Kormoráni a jejích odstřel

Váš názor zda by měly MO začít konečně tento problém řešit a nečekat na zázraky.Má někdo nějaké zkušenosti ohledně odstřelu?
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 19.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Jaký způsob byste zvolili ?

A) Legální odstřel28%

B) Uplná likvidace15%

C) Regulace54%

D) Žádný2%

Od 20.7.2009 hlasovalo 46 čtenářů.

NMajsher - Profil | Ne 19.7.2009 23:38:38

sorry, ale největší svině nenažraná je člověk, potažmo rybář. Kormoráni jsou zvířata, stejně jako ryby. Regulovat se budou sami. Jediná mutace, která se regulovat (v množení ani v chování) nikdy nebude je člověk sám. Jen proto, abychom si zachytali nemáme právo je hned vyhladit. Na druhé straně, též bych je nechránil.

    Nnivna - Profil | Ne 19.7.2009 23:29:35

    Já nemám potřebu vás negde prášit. Nevim gdo si, odkud si a je mi to jedno. o co mi jde je, že vychvalováním nelegálního lovu kormorána problému nepomužete ani trochu, zabiješ dva tri ptáky kuší, ale dáš do ruky klacek tem, kteří chtěji zatrhnout i legální lov.
    Ale otevřeně pišu pokud bych viděl, že toto někdo provádí vedle mě na fleku tak volám policii.Neni vyhružka. Prostě s takovym jednánim nesouhlasim.

    A debatou nad tim jak jakymkoliv zpusobem zabít kormorána tato diskuse ztrácí smysl....

      Nomambik - Profil | Ne 19.7.2009 23:00:30

      nivna >> tatže těď nás můžeš klidně naprášit( já už jsem to napsal ve svém prvním příspěvku, že to bude o penězích, takže zarybňování je finančě zajímavější než odstřel kormoránů)

        Nkranex - Profil | Ne 19.7.2009 22:54:37

        Vítek >> ma vobec nejakeho prirodzeneho predatora...rozpraval som sa s dr.Acom tym znamym fotografom a hovoril ze pozoroval zimujucich morskych orliakov ako napadali tych lietajucich ciganov,ale tie kurvy sa furt potapali az to jeden ci dvaja nevydrzali vyvrhli nejaku rybu,orliak ju zebral a letel do hajzlu...prehladal som cely net ale nenasiel som foto pozieraneho kormorana nejakym tvorom...tak iba zatial kormorani pri rybacke http://www.vimeo.com/2727980

          Nnivna - Profil | Ne 19.7.2009 22:54:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          No eště mi to nedá a na pár věcí musim reagovat. Zaprvé "kormorán se nedá sestřelit obyčejnou brokovnicí" - sestřeli ne ale ulovit spolehlivě to mužete věřit. zadruhé k lovu kormorána kuší nebo prakem - pánové, nezlobte se ale je to pytláctví a ač lov kormorána schvaluji tak JEN A JEŠTĚ JEDNOU JEN legální cestou. Je sice jistě frajerství střelit kormorána kuší nebo prakem, ale jako myslivecká stráž bych dotyčného hnal a to dost intenzivně neb je to zakázaný zpusob lovu čehokoliv, potažmo jako nemyslivec nemá dotyčný vubec právo usmrcovat zvířata - kormorán není zvěř. Navíc tim že to tu zveřejníte jen dáte vodu na mlejn ochráncum páč proti regulernimu lovu na vyjímku nemužou řict nic moc, ale proti nelgálnimu pytlačení... A ještě jednou stavy kormorána by se daly regulovat odstřelem celkem dobře ale muselo by se to dělat celoplošně a ne na malejch územích. A ohledně výhodnosti pro MO vyplácení zástřelného versus zvýšení zarybňování - zástřelným se řeší problém - snížení počtu, vyšším zarybněním - jen kupování krmení, zvýšení úživnosti - zvýšení stavu.

            Nkranex - Profil | Ne 19.7.2009 22:51:53

            Vítek >> ma vobec nejakeho prirodzeneho predatora...rozpraval som sa s dr.Acom tym znamym fotografom a hovoril ze pozoroval zimujucich morskych orliakov ako napadali tych lietajucich ciganov,ale tie kurvy sa furt potapali az to jeden ci dvaja nevydrzali vyvrhli nejaku rybu,orliak ju zebral a letel do hajzlu...prehladal som cely net ale nenasiel som foto pozieraneho kormorana nejakym tvorom...

              Nomambik - Profil | Ne 19.7.2009 22:48:41

              kat >> není to hajzl, je to hajzl zasranej, zkurvenej, moc škodnej a přemnoženej

                Nkat - Profil | Ne 19.7.2009 22:43:19

                omambik >> hajzl je to

                  Nomambik - Profil | Ne 19.7.2009 22:41:30

                  kat >> Já ti moc děkuji, kormorán je společný nepřítel " dobrej kormorán je mrtvej kormorán"

                    NMP-E65mm - Profil | Ne 19.7.2009 22:40:46

                    Tak krásný pták a vy byste ho stříleli :-)))))

                      NBest Carp - Profil | Ne 19.7.2009 22:36:30

                      Blažík >> :-D

                        NBlažík - Profil | Ne 19.7.2009 22:35:23

                        Best Carp >> ještě nemám prak, ale pořídím, ve středu jsem po tý kur** házel šutry ale je nějaká mrštná, ikdž jeden málem chytla.

                          Nkat - Profil | Ne 19.7.2009 22:35:17

                          omambik >> musim te vypalit pochvalu....a to jiz druhou

                            Nomambik - Profil | Ne 19.7.2009 22:33:08

                            Blažík >> Tohle stačí, záleží na munici a střelci

                              Nomambik - Profil | Ne 19.7.2009 22:28:11

                              kat >> Mě tak nasrali, že jsem dal 38 000,- za kuši a nelituju, bavím se i na bývalé střelnici u nás (v rámci tréningu), dá se sundat i na 70metrů, když přijdu k vodě tak vezmou čáru, ale za 3hodiny jsou zpátky a pak jeden sundat jde a tak do kola jinak si na střelnici beru profíka aby mi pokaždé seřídil optiku.ryba z 90% vracim vodě, ale pěknou nutrii si rád vezmu

                                NBest Carp - Profil | Ne 19.7.2009 22:25:19

                                Blažík >> já už armádní prak mám ale zatím ho používám jen na krmení koulema třeba příště ho využiju i na něco jiného:-D

                                  NBlažík - Profil | Ne 19.7.2009 22:21:20

                                  Navrhuji každému členovi ČRS a MRS zakoupit prak s dostatečným dostřelem a silou.

                                    NBlažík - Profil | Ne 19.7.2009 22:17:54

                                    Best Carp >> Bohužel... :-( Nevím sice, kde chytáš, ale jestli chytáš na větší rece, tak to zase není ještě moc špatný. U nás to počítali členové MO a zjistili, že na na 2 km řeky jsou 4 a půl vydry, což při šířce řeky 4 -6 metrů je naprostá ošista rybí obsádky :-( Už si ani nepamatuju, kdy jsem viděl na řece tlouště 40+. Naposledy toho před týdnem, co jsem našel vykousanýho na břehu ... kurwy jedny!

                                      Nkat - Profil | Ne 19.7.2009 22:17:27

                                      Best Carp >> ja te nejakou fotku poslu))))) potocaka

                                        Nkat - Profil | Ne 19.7.2009 22:15:12

                                        omambik >> delas spravne a fandim te tu alergii mam taky