Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NHardyman - Profil | Út 21.7.2020 17:43:30

Sundark >> Jirko sestava, ryby pěkné pokoukání.

    NHardyman - Profil | Út 21.7.2020 17:42:10

    sumec 1950 >> Tondo, Jirka je pravý retro rybář. Testuje stále nové nebo vlastně staré vybavení.

      Nsumec 1950 - Profil | Út 21.7.2020 15:53:42

      Sundark >> Ty mi dáváš,i tak ti musím pogratulovat. Zítra jdu na ně taky.

        NSundark - Profil | Út 21.7.2020 15:33:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Dnes jsem místo Troníčka osadil Tapem jemnější Solik a vyrazil opět na okouny. Pár jich přišlo a pak.... tahal jsem ji na tenoučký fluorkarbon a mepsku vel 2. asi 20 minut - štěstí bylo, že byla chycená za špičku tlamy. A musel jsem si pro ní do vody, do podběráku na okouny se nevešla😀 Jinak cajk fungoval spolehlivě, Sol je v originálním stavu, nepřevazovaný.
        Jo, a všechny rybky jsou zpět ve vodě😎

          NSundark - Profil | Po 20.7.2020 21:06:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Pár fotek z víkendového a dnešního retrolovu, plus důkaz o tom, že ne všechny pruty končí u rajčat...🤨

            Ninža - Profil | Po 20.7.2020 16:47:30

            Pro kolegy z retra, kdo by si chtěl zachytat na Lipně. Obytná maringotka na vlastním pozemku, loď na malém Lipně. Více info přes SZ. Jestli je to nevhodné, ať to moderátor smaže.

              NJessie - Profil | Pá 17.7.2020 15:27:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              néco pro milovníky muškaření rok 1937

                NSundark - Profil | Čt 16.7.2020 15:06:21

                Knapík >>
                Však jsem Ti to také potvrdil, že to bude Made in Garage:-) Já tam také nic než pár pilníků, kladiv a šroubováků nemám. Jó to Karlos, to je jiná liga, ten tam má i malou slévárnu:-)))

                  NKnapík - Profil | Čt 16.7.2020 15:00:09

                  Sundark >> pěkný, ale jak jsem psal, to kovoobrábění vypadá na ruku a pilník.

                    NSundark - Profil | Čt 16.7.2020 14:57:43

                    Knapík >>
                    Prolítnul jsem web a našel jsem jeden, co je nejvíce podobný:

                    https://www.ebay.com/itm/Rudge-Helical-casting-reel​-threadline-alloy-stem-with-Nickle-logo-plate/27426​5486285?hash=item3fdb7f33cd:g:KswAAOSwdOxeRXu7

                    Kluk mi posla foto z katalogu od Wrighta, vyráběl se ve dvou velikostech a 25 procent produkce se dělalo s kličkou do pravé ruky.
                    Vzhledem k absenci jakéhokoliv značení na těle a takřka humpoláckému zpracování v porovnání s kousky na webu si také myslím, že to bude garážovka. Ale je to zajímavý kousek do sbírky... a pěkně těžký...!

                      NSundark - Profil | Čt 16.7.2020 14:46:34

                      Zvrácený77 >>
                      Díky, teď, když si mi napověděl už to tam také vidím:-)
                      Dohoda platí:-)))

                        NKnapík - Profil | Čt 16.7.2020 13:27:25

                        Zvrácený77 >> tím pádem to ale vypadá na unikátní kousek.

                          NZvrácený77 - Profil | Čt 16.7.2020 12:55:46

                          Knapík >> jojo asi to tak bude

                            NKnapík - Profil | Čt 16.7.2020 12:04:31

                            Zvrácený77 >> jasan, ale když vidím to opracování mosazi, nepůsobí to moc profi, spíš jako bych to dělal já😀

                              NZvrácený77 - Profil | Čt 16.7.2020 10:55:39

                              Knapík >> Helicalu bylo několik druhů

                                NKnapík - Profil | Čt 16.7.2020 8:01:09

                                Zvrácený77 >> mně to skoro přijde, jako by si ten naviják někdo postavil samodomo k té cívce :-))
                                Origo vypadá podstatně lépe ...
                                https://www.thomasturner.com/shop/a-e-rudge-of-redd​itch-the-helical-casting-reel-english-threadline-wi​th-makers-box/

                                  NZvrácený77 - Profil | Čt 16.7.2020 3:49:54

                                  Sundark >> je to Helical Twin

                                    NSundark - Profil | St 15.7.2020 22:13:24

                                    Hardyman >> Honzo, ty asi nečteš všechny retro diskuze. To bys jinak věděl, že dle jednoho sběratele to nakupuju někde v samoobsluze. Tahle sámoška byla ale pěkně schovaná v šumavských hvozdech, sotva jsem tam trefil😉
                                    Ještě jsem zapomněl dodat, že pěkně funguje překlap, ale převod potřebuje vyčistit a promazat, chodí tak nějak kostrbatě. ...Jo a v hnízdě nebyl sám, to ale někdy příště😎

                                      NHardyman - Profil | St 15.7.2020 21:45:33

                                      Sundark >> Určit výrobce bude asi složité, ale ještě pravoruké provedení je dost vzácnost. Kam na ty skvosty chodíš?

                                        NSundark - Profil | St 15.7.2020 19:22:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Dovolenka nedovolenka, člověk má sbírání pořád v hlavě a nenechá ho nikdy v klidu, zejména když se podívá do míst, kde nikdy nebyl a jsou mimo /alespoň myslím/ dojezd Simonových spanilých jízd:-)
                                        U tohoto navijáku je zajímavé snad úplně všechno, hlavně ale nožka na kloubu a řešení převodu. Nápis na cívce jsem nerozluštil, na první pohled jsem si říkal, že by to mohl být Universal, ale po porovnání jsem usoudil, že to bude slepá ulička. Kdo dokáže nápis rozluštit, má u mně 10 piv, koncové achátové očko a krabičku broučků od Rouska:-)

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly