Pojďte být milí a zdvořilí

Dobrý den vážení kolegové,

ač jse zde zaregistrován teprve krátce, tak věřte, že se zde na Mrku pohybuji již delší dobu a občas si pročítám různé diskuse. Co mě zaráží, tak je klesající úroveň verbální komunikace v otázkách i jiných pokecech. Hýří to zde vulgarismy, nadávkami a osočováním. Copak tohle máme my coby zastánci petrova cechu zapotřebí? Rybařina je krásný koníček, kde se snoubí relaxace s napětím a radosti z hezkého úlovku. Na světě je tolik nenávisti a příkoří. Musíme tedy i my přikládat ono pověstné polínko do ohně a šířit kolem sebe zášť? Tuto otázku jsem založil coby diskusi a budu rád za vaše názory ohledně současné komunikační morálky nás rybářů. Doufám, že otázka se ponese v poklidném a vstřícném duchu a že si zde hezky popovídáme

s pozdravem Jarmil Koloušek
Autor diskuse: Jarmil Koloušek - Profil , 9.12.2009 všeobecné - ostatní

Ncindy - Profil | Čt 10.12.2009 18:33:47

Sven >> sven >> Souhlas, Když jsem před lety začal jako kluk rybařit, tak první co jsem se dozvěděl bylo, že rybáři si tykají a říkají si kamaráde. Sice už je to hodně let, ale doufám že to stále platí.

    NGeorgino - Profil | Čt 10.12.2009 18:29:50

    Taky tu všem tykám, rybáři jsou si všichni rovni, vykal bych jen dvojici nadrybářů JV a JV :-)

      NMoravadream - Profil | Čt 10.12.2009 18:29:28

      Jarmil Koloušek >> Dobrá výzva, ale neujme se..

        Nsven - Profil | Čt 10.12.2009 18:23:13

        Ka-vec >> myslím, že pokud to tykání není automaticky spojené s posíláním do p....., tak většině starších rybářů nevadí. Alespoň pokud budu mluvit za sebe, tykám tu každému a nevadí mi tykání kohokoli, bez rozdílu věku. Nejsem jak říkáme my sudeťáci cimprlich a leccos dokážu tolerovat. Ale je pravda, že to má každý nastavené jinak. :-)

          NZN - Profil | Čt 10.12.2009 18:16:31

          Azbest >>
          tak proč tady plete ten člověk věci, které nutně tu vyostřenou diskuzi musí přinést? Jsou dvě možnosti. Buď to dělá naschvál, nebo prostě.... :-))

          Zase na druhou stranu, kdyby ty diskuze nebyly jaké jsou, tak MRK přestane být MRKem. Tím nechci říct, aby byly vulgární.

            Nsven - Profil | Čt 10.12.2009 18:12:31

            dědáček >> ano máš pravdu, mají být na co hrdi.

              NAzbest - Profil | Čt 10.12.2009 18:08:40

              Zase je na druhou stranu fakt,že na vyostřené diskuse je tu na jiných místech prostoru dost a dost...ale třeba sepletu.

                Ncindy - Profil | Čt 10.12.2009 18:06:52

                Tak už to Tuzemákovi odpusťte, slíbil že se polepší.... a odpuštění sem patří, ne?

                  NZN - Profil | Čt 10.12.2009 18:03:20

                  proč se vždycky objeví někdo, kdo si myslí že je Petronius a chce všem na veřejném webu při naprosto slušné debatě říkat, co mají a co ne, kde mají diskutovat a kde ne. A ještě dokáže nezaujatě posoudit, co jsou tlachy a co ne. Legrační, nebo k pláči?

                    NZN - Profil | Čt 10.12.2009 18:00:24

                    tuzemak >>
                    drozďáka znám. Nechlubí se a už vůbec není podnikatel. Jestli to někde nenajdeš a nepředložíš, pak jsi jeden z těch prudičů, kteří ty debaty posílají do kytek svými plky.
                    PS: ty ty podnikatele nemáš moc rád, že jo?

                      NVaša - Profil | Čt 10.12.2009 17:58:54

                      Hej hej hej chlapi.Tahle ta hřejivá otázka jistě nebyla založena pro řešení takových problémů jaké tu řešíte vy.Opravdu si najděte nějaké jiné místo na ty vaše nicneříkajíci tlachy!Děkuji

                        NVenca888 - Profil | Čt 10.12.2009 17:44:49

                        tuzemak >> nenapadl? Schválně jsem si dal tu práci a našel to. Tvuj první příspěvek ve zmiňovaný debatě:
                        "tuzemak - ® Čt 3.12.2009 11:26:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
                        Čtu a nestačím se divit,takže rybář který má malý plat,bohužel jich je hodně,tak by so mohl jen koupit povolenku do kašny na náměstí,protože díky pár blbům zazobancům co by platili tisíce za povolenku na to prostě v rodinným rozpočtu nejsou peníze,koukám jak jsou tu vyčuraní rybáři,nemáš peníze tak nám neloz do revíru,hnus pánové zbohatlíci,vy jste rybáři????"


                        předesílám, že to byl skutečně tvuj první příspěvek v diskuzi, kterej ani na nikoho konkrétního (kdo by tě napadl první) nereagoval...

                        :-)

                          Ntuzemak - Profil | Čt 10.12.2009 17:42:25

                          Flip >> Máš pravdu,já tu končím a budu se chovat slušně a nikoho nenapadat,to slibuju:o))))

                            NMárten - Profil | Čt 10.12.2009 17:40:04

                            Ka-vec >> Tak to se hrdě hlásím do skupiny tykajících. Tykám úplně všem, když mi zrovna tedy někdo nezačne apriorně vykat. Na netu pak vše vyzní méně formálně a přátelštěji. Na ulici by to bylo horší. Na netu má ale tento způsob jednání své místo a opodstatnění a já ho rád používám.

                              NPvl - Profil | Čt 10.12.2009 17:34:19

                              Ka-vec >> Jak jde praxe chirurgu ? .o§) Za svou osobu Ti mohu říci , že mi to vůbec nevadí .

                                NTichej - Profil | Čt 10.12.2009 17:33:50

                                Ka-vec >> tak to mě zase tak moc nekákuje.Já taky hned nekoukám do karty kolik je diskutujícímu na kterého reaguji .

                                  Nmedvěd - Profil | Čt 10.12.2009 17:31:32

                                  Ka-vec >> Pokud je to v rámci slušnosti,tak mi to vůbec nevadí.Taky jsem v osumnácti tykal trenérovi ve věku mýho otce

                                    NKa-vec - Profil | Čt 10.12.2009 17:28:56

                                    Mě tu hodně vadí, že kluci staří jako já, mnohdy mladší, úplně nadrzo tykají starším rybářům, neřeknu, kdyby jim to dovolili... K rybařině sice tykání patří, ale co je moc, to je moc...

                                      Nmedvěd - Profil | Čt 10.12.2009 17:27:32

                                      Flip >> to samozřejmě není úmyslem.Slunce v duši

                                        Červené karty: NeBeroun alias Qwert, Venca888