Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NGUGU - Profil | Čt 19.11.2009 23:05:06

pjarmil >> a co by borec dal za tuhle příšeru? (taky "jí ruce") http://www.youtube.com/watch?v=jfY4n8M8EqU&feature​​=related edit : špaky - ®,co říkáš na tu "řezničinu" ? :-D

    Npjarmil - Profil | Čt 19.11.2009 22:46:51

    GUGU >> hezky :-)) muj kamos ma v rybnicku bileho kojaka a krmi ho z ruky.a byl u nej nejakej borec a zekl mu ze mu za nej da 20000.-

      Nfishmen17a - Profil | Čt 19.11.2009 22:41:58

      sice uz je odhajene ale co uz, stejne budu muset jeste pockat az se ochladi ,to uz bude u vody klid. ted to pro mne nema cenu, vsude kopa rybaru jak na zavodech co berou vse co ma 0,5cm nad miru. u toho byt nemusim.

        Npjarmil - Profil | Čt 19.11.2009 22:39:51

        to na nymbursku se vysadej ryby a za deset minut tam jsoou masarky a kdyz se ptam hospodare MO nymburk jestli bude zakaz, tak mi rekne ne, ryby se davaji aby si to rybari vychytali.. preci si za to plati.. to bych se z toho posral..

          NMrknato - Profil | Čt 19.11.2009 22:30:14

          Jarda Š. >> To ale hovoříš o "územní" povolence Středočeského kraje, která se "přerozděluje" uživatelům do jednotlivých MO, že? V klasickém ÚS a klasické územní povolence je jedno, jestli máš úlovkový list plný, nebo prázdný.....

            NJuraj - Profil | Čt 19.11.2009 22:14:44

            Roh1!ck >> Tak tomu bych nikdy nevěřil. Koukám, že to vaše hájení je spíš na škodu. U nás po vysazení sice taky bývá u vody víc rybářů než obvykle, ale to za pár dní přejde. Rozhodně to u nás nevypadá, jak na totálním výprodeji v supermarketu.

              NHoryna - Profil | Čt 19.11.2009 21:37:45

              ja s tím take nesouhlasím.Například na Těrlicke přehrade se pravidelně každy rok opakuje scenář a to tak že u vody nekteří sedí od peti a ostatni čekaji ve frontě hned jak jeden odchyta druhy jde na jeho místo.A tak to pokračuje den za dnem dokud berou až zustanou na těchto mistech pouze krvave skvrny na zemi.Asi by byl nejlepší krok zpatky kdy se na podzim napusti ryby a na jaře začne sezona ale to by zase měli radost pytlaci.Nebo jedině v těchto dnech omezení na 1 ks tydně.Ryby se popíchají a budou opatrnější.Otazka je kolik by jich přežilo to zachazení a kolik by si ve skutečnosti rybáři braly ryb.Kontrola nemuže byt všude.

                NDR-VOŠTĚP - Profil | Čt 19.11.2009 21:33:03

                Už jsem to tu jednou psal. U našich jižních i západních sousedů se provozují revíry kde si rodina přijede na piknik. Tatínek nebo i syn nachytají ryby bez předešlého poplatku a ty ryby pak zaplatí za tržní cenu jako v obchodě jen si ji vlastnoručně chytili. Okolo rybníka jsou kryté krby ohniště grily apod kde máš vše co potřebuješ k přípravě ryb grátis. Ryby si uděláš dle své libosti zapiješ lahodným vínem nebo pivem a krásný den strávený s rodinou je pohoda pro všechny. Jen u nás takové revíry nejsou protože se na nich nedá vyrejžovat majlant.

                  NSrneček - Profil | Čt 19.11.2009 21:31:01

                  Jo zrovna mě kamarád upozornil na jednoho u nás.Chytne 2 ,nezapíše-odnese domů a za hoďku je zpátky....Můj názor je,když nasazujou tak dát min.14 dní hájení ať se můžou ti bažanti aspoň trochu rozplavat.

                    Nplacan - Profil | Čt 19.11.2009 21:30:20

                    samotář >> máš pravdu. Jsem taky pro,neplatit když ryby neberu.Zaplatit např.200,- a když rybu vemu,tak si ji zaplatit. To by se "plniči" divili. Jenže mám obavy,že by se to v první řadě nelíbilo např. v našem případě - Výboru ÚS ČRS.Protože,ani jeden z nich to nedělá zadarmo,neřkuli pro blaho členské základny :-)))) A jsme zase na začátku.

                    Mimochodem,když jsme u toho placení,zaslechl jsem takovou "fámu" že dáme za povolenku více.Protože se Roudno navyplatí ÚS ho prodá a na druhé straně Harty postaví novej komplex.Za koho peníze,asi ?????

                      NRoh1!ck - Profil | Čt 19.11.2009 21:26:52

                      Juraj >> bohužel to nejsou závody, ale v den odhájení . O svátku 17. ta pláž byla plná ještě více a né jen pláž. Prut vedle prutu a dokonce někteří chytráci čekali řadu na „ žhavá “ místa, aby domu nejeli s prázdnou. Ještě že se předtím hladina vody zvedla a nebylo tolik míst, jinak by to byla jedna velká katastrofa. Parkoviště plné jako v červenci, když se lidé chodí na přehradu koupat. Divím se, že tam nevybírali parkovné, protože těch aut tam teda bylo.

                        Nsamotář - Profil | Čt 19.11.2009 21:22:11

                        placan >> Jo na jednu stranu to tak vypadá. A i to tak zůstane pokud tato problematika se bude řešit jen na foru "ulice". Je mi celkem jedno, kdo co je. Už jsem to tu psal. Alo hodnotím lidi podle toho jak sechovají. Jesli si malej, zelenej, či hranatej je mi šuma fuk. Podstatný je jestli se chováš tak jak máš či ne. To nebylo adreně na tebe. Neznám tě, ale z tvích reakcí mám dojem že přeci je jako jeden z nemnoha používáš ten orgán nad krkem. Já jsem jen podotkl, že za vše se platí. Tak proč ne u nás. Chceš jezdit na moto zaplať ......, v Autě? zaplať ...., atd. To by mohlo být už pochopytelnější.

                          NSAHIB - Profil | Čt 19.11.2009 21:19:48

                          hod >>
                          to nebaví ani mne..-(
                          Když sem u vody a začnou tidle dorostenci tahat,tak to raději přetluču,a pokavad ani to nepomůže,tak vytáhnu olši-) z vody, a du dom,nebo sedím a kecám s chlapama,ale trhat takle masově papulky? To ne..to nemůže bejt žádnej zážiteček..

                            NJarda Š. - Profil | Čt 19.11.2009 21:18:45

                            Při současném systému hospodaření v revírech ČRS je nejhorší to, když jsou odnášeny ryby bez zapsání. Levnější povolenky pro ty, kdo si ryby neberou nebo berou málo, či příliš nízké limity na povolenku, to by při české povaze vedlo k tomu, že by výrazně přibylo ryb odnesených bez zapsání.

                              Nhod - Profil | Čt 19.11.2009 21:17:12

                              CoDu >> nachytat 30 kapříkůa říc že to byl zážitek ?ale néééééééééé

                                NSAHIB - Profil | Čt 19.11.2009 21:17:01

                                samotář >>
                                to ju...Ale myslíš si,že by to dokázali RS vše postihnout? A že by nebylo dost a dost vykuků,který by s tím nechtěli vykejvat a neskovávali se za noty?..Asi ju, a byl by v tom ještě větší chaos asi..,todle by nic moc nevyřešilo,můj os.názor...

                                  Nplacan - Profil | Čt 19.11.2009 21:14:10

                                  samotář >> jenže mě to pořád připadá jako hospodský nadávání.Jedni napadají druhé,rozděluje se to na skupiny,vykřikuje se,že masaři jsou haj..i,ti zase plivou po bojlísácích,ti zase po vláčkařích. Pokud se to nebude řešit od úrovně MO až po legislativu,tak to k ničemu není.
                                  Mě tyhle debaty už nebaví,ať každej chytá jak chce,dodržuje RŘ,přidá k tomu trochu etiky.Jsme v první řadě RYBÁŘI !!!

                                    Nsamotář - Profil | Čt 19.11.2009 21:13:03

                                    kakr >> No zákon základní. Každá organizace se řídí právními předpisy, a pokud si svůj základní předpis nastaví tak je je zřejmé že bude už ve svém základu přinášet problémy. Tím mám např. Rybářský řád.... atd.

                                      Nsamotář - Profil | Čt 19.11.2009 21:10:17

                                      Vše omluva smyslem mého přízpěvku nebylo zaměňovat Rybářský svaz s Rybářskou stráží, Ale většina to pochopyla.