Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Nsamotář - Profil | Čt 19.11.2009 21:07:56

SAHIB >> No já nevím ale policie traky kontroluje všechny řidiče........

    Nsamotář - Profil | Čt 19.11.2009 21:06:46

    placan >> O schůzích vím své. A kolik lidí se ozve? Samozřejmě jeden či dva hlasy jsou..... ale jednou, pokud se nenedcháme utlouct čepicema. Sem tam už jsou na tom poněkud lépe. Třeba K 70 ale i další věci, ale je to běh na dlouhou trať. Bohužel jsem svbědkem toho jak se organizace prsí co vše dělá pro mládež a při tom není schopna podpořit lidi, kteří se snaží dělat s mladýma.

      NjindraŠ - Profil | Čt 19.11.2009 21:06:45

      CoDu >> Někteří jedinci tady používají zkratku RS taky pro rybářský svaz

        NCoDu - Profil | Čt 19.11.2009 21:03:28

        hod >> nevim, jak si přišel na to, že do RS cpeme peníze? Co mám informace, tak mají maximálně zdarma krajskou povolenku. Jinak lovit kapry po vysazení je taková kontraverzní otázka. Jsou tady diskutující, kteří nadávají na to, že se vysazuje moc kaprů a zároveň se rozčilují nad tím, že po vysazení se tito kapři hned částečně vychytají ( z logiky věci by vyplývalo, že budou rádi, když čerstvě vysazení káčka budou hned odneseni). Pokud si "masař" odnese za hoďku 2 kapry ( ne vždy to přijde) po vysazení a tím ukončí denní lov, nemusí být méněcenný oproti lidem lovícím celý den a dokládací fotografiemi, že chytli a pustli 30 čerstvě nasazených kapříků a tím mají úžasný životní zážitek.

          NSAHIB - Profil | Čt 19.11.2009 21:02:42

          samotář >>
          nazdar,
          ale jak by jsi potom chtěl nastavit činnost RS,..aby to hlídala dle stupňů povolenek..To na každý typ povolenky jiná RS?..Neb jak by jsi chtěl v praxi aplikovat to,že,např.: mám noty na ch + p,takže neberu,ale dostanu chut,tak si ho stejně vemu a odnesu..Todle jak by jsi chtěl ošetřit..-)nenavážím se,jen by mne to zajímalo,jak by jsi to ošetřil..-)

            Nkakr - Profil | Čt 19.11.2009 21:01:50

            samotář >>
            O jakém zákonu je řeč a co má společného z vracením peněz za nevyužité povolenky??

              Nplacan - Profil | Čt 19.11.2009 21:01:46

              samotář >> máš členskou schůzi MO,konference ÚS, RS. Otázkou je co tam prosadíš,když většina členů MO,i v Radách jsou lidi s nechutí cokoliv měnit

                NIvo - Profil | Čt 19.11.2009 21:00:06

                kakr >> proč ne ?

                  Nsamotář - Profil | Čt 19.11.2009 20:59:29

                  kakr >> No a zase jsme u toho kde je diferenciace? Copak se nedá udělat zákon, který by měl ještě pře nabytím právní moci minimálně 5 novelizací?

                    Nplacan - Profil | Čt 19.11.2009 20:59:29

                    samotář >> jistě svaz ti nařídil co musíš a neptá se co chceš.Jenže oni se z našich příspěvků a peněz za povolenky mají dobře.Na Hartě se staví kolosy a nezbývají peníze na zarybnění revírů.
                    Na druhou stranu nikdo tě nenutí být členem.Na soukromácích můžeš chytat bez ryb.lístku.Samozřejmě za patřičný "poplatek"!!!!

                      Nkakr - Profil | Čt 19.11.2009 20:57:46

                      samotář >>
                      Co potom s těmi rybáři, kteří si koupí povolenku a nemají ani jednu docházku k vodě a není jich málo. Rybu neodnesou, ani nepopíchají vrátit jim peníze??

                        Nsamotář - Profil | Čt 19.11.2009 20:57:22

                        placan >> Samozřejmě organizace má nějaká pravidla ale z kterého roku? Odpovídají dnešní době? A nebo máme zase sklapnout kufry s heslem :" Závěry XXXX splníme be ze zbytku..."?

                          Nsamotář - Profil | Čt 19.11.2009 20:54:46

                          placan >> Dovolím si nesouhlasit. Dřív se také tvrdilo, že zem je placka a dnes? ..... Já rybu nechci ale stát propůjčil Ryb. právo Ryb. svazu a ten svým jednáním mi zabraŇUJE V PRÁVU VOLBY! Ať čtu jak čtu nikde nemám že bych byl třeba osvobozen od nějakého poplatku.Ale v tomto absurdistánu jsou práva jen proklamací.

                            Nplacan - Profil | Čt 19.11.2009 20:49:27

                            samotář >> jseš za stejného ÚS,tak snad trochu víš jak funguje Jaroňův systém.Byl bych taky pro dosazování jiných ryb,než jen kaprů.Ale co nevykáže organizace jako ulovené v revíru,tak ti nezaplatí při dosazování. Můžeš z vlastní kapsy,ale kde na to vzít

                              Nplacan - Profil | Čt 19.11.2009 20:46:34

                              samotář >> máš pravdu.Ale nikdo tě nenutí nabrat rybu,je to tvoje svobodná volba.Tyto spolky fungují na principu sponzoringu,platí všichni,někdo "prodělává" někdo "vydělává" Hlavně vydělávájí svazy a ti v čele.Já ryby beru minimálně,jednak je nejím a taky nemám potřebu plnit mrazák.Letos jsem vzal dvě ryby,kapra a amura.Takže taky sponzoruji "masaře".
                              Spíš jde o to aby se chycené ryby zapsaly a měly hlavně míru.

                                Nsamotář - Profil | Čt 19.11.2009 20:41:46

                                Doplněk, podle mě by jako základ bohatě stačilo 10 kaprů za rok. Alespoň by so mohlo vrátik i řada původních druhů ryb.

                                  Nsamotář - Profil | Čt 19.11.2009 20:40:30

                                  placan >> Částečně s tebou souhlasím, mám jen obavu, že bez dalších podpůrných kroků by to nestačilo. Především je třeba selektivně vyčlenit masaře. Zákon praví, že za stejnýchz podmínek mají být i stejná práva. A zkutečnost? Platím stejně jesli si odnesu rybu nebo ne. Pokud bych dejme tomu odstupňoval povolenky podle toho co odnesu - samozřejmě pokud něco odnesu spotřebovávám a logicky platím víc - čili RS má větší příjem.....možnost lepší podpory Ryb. str.. Stav je takový, že pokud nespotřebovávám a platím stejně jako ten co plní mrazáky jsem poškozován a vydírán.

                                    Nadul - Profil | Čt 19.11.2009 20:40:24

                                    Pravda je ta že ti kteři tet odnášeji 2ryby deně,potom nejvic řvou že na revirech nic neni.Souhlasim z 20 kaprama,timhle tempem se to nedá uživit.

                                      Nplacan - Profil | Čt 19.11.2009 20:29:47

                                      foxxx >> nevím proč se nadává na "masaře",dělají jen to co jim jest dovoleno. Už jsem tu někde psal,že bych omezil počet ryb,klidně na 20 ročně,míru kapra 45-60.Hlavně musí fungovat RS a tvrdé postihy. Brečením a nadáváním tady,se nic nevyřeší.

                                        NJuraj - Profil | Čt 19.11.2009 20:25:01

                                        Roh1!ck >> Co je to za závody?