Prokazování nabytí nástražní ryby

Jaký je váš názor na vyžadování prokázání původu nástražních ryb (není myšleno rybu ušlechtilou!) ze strany RS v MRS? Potkalo Vás něco takového? Máte nějaké negativní zkušenosti s reakcí RS?
Autor diskuse: maxxone - Profil , 2.9.2009 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nkakr - Profil | St 2.9.2009 14:53:53

jindraŠ >>
Teprve se to začíná rozjíždět, počkej až se dostaví moderátor otázky ,to bude fičák....

    Nnatas - Profil | St 2.9.2009 14:53:10

    kakr >> ten paragraf je psán úplně do jiné situace a to na pytláctví. A pokud to přijmeš do našeho tématu, tak jsi učinil velmi špatný krok, protože musíš zachovat všeobecnou linii a jak jsem psal, v tom případě plotice a kapr jsou na jedné úrovni.

      NjindraŠ - Profil | St 2.9.2009 14:51:39

      Pásovec >> Nekomplikuj to.Stačí jenom jedna účtenka na 5 ryb. :-))Ježiši,to je zase debata.

        Nkakr - Profil | St 2.9.2009 14:51:06

        Pásovec >>
        Nepodléhej depresím, na 5 kousků stačí jedna účtenka :-))

          NPásovec - Profil | St 2.9.2009 14:49:10

          to je v hajzlu.....to neni mozny....takze pet uctenek, pet ryb v saku..chytam plavku s malym hackem na rozkrmenym fleku....ale vse je ok....evidentne se jedna o lov sumce s 5 rybami jako nastrahou....vynikajici..tak tuhle praci bych teda chtel delat...

            Nxxl - Profil | St 2.9.2009 14:48:20

            Ještě že u nás jsou v převážné míře v RS rozumný lidi kteří když si přinesu k vodě 4 řezany nechtějí na mě účtenku.Mimo jednoho blba na Berounce ten je toho schopnej.

              Nkakr - Profil | St 2.9.2009 14:47:59

              Knapík >>
              Českomoravský rybář oplývá nepřeberným množstvím nápadů, jak cokoli obechcat, věř mi vím co píši.

                NKnapík - Profil | St 2.9.2009 14:45:44

                kakr >> abysme se nedočkali toho, že budou u vody party lidí s účtama a plnejma vezírkama nezapsaných ryb ... osobně si myslím, že větší podezření způsobí právě tohle vykazování jakýmsi účtem...

                  Nnatas - Profil | St 2.9.2009 14:45:03

                  Knapík >> jo , ten rozdíl tu je.nedívám se odkud diskutující pochází.Protože jsou tu většinou jihomoraváci,tak automaticky berem MRS.

                    Nkakr - Profil | St 2.9.2009 14:43:22

                    natas >>
                    Je to přesně v intencích BP, potažmo zákona. Máš na rybu platný doklad, jak praví §16 odst. B č.2 zákona č.992004 Sb.
                    Ještě Ti zasalutuji.....
                    Naběh jsi sám....
                    Jedná se jistě o kapra nástražního...

                      Nnatas - Profil | St 2.9.2009 14:41:27

                      Zrzi >> odpověděl ti v mém duchu hraji. RS má právo kontrolovat pojem šetrné zacházení s rybou.Pojem dost všeobecný, nicméně pro RS téměř vždy v naplněnosti opodstatněný.

                        Nxxl - Profil | St 2.9.2009 14:40:03

                        To je masakr.....!!

                          NjindraŠ - Profil | St 2.9.2009 14:39:31

                          natas >

                            Nnatas - Profil | St 2.9.2009 14:37:40

                            kakr >> ted jsi sis naběhl.Budu mít v saku nezapsaného kapra,ale doklad, že jsem ho před týdnem koupil v Makru.Jedu ale na nedalekou chatu, ale zatím jsem si odskočil na ryby s tím, že chci mít až na chatu kapra živého. Ty mě to sníš? Přitom, ale zcela stejné legalizuješ.

                              Nkakr - Profil | St 2.9.2009 14:37:21

                              xxl >>
                              účtenka z ledna Ti vyřeší problémy po celý rok.....

                                Nxxl - Profil | St 2.9.2009 14:36:03

                                kakr >> A když je koupím v obchodě tak musím mít účtenku ?

                                  Nkakr - Profil | St 2.9.2009 14:33:00

                                  natas >>
                                  Je velmi snadné přivezené rybičky, pocházející třeba z lovu před týdnem k lovu použít. Stačí, když je budeš mít zapsané v povolence třeba před tím týdnem (měsícem). Tím máš jejich původ legalizován.
                                  Je to úplně stejné, jako když RS předložíš paragon z Makra......

                                    NZrzi - Profil | St 2.9.2009 14:32:49

                                    natas >> O pravomoci RS rozhodovat o tom, co je a co není týraní zvířat jsem skutečně nevěděl. Zajímal by mě ten další přečin k odebrání povolenky

                                      Nhraji - Profil | St 2.9.2009 14:26:58

                                      Zrzi >> a říká ti něco pojem šetrné zacházení s rybou? Tento pojem je zakotven a RS je povinna to kontrolovat, když prohlásím, že s kaprem, který je po 14 dnech ve vezírku otlučený, zbavený šupin, s roztřepenými ploutvemi, je zacházeno nešetrně a udělám fotografii, jsi bez povolenky na to tata.

                                        Nkakr - Profil | St 2.9.2009 14:26:20

                                        Turňa >>
                                        V MRS není sumář součástí povolenky, ale samostatný tiskopis. Je na něm uvedeno -
                                        ve sloupci "ostatní" uveďte dohromady: plotici,perlína,cejnka malého, karase obecného, případně další neuvedené druhy.
                                        Paňatno......

                                          Červené karty: hraji, kakr, Nebel