- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lodě - Loďky - Lodičky
Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...
Autor diskuse: poool-PavelSečka - Profil , 8.11.2009 všeobecné - techniky lovu
Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)
A) položená - ryby kaprovité18%
B) položená - dravci5%
C) vábnička - sumci12%
D) přívlač44%
E) zavážení při lovu ze břehu22%
Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
398x v oblíbených a 19x v ignorovaných.
Nlasťa - Profil | Ne 22.2.2015 12:08:15
ahoj, z jakého materiálu máte ušité přístřešky na loď??, mám 750g plachtu co je na vozejky, ale přijde mi neskladná chtěl bych něco lehčího a samozřejmě nepromokavého. díky
NHonza Veber - Profil | Ne 22.2.2015 9:45:51
PetrZ >>
myslim, ze tech dvacet cisel nikoho nemuze zabit, ikdyz mi to treba budou vsichni vyvracet. Ppokud myslis ty madary, co maji tu obrovskou boudu, to je sice zajimava nastavba, ale nic pro mne. To katamaranove dno je uzasny, v tom s tebou souhlasim... jinak si ale s tim biwakem nebo kajutkou az na samou prid nedovedu dost dobre predstavit pristavani ke brehu po spici a ne vsude to jde bokem...
myslim, ze tech dvacet cisel nikoho nemuze zabit, ikdyz mi to treba budou vsichni vyvracet. Ppokud myslis ty madary, co maji tu obrovskou boudu, to je sice zajimava nastavba, ale nic pro mne. To katamaranove dno je uzasny, v tom s tebou souhlasim... jinak si ale s tim biwakem nebo kajutkou az na samou prid nedovedu dost dobre predstavit pristavani ke brehu po spici a ne vsude to jde bokem...
NPetrZ - Profil | Ne 22.2.2015 9:33:11
Honza Veber >> Jo, to netusim, asi kvuli maximalnimu vyuziti prostoru pro bivak. Koukal jsem na madarsky laminatky s katamaranovym dnem kvuli stabilite a ty maji ochoz okolo kabiny a vepredu malou palubu. Ale hodne rybaru to ma reseni prave jako ty holandani
NHonza Veber - Profil | Ne 22.2.2015 9:29:06
PetrZ >>
v tehle pevne nastavbe je ten "pruhled resen i oknem vpredu, myslim, ze i s rizenim primo u motoru to pujde dobre..ano, lode maji vychytane moc pekne... libi se mi i ten vchod na strane zadni steny kajuty. Pro mne vpredu idealni okno na foceni z kajuty, prehozene maskovackou.
Zeptam se mozna uplne blbe,a le neda mi to, Proc vsichni natahujou kajutky az na uplnou prid? Nebylo by i treba pro pristavani u brehu vhodnejsi nechat tam maly, cca dvacet cm naslap? volnou plochu?
Dekuju zkusenym za odpoved..
Honza
v tehle pevne nastavbe je ten "pruhled resen i oknem vpredu, myslim, ze i s rizenim primo u motoru to pujde dobre..ano, lode maji vychytane moc pekne... libi se mi i ten vchod na strane zadni steny kajuty. Pro mne vpredu idealni okno na foceni z kajuty, prehozene maskovackou.
Zeptam se mozna uplne blbe,a le neda mi to, Proc vsichni natahujou kajutky az na uplnou prid? Nebylo by i treba pro pristavani u brehu vhodnejsi nechat tam maly, cca dvacet cm naslap? volnou plochu?
Dekuju zkusenym za odpoved..
Honza
NPetrZ - Profil | Ne 22.2.2015 9:01:39
Honza Veber >> jj, tyhle stranky jsem uz projel, libi se mi ta varianta s plateným bivakem. Jen nevim ,jak je to pri prejezdu, jak moc vadi ta nastavba vyhledu (at pevna nebo platena). Mam pocit, ze od motoru nebude moc videt. Chtel bych konzoli rizeni, tak ji mozna dat vys... Jinak ty holandani maji fajn vysoky borty.
NHonza Veber - Profil | Ne 22.2.2015 8:54:44
PetrZ >>
Dekuju moc, neco uz resim, ale jeste nemam ve vsem uplne jasno, takze jsem rad za kazde info. Ja to chci hlavne na foceni a biwak v Delte Dunaje, jezdim tam uz nekolik let pravidelne,a le vzdy jsem mel pujcenou lod (otevrenou jednoduchou laminatku) jen na kratke vylety, ktere mi znemoznovaly delsi pobyt na vode a moznost si tam pobyt a foceni uzit.
Tady posilam nahled toho, co delaji take ti holandani viz muj odkaz o par radek nize... ;-)
Krasnej den
Honza
Dekuju moc, neco uz resim, ale jeste nemam ve vsem uplne jasno, takze jsem rad za kazde info. Ja to chci hlavne na foceni a biwak v Delte Dunaje, jezdim tam uz nekolik let pravidelne,a le vzdy jsem mel pujcenou lod (otevrenou jednoduchou laminatku) jen na kratke vylety, ktere mi znemoznovaly delsi pobyt na vode a moznost si tam pobyt a foceni uzit.
Tady posilam nahled toho, co delaji take ti holandani viz muj odkaz o par radek nize... ;-)
Krasnej den
Honza
NPetrZ - Profil | Ne 22.2.2015 8:50:24
Honza Veber >> Urcite firma http://www.al-boat.cz/, ma neco podobnyho a podle nejaky diskuze na netu jsou schopny udelat co si vymyslis. Mam dojem, ze zrovna v tehle diskuzi jsou fotky jedny jejich lode vymazleny do detailu. Ale jinak si myslim, ze svarit tu lod dokaze kazda firma, co dela s hlinikem. Plany se nechaji koupit, jen je treba pouzit nejakou slitinu hliniku na lode, ktera je odolnejsi nez obyc. Rad bych neco podobnyho poridil prave na Lipno, Hnevkovice a Vltavu v JC. Tedy az poresim bydleni...
NHonza Veber - Profil | So 21.2.2015 22:40:09
PetrZ >> Ahoj Petre,
kdopak to vyrabi v CR? Dekuju
Honza
kdopak to vyrabi v CR? Dekuju
Honza
NP!F - Profil | So 21.2.2015 11:26:51
mikhail >> Pohoda, to by sa zmaklo, najmeme 10 ukrajincov a za tyzden to mas tip top!
NPetrZ - Profil | So 21.2.2015 8:01:56
Ahoj, máte někdo zkušenosti s typem lodí jako jsou na http://www.arynboats.com co sem včera dával Honza Veber? Jak jsou stabilní tyhle trupy ve vlnách a jak se hodí na vodu typu Lipno, kde dokáže počasí během chvilky ze zrcadla udělat rozbouřenej atlantik s vlnama vyššíma jak půl metru? V ČR pár firem něco podobnýho taky vyrábí...
Nmikhail - Profil | Pá 20.2.2015 23:24:04
P!F >> velkost idealna ;-) len tej roboty na tom ... ach jaj ,,,
NP!F - Profil | Pá 20.2.2015 20:39:53
doktor multiplikator >> j.sladkay - 20.2.2015 20:37:14 >> Kupim V3S, namontujem poradne balony a budem in?
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NUdírny a uzení51140
NItalská klika - smetánka jižních lovišť23577
NHi-Tech sonary forum4371
NČína - objednali ste uz nieco?15718
NORLÍK - volná diskuse240486
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NSranda bez nadsázky 🤘10857
NMapy v echolotu418
NRybářský retro bazar.16777
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...













