Pojďte být milí a zdvořilí

Dobrý den vážení kolegové,

ač jse zde zaregistrován teprve krátce, tak věřte, že se zde na Mrku pohybuji již delší dobu a občas si pročítám různé diskuse. Co mě zaráží, tak je klesající úroveň verbální komunikace v otázkách i jiných pokecech. Hýří to zde vulgarismy, nadávkami a osočováním. Copak tohle máme my coby zastánci petrova cechu zapotřebí? Rybařina je krásný koníček, kde se snoubí relaxace s napětím a radosti z hezkého úlovku. Na světě je tolik nenávisti a příkoří. Musíme tedy i my přikládat ono pověstné polínko do ohně a šířit kolem sebe zášť? Tuto otázku jsem založil coby diskusi a budu rád za vaše názory ohledně současné komunikační morálky nás rybářů. Doufám, že otázka se ponese v poklidném a vstřícném duchu a že si zde hezky popovídáme

s pozdravem Jarmil Koloušek
Autor diskuse: Jarmil Koloušek - Profil , 9.12.2009 všeobecné - ostatní

Ndědáček - Profil | Čt 10.12.2009 19:28:51

Pvl >> To je fakt, na blbosti máme mladší.

    NKa-vec - Profil | Čt 10.12.2009 19:27:22

    http://www.youtube.com/watch?v=3JBrYlOZbSo

    Tak tenhle borec by sem asi nezapadl :)

      NTichej - Profil | Čt 10.12.2009 19:23:41

      yvana >> jojo svatá pravda sytý hladovému nevěří, dodávám dokud sám nezačne hladovět.Taky šetřím .

        NPvl - Profil | Čt 10.12.2009 19:23:39

        dědáček >> Číst umíš a ostatní není až zase tak podstatné .

          Ncarpio - Profil | Čt 10.12.2009 19:23:12

          Nic přínosného nenapíšu, jen naprostý souhlas s príspěvkem od Drdy

            NAzbest - Profil | Čt 10.12.2009 19:23:03

            yvana >> a to bys pytlačila proto,aby sis zachytala a užila pohodu u vody,nebo kvůli rybímu masu?
            Jen mne to skutečně zajímá.

              NKáceč - Profil | Čt 10.12.2009 19:22:35

              yvana >> Když už tady na sebe máme býti hodní,tak na mladá kolena,na mladá:-)))

                Ndědáček - Profil | Čt 10.12.2009 19:19:15

                Pvl >> Mě musíš vždy napsat slovem, ty závorky dvojtečky atd. jsou pro mne nesrozumitelné.

                  Nyvana - Profil | Čt 10.12.2009 19:17:51

                  tuzemak >> Já jsem všechno nečetla,ale pro mě je každé zdražení povolenko dost těžké,nemám takový příjem a jsme čtyři rybáři v rodině,už takhle je to dost neúnosné,vím že pro někoho to nic není,vím že máš vztek,když někdo napíše ať to klidně zdraží,ale potom bude víc lidí pytlačit.Já musím opravdu na povolenku šetřit,nestydím se za to,ale jsem ochotná kvůli rybám zříct se hodně věcí,ale jenom do únosné míry,potom bych opravdu na starý kolena pytlačila.

                    Ndrda - Profil | Čt 10.12.2009 19:09:32

                    Jarmil Koloušek >>
                    Vážený pane kolego,
                    připadáš mi jako z jiné planety, ale nejspíš nebude chyba na tvé straně, ale na mé. To víš, pět let na MRKu, to už dá psychice jednoho řádně zabrat :-)
                    Jinak úroveň verbální komunikace zde klesá snad od té doby, co je MRK MRKem, v posledních pár letech bych dokonce řekl, že geometrickou řadou.
                    A příčina? Určitě jich bude víc, ale já vidím hlavní příčinu v enormním nárůstu MRKmanů "mdlého rozumu". To se nutně projevuje záplavou nízkoúrovňových příspěvků ať už po stránce vyjadřovací - pro někoho je sestavené smysluplné věty (natož celého příspěvku) fakt velká dřina, technické - mnozí tady zasvěceně diskutují o tématech, o kterých nemají ani základní znalosti, o pravopisu už raději ani nemluvím. Ale proč by si tady nakonec nepoklábosili, když žádnému ze svých tvrzení nemusí dostát a to bohužel ani v případě, že o někom konkrétním tady prohlásí, že je debil, idiot a pod. A za monitorem je tak bezpečno.
                    Asi bychom se divili, kolik by tu zbylo příspěvků, kdyby musel každý přispěvatel svůj výplod či svoje tvrzení obhájit a v opačném případě se omluvit.
                    Ale tohle tady nehrozí a tedy je tady stav takový, jaký tady je.
                    Zase ale nemusíme na nový příspěvek na MRKu čekat několik minut. To opravdu nemusíme :-)

                      NPvl - Profil | Čt 10.12.2009 19:07:39

                      dědáček >> Tak nějak :o§)

                        Ndědáček - Profil | Čt 10.12.2009 19:06:09

                        Sven >> sven >> Hodní na sebe byli proto,že se navzájem potřebovali. Jak někoho vyřadili ze svého středu bylo to s ním potažmo s rodinou špatné.

                          NKáceč - Profil | Čt 10.12.2009 19:05:53

                          Ka-vec >> Jistě jsi hodnej vnouček a máš dědu rád.A jemu taky tykáš.Prostě tady ty "dědy" ber taky tak.Věřím,že jim to vadit nebude.

                            NTichej - Profil | Čt 10.12.2009 18:59:11

                            Azbest >> no sem psal o dědovi něco podobného .
                            Málo kdo si však od těch staříku vzal jejich rady k srdci. A to je škoda

                              Nsven - Profil | Čt 10.12.2009 18:58:01

                              Ka-vec >> kdo se diví, je mu divno. Kdo si hoví ..........:-)

                                NKa-vec - Profil | Čt 10.12.2009 18:51:05

                                Sven >> sven >> Mě to je vcelku buřt, jenom mi to přijde divný, když je ten věkový rozdíl tak do 10-ti let, tak to beru, když je ten rozíl třeba 40 a + tak už mi je to přinejmenším divny.

                                  NAzbest - Profil | Čt 10.12.2009 18:50:19

                                  Co se tykání týče,tak sám za sebe můžu říct,že mi to vůbec nevadí,pokud je to ve slušné rovině.
                                  Jezdil jsem mraky let na vandry,kde si tykají všichni a je fuk jestli se znají,nebo ne.
                                  Malí špunti tykají starým dědům.
                                  Pamatuju si na příhodu,kdy jsme byli s kamarády na jednom lesním campu,klohnili jsme nějakou hrůzu na ohni v ešusu a zničehonic se z lesa vynořila babička jednoho z nás-hodně špatně už chodila a přijela přitom vlakem a přišourala se o holi přes kilák lesem.
                                  Měla odježděno po trampech mraky let a ještě krátce před smrtí,když už byla nechodící, poklepávala významně hůlkou na teletinu pověšenou nad postelí-jakože ještě neskončila:-)

                                  My jsme trochu zkoprněli a povídali něco jako:"Dobrý den".
                                  Změřila si nás přísným okem a pravila:"První zdraví příchozí a žádný dobrý den,ale AHOJ!"
                                  Posadila se na šutr,opravila nám ten nevábně páchnoucí výtvor z konzervy a vyprávěla o zašlejch časech...
                                  Bábinka už 20 let není,ale vzpomínám na ni rád.

                                  Hlášky o tom,jak někomu kane slza po tváři mě nerozhodí-fakt.

                                    Nsven - Profil | Čt 10.12.2009 18:39:03

                                    cindy >> ano to je pravda. Lidi si byli vstřícnější a nebyli tak hamižní a závistiví jako dnes. Soused sousedovi nezištně pomohl. Dnes mu maximálně namydlí schody. :-( Byl jsem nějaký ten pátek ve spolku u chovatelů a tam si všichni tykali a oslovovali se příteli.

                                      NAzbest - Profil | Čt 10.12.2009 18:36:51

                                      ZN >> Rozhodně máš pravdu.
                                      Přetahovat sem jakékoli konflikty rozehrané jinde,je kontraproduktivní a nesmyslné v obou případech důvodů,které uvádíš.
                                      Nevím,který z nich bude pravý:-))
                                      Ale myslím si,že MRK MRKem zůstane i v případě,že bude mít ve svých útrobách jednu čistě slušnou a nekonflitní debatu.Jen nebude zajímat ty,kteří dramata potřebují....a to je dobře.

                                        Ntuzemak - Profil | Čt 10.12.2009 18:35:17

                                        ZN >> já sem slíbil,že budu už hodný,tak co se ti ještě nelíbí????

                                          Červené karty: NeBeroun alias Qwert, Venca888