- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jakou značku fotoaparátu vlastníte?
Jakou značku fotoaparátu vlastníte?
A) Canon26%
B) Nikon11%
C) Olympus19%
D) FujiFilm4%
E) Sony7%
F) Panasonic24%
G) Kodak3%
H) Pentax2%
I) Jinou4%
Od 3.12.2009 hlasovalo 455 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
19x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Lumír - Profil | So 13.2.2010 11:53:02
Externí věc je při focení v rybařině věc naprosto zásadní a nedovedu si bez něj dnes představit fotit. Problém s nočním focením ryby, jako mokrýho, lesklýho, poměrně světlýho objektu je ale s externím bleskem ještě umocněný a vždy je to boj, ubránit se ostrým odrazům přímýho záblesku na těle ryby nebo dokonce naprostýmu přeexponování některých ploch.
Je potřeba používat vestavěnou výklopnou clonu blesku a někdy i sáhnout po soft boxu nasazeném na blesku - opět viz fotka od Maxwella dole.
Každopádně držím palce ať to výjde co nejlíp a bude se těšit na fotky!
Přeju dobrý světlo.. :-)
jirka0 - Profil | So 13.2.2010 11:42:56
V testech jsem se dočetl max.kartu do 4 GB.Viz zkopírováná část:
Video sekvence se stereo ozvučením mohou mít rozlišení 640 x 480 a 320 x 240 bodů s frekvencí 30 a 15 sn/s. Jejich délka je limitována velikostí paměťové karty, maximálně však mohou mít 4 GB nebo délku maximálně 1 hodinu.
Vkládám otázku z poradny,snad by tady někdo mohl poradit?
Lumír - Profil | So 13.2.2010 11:00:24
Lumír - Profil | So 13.2.2010 10:37:58
Zaostřeno bylo správně, ale vzhledem ke světelným podmínkám jsem musel nastavit malinko delší čas a mírný záchvěv těžkýho fotáku na stativu způsobil to máznutí.
S novým stativem by se to nestalo... :-)
Lumír - Profil | So 13.2.2010 9:33:32
Je pravda, že jako stativ na ryby je tohle už poměrně neohrabané lešení. Já mám ale focení dlouhým sklem opravdu rád a skrz to prostě jsem ochotný tenhle diskomfort skousnout.
Vedle toho je v podstatě úplně nezbytný dobrý stativ i pro markofotografii, takže pokud se rozhodneš věnovat focení trochu víc, ocenníš kvalitní stativ v různých situacích.
Starší levný stativy jsem si nechal, jako docela schopný pomocníky pro umístění externích blesků při focení - viz foto, co ti hodil níže Maxwell.
drda - Profil | Pá 12.2.2010 17:47:42
Nemám s focením ze stativem téměř žádné zkušenosti, tak doufám, že jsem nevolil zbytečně drahý stativ.
HoumrP - Profil | Pá 12.2.2010 16:55:06
Můžeš mrknout sem http://forum.fotografovani.cz/ , když mrkneš do vyhledávače, najdeš toho mraky.
Abramis - Profil | Pá 12.2.2010 15:09:39
Bezkonkurenční jednička..............:)))
meteor - Profil | Pá 12.2.2010 14:47:28
Si vzpomínám, jak mi kdysi říkal jeden kamarád: "Jsou tři výrobci stojanů: první jsou ti, kteří podle papírových parametrů vypadají super, ale dáš na něj poloviční váhu té, kterou udávají jako maximální, a rozjedou se jim nohy. Pak jsou výrobci, jejichž stativy udrží to, co papírově slibují, ale většinou je to taktak. No a pak je Gitzo." :-D
Asi to neplatí úplně obecně, ale řekl bych, že moje Gitzo (a potažmo i Velbon) budou patřit do nadprůměru druhé skupiny. Ono je to taky stojan od stojanu.
meteor - Profil | Pá 12.2.2010 14:43:06
Docela chválu jsem slyšel na některá Benra (za relativně málo peněz hodně muziky), etalonem mezi stativy je Gitzo. Já mám Giottos nohy i hlavu a jsem spokojený :-)
A jak psal Maxwell, jestli jsi z Prahy nebo tam třeba jezdíváš, tak u Škody je to luxus. Kotel věcí skladem a megaochotní a znalí prodejci, co se ti nesnaží podšoupnout ležáky... super. Ceny trošku vyšší, ale to odpovídá servisu (kompletnímu), který ti poskytnou.
Maxwell - Profil | Pá 12.2.2010 14:30:37
Maxwell - Profil | Pá 12.2.2010 14:25:57
Pokud chceš něco kvalitního a funkčního, něčeho co se dobře obsluhuje, mohu z vlastní zkušenosti doporučit toto:
Stativ: http://www.megapixel.cz/manfrotto-055xdb
Hlavice: http://www.megapixel.cz/manfrotto-ma-804rc2
Josher - Profil | Pá 12.2.2010 14:09:39
Pro mě je dostačující.
Ledňáček (Iceman) - Profil | Pá 12.2.2010 14:07:17
Maxwell - Profil | Pá 12.2.2010 13:54:17
Ledňáček (Iceman) - Profil | Pá 12.2.2010 13:37:37
Maxwell - Profil | Pá 12.2.2010 12:05:05
http://www.nikl.cz/35-fotografujeme-sve-ulovky-1-dil.php
takhle v praxi vypadá rozmístění blesků(fotka převzata)...dva řízené blesky se softboxy+ hlavní na fotoaparátu...ale zapomeň na to, že by jsi to fotil sám, na to jsou potřeby dva, jinak by ti asi dříve ten kapr chcípnul, než by jsi ho nafotil :-))
Maxwell - Profil | Pá 12.2.2010 10:55:57
HoumrP - Profil | Pá 12.2.2010 10:55:00
Kde to žije - všechna témata
8:49Boilies TB baits- chytací řada 48
8:43ATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoRybáři a vinařství 930
SoKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoRybářský kniho - koutek 145
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....


















