Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Mrknato - Profil | Pá 20.11.2009 13:05:31

Kakře, ale ty můžeš, ty na to máš kurz......

    hraji - Profil | Pá 20.11.2009 13:04:46

    Jarda Š. >> jen doplním to, co ti napsal kakr. Na revíru vysazujeme parmu, ale je celoročně hájená, takže se v úlovkových listech neobjeví. Podle tvého schématu to znamená, že ji přestaneme vysazovat. Nejvíce je v úlovcích kapra a duháka, budeme tedy vysazovat jen je. Na líny, cejny, plotice, jeseny, tlouště a další ryby se vykašleme, protož ej enikdo nechce.
    Božínku, to by to dopadlo. Naštěstí to ve skutečnosti je jinak, zaplať pánbůh.

      kakr - Profil | Pá 20.11.2009 13:03:47

      Kulik >>
      Já bych kapra nevysazoval vůbec a do 5ti let by se ukázalo, kde je původní a kde nepůvodní druh:-))

        Mrknato - Profil | Pá 20.11.2009 13:00:51

        kakr >> Jarda Š. se mnou žertuje, ale věřím, že to tak na spoustě revírů určitě funguje, je to realita. Potočák se v revírech neudrží, není o něj zájem tak je v laufu průmyslová ryba..... chce to šikovné právníky. Právo není o právu, ale o důkazech a ty kolega uvedl správně.

          Kulik - Profil | Pá 20.11.2009 12:49:28

          Zdravím, já bych zavedl pravidlo, že po podzimním vysazení by byl revír uzavřen a otevřen až na jaře. Vysazování bych prováděl obrok a obrevír, aby nebylo znemožněno rybaření v této době při vysazování na všech revírech.

            kakr - Profil | Pá 20.11.2009 12:48:57

            Jarda Š. >>
            Při vší úctě, jako právník toho o zarybňovacích plánech moc nevíš. Pokud by teorie, že se zarybňuje podle úlovků platila, tak do revíru nasazuji 100q duháků, neb je o ně velký zájem a návratnost je vysoká.

              Mrknato - Profil | Pá 20.11.2009 12:42:23

              Jarda Š. >> Nechci tě ohromit citacemi ze zákona, ale stačí se podívat do §11
              § 11
              Hospodaření v rybářském revíru
              (1) Příslušný rybářský orgán stanoví v rozhodnutí nebo v oznámení o povolení výkonu
              rybářského práva pro každý rybářský revír
              a) rybářského hospodáře a jeho zástupce,
              b) způsob hospodaření, přičemž dbá o zachování a rozvoj původní rybí obsádky,
              c) postup zarybňování podle druhu, počtu a věkových kategorií vysazovaných ryb, ......

              To znamená, že zde je uvedeno kdo stanovuje, rozhoduje a ryb. orgán má k dispozici evidenci, kterou mu hospodář musí předkládat. Jistě že uživatel může žádat, předkládat. Jednoznačně ale je dáno, kdo za to odpovídá....
              Proto je zcela vyloučeno povyšovat zarybnění a ještě v plánu těmi druhy, které se nejvíce loví.

                Jarda Š. - Profil | Pá 20.11.2009 12:21:18

                Mrknato >> O změně zarybňovacího plánu sice rozhoduje správní úřad, ale na základě toho, co mu předloží uživatel revíru. Zarybňuje.se především těmi druhy, které se hojněji objevují v úlovkových listech. Když se vysazený druh v úlovcích neobjevuje, tak to znamená, že buď o něj rybáři nemají zájem nebo nemá v revíru podmínky pro přežití a je tedy neúčelné ho vysazovat.

                  Mrknato - Profil | Pá 20.11.2009 12:07:45

                  Jarda Š. >> To si nemyslím, protože určitých druhů může ubývat bez toho, že by je někdo lovil a vykazoval.... navíc dnešní stavy jednotlivých druhů ryb jsou zcela zkresleny dlouhodobým neřešením změny zaryb. plánů. Pokud by se zarybňovalo podle úlovků, byla by to katastrofa..... Zarybňovalo by se pouze jedním druhem ryb a to jak jistě víš, by odporovalo mnoha věcem, bez ohledu na to, že to odporuje již dnes.....
                  Edit navíc svaz (uživatel revíru) není jediný, kdo může provést a rozhodnout o změnách zaryb. plánů.

                    MatesPB - Profil | Pá 20.11.2009 12:05:32

                    GUGU >> No oni velký se moc jíst nedají, teda dají, ale dá to víc práce.

                      Marvin P - Profil | Pá 20.11.2009 11:59:02

                      Je pravda, že i u nás na Mělnicku se děje "HON NA KAPRY". Bohužel je to zejména ze strany starších a "rozumnějších" rybářů, kteří jezdí z vody na vodu do míst, kde jejich "hlídky" zaregistrují na nasazené ryby a vyhlásí poplach. To potom vidíte "zasloužilé členy" i na místech kam jinak nezavítají. Bohužel, my kteří chodíme do práce se o víkendu z jejich úst dozvídáme jak dobře ryby berou a to je tak vše co z nich máme. Moc se mi tento stav nelíbí, ale co my s tím uděláme? NIC!!!

                        Jarda Š. - Profil | Pá 20.11.2009 11:58:46

                        Mrknato >> Podle úlovků by se měli upravovat zarybňovací plány. To že v orgánech svazu není v současné době vůle zaryb. plány upravovat, je věc druhá.

                          Mrknato - Profil | Pá 20.11.2009 11:52:54

                          Jarda Š. >> to ale hovoříš o vysazování nad plán? Tam by to tak mohlo být. Nicméně tam, kde je územní hospodaření, tedy jeden subjekt hospodaří na uzemí kraje, nebo krajů, by měl co nejvíce násad směřovat do plánu zarybnění, rovnoměrně, dle možností revírů na celém svém území, kde hospodaří. Při územním hospodaření stahovat většinu rybářů na pár vyhlášených revírů není dobré.... Bohužel tento rozumný princip narušuje CS rybolov, u vás paradoxně i ten "územní".....

                            Jarda Š. - Profil | Pá 20.11.2009 11:40:24

                            Mrknato >> V krajském hospodaření by to mělo fungovat tak, že nejvíc by se mělo vysazovat tam, kde se podle sumářů nejvíc nachytá. Podle ryb v sumářích se také rozdělují peníze z CS povolenek.

                              Brožeděj alias m.b. 20,1 - Profil | Pá 20.11.2009 7:46:42

                              kam!kaze >>

                                kam!kaze - Profil | Čt 19.11.2009 23:41:16

                                Brožeděj alias m.b. 20,1 >> Tebe snad trápí cokoliv ohledně hájení kaprů?Nebo je na stojákách lovíš na mouchu?

                                  GUGU - Profil | Čt 19.11.2009 23:40:14

                                  colek >> malejch určo.

                                    colek - Profil | Čt 19.11.2009 23:38:33

                                    kaprů bude dycky dost

                                      pjarmil - Profil | Čt 19.11.2009 23:26:24

                                      Angota >> kexpal >> nemam nic proti kdyz si clovek vezme jednoho kaprika kole 50cm za mesic.. ma na to narok. osobne ryby neberu pac je nejim a kdyz mi nekdo rekne abych mu prinesl rybu, ma odpoved zni at si ji koupi v rybarne nebo v nejakym marketu..

                                        kexpal - Profil | Čt 19.11.2009 23:13:02

                                        na neviem. takychto tem je tu asi najviac. neviem ako to beru ostatni, ja vacsinu ryb pustam, obcas kapra, resp duhaka vezmem a nemyslim ze by som sa mal za to niekomu ospravedlnovat, resp. dokazovat ze naozaj som tych kaprov vzal tolko a tolko.... a myslim si ze sa chovam pri vode slusne, nie ako elektricky agregat. ale chodim sem nejaku dobu a od tej doby ked pocujem slovo "masar", "mraznickar" a podobne tak sa mi vsetky chlpy stavaju... je to ako stale dookola pocuvat stareho opilca v krcme ako by robil politiku... ale nic v zlom