps.Pokud se nebudou reakce věnovat tématu tak to mažu a dávám karty.Jde o diskuzi a ne o hospodu kde má každý velkou hubu a skutek utek!!!!!!!
Snažíte se ušetřit výrobou různých udělátek?
A) pokud to dokážu tak ano83%
B) pokud to dokážu s pomocí kolegy tak ano2%
C) snážím se ale mám jednu ruku levou o))3%
D) snažím se ale mám obě ruky levé o))5%
E) né mám olšové ruce a strach že bych si ublížil o))7%
Od 16.12.2009 hlasovalo 444 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
172x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NGRUPA - Profil | Pá 7.5.2010 22:23:09
NTWIN 69 - Profil | Pá 7.5.2010 22:20:51
Nszivaros44 - Profil | Pá 7.5.2010 22:03:48
Nsadraj - Profil | Pá 7.5.2010 21:49:09
Nszivaros44 - Profil | Pá 7.5.2010 21:34:53
Nszivaros44 - Profil | Pá 7.5.2010 21:29:04
Nsadraj - Profil | Pá 7.5.2010 21:11:58
Jen trochu snahy jestli máš zajem to přelouskat tka to přelouskáš máš moji plnu duveru , ale zanicenej mozek si občas dlá svoje co se mu zachce ,. nmyslim jako muj mozek tak se nezlob ale jen jsme chtěl poradit trochu , ruce mi ještě nezchromly ale občas to spojení oči mozek a ruce nejak co se psaní týká nefungujou a chyby a překlepy mi nejak unikají nedělam to naschval ale už se to tak sešlo
Nsadraj - Profil | Pá 7.5.2010 20:39:28
Zjitil jsme metodu jek se dá soustružít nebo obrabet na jakýmkoli malým soustruhu a neb o i ve vrtačce i super měkkyý hmoty
1/ vemu třeba mlitan , nebo polystyren , připadne i tu bezocou dusi
2/ mám udělaný nec o jakoby špičku kpopí , naplocho zbroušenej kus kulatiny o prumeru cca 6 mm konec co se upíná necham kulatej a zbytek ke středu zprousím do placata na tlouštku cca 0,8-1 mm jde to i ruřne normalní bruskou , a vytvatuju to jako hodne úzkej vrbovejlístej a neb šičku síou nebo kopi podobne takovej tvar jako je vebovej list od kulatiny se to rozčiřuje a na konci to má špičku celken ostrou
3/ nauonu to do vrtačky nebo do soustruhu a na to kopí narazím cokoli mekkýho jako je molitam ne nepletu se fakt i molitam , polystyren m balzu sxtrudovanej poklystyren i tne bez a odobně
4/ roztočim vrtačku na takový otáčky aby jakoby opticky zmizeky hraby , špaliky naichovaný mužou bejt i 4hranný
5/ vemu do ruky a nebo do skličidla sostruha uppnu normalná lamaci nuž s šířkou čeppele cca 10-12 mm ostřím nahoru ptori otařená toho co chci dělat , a pomalu jakoby po milimetreh opracavavam nahrubo tvar kterej potrřřebuju mit ,, kupodivu to řeže i tne molitan když se moc netlačí a nai to nemá snahu se protočit
6/ p hrubým obrobení tímhle nořikem vezmu jen do ruky hrubej smirek tak 150-200 a doejdu vic načisto tvar kterej potřebuju
7/ pak to poopravim jemnejšim smirkem cca 400-600
8/ jako poslední když to chci mít jedno jako druhý mám udlanou šablonu třeba z lipovýho prkýnky tlouštky vcca 10 mm v ni je lupinkovou pilkou vyžáznutej přesnej tvar a na ní je přišroubovaný držedlo tka aby pukla toho tvaru byl kolmo na to držedlo a pomalým přisunovánim k obrobku po celý jefo fýlce dohladám přesne pdoe tý šablony tvatr tka že je pak jeden plovak nebo co delám jako druhý . nakonec jen vyleštit jemným smurkem a nebo jemným jehlovým pilníčkem a je hotovo
Nedávno jsme dfalal na pristrojek jak se kdysi vyrábel na čistení koberku taková ta nádoba co má dole 3 hřicele z molitanu a gumy a zhora na to kape saponat a pere to koberec penou tka mi poškly ty mechový gumy na tehd krajnich válcích tka jsme je delal z tvrdšiho i mekčiho molitamu a josu dlouhý cca 20 cm a prumer je 15 mm a dira uvnitř je 8 mm a natahuje seto na 10 ,mm hřidel a normelně timhle zpusobem se mi je podařilo udělat, Jen tochce velice jemně aby se matroš na tom kopí neprotočil , stačí jednou a už je to na vyhození rozhodí se osa a šmajdá ti ,., asi tka se dají vyrábet veci i z naprosto mekkýho materiálu , njen záleží na rychosi posuvu toho zalamovaciho nže , on vlstne odřezaýva jakoby koolečka a při posunutí mu pořízne okraj a kolečko odpadne a na rychlosti otáček aby se ten material ještě udržžel na tý stopce a nerozletel se me vyhovvuju otáčky cca v rozmezí 800-1500 za min na smirkování hotovýho a leštení se muže použt i vcíc , ale na hrubování z čtverhrannýho polotovaru je potřeba velice jemně a pomalu al je to vzhlednější a přesnejší nežli ořezávání a podvoně,
Jinak mám jeěště nýopad misto možíku a smitrku zkusit použít tzv protibježnou brusku . nechat obrobek točit na tom trnu a namísto nožiku zkusit použít hrubej rozbrusovací nebo brusnej kottouček na hřideli dremelu nebo podobný mašinky s ohebnou křídelí a tvarovat to tim brusným kotoučkem ptori otáčkam obrobku možná nyby to bylo rychlejší a řesnejší na ohrubování.
Když je nedo hodne pečlivý tak se mu muže povést opatrne obrobek sundat a zase nasadit nazátek naiž by šmajdal tak si tředba nadelá nekolik desitek kusu na hrubbo a potom je posupne delá načisto , nekdy se to povede ael spíš u extrudu anebo u balzy a podobně , kuodvu na tom trnu to drží cveklem dost a snahu protáčet se to na tom plasatým hrotu nemá . jen musá tan hrot bejt vystředenj aby nehazel po calý dýlce a to se dá kladivkem dotrovnat zři ručnim otačení tka byy to nehazelo
Nszivaros44 - Profil | Pá 7.5.2010 20:12:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
S oluvkami (formicky)to delám tak:
NTWIN 69 - Profil | Út 4.5.2010 20:42:50
Nszivaros44 - Profil | Po 3.5.2010 20:21:16
NSmutek - Profil | Po 3.5.2010 19:00:10
Nszivaros44 - Profil | Po 3.5.2010 16:31:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NBuBu99 - Profil | So 1.5.2010 20:59:13
N:-)vydrák - Profil | So 1.5.2010 20:56:48
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59870
NČína - objednali ste uz nieco?15729
NUdírny a uzení51141
NKutilské jádro MRKu5344
NSranda bez nadsázky 🤘10858
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5795
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22055
NLodě - Loďky - Lodičky18426
Kde to žije - všechna témata
18:09NLov pod jezem v letních vedrech? 2
17:46NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 2
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












