- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Odebraná povolenka či napomenutí
rád bych si udělal trošinku obrázek o tom, z jakého důvodu vám bylo dáno napometí či vám byla odebrána povolenka. Potažmo co tedy nejvíce tíží naše rybářské svazy a tím pádem škodí našim revírům. Alespoň tímto směrem já chápu fungování RS. Proto prosím o váš hlas v níže uvedené anketě. Děkuji všem za případnou spolupráci!
Za co vám bylo uděleno napomenutí či odebraná povolenka?
A) nedodržení stanovené míry úlovku4%
B) přivlastnění úlovku v době hájení3%
C) nedodržení stanovené doby lovu56%
D) zavážení9%
E) znečišťování vody či okolí lovu5%
F) nedostatky v povinné výbavě11%
G) lov v nepovoleném úseku8%
H) nešetrné zacházení s úlovkem4%
Od 3.7.2009 hlasovalo 106 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
6x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Cottus - Profil | Pá 24.7.2009 11:13:13
Nemusí nikam chodit .
Mrknato - Profil | Pá 24.7.2009 11:11:55
Cottus - Profil | Pá 24.7.2009 11:10:13
"Hlavně buďme lidé...jsme přece kamarádi ...zákon má mezery...jsme přece členy jednoho o.s."
- odtud je jen krůček k nezákonosti svazové jako takové.
Nevíte náhodou ,zda pan Mokrý nekandiduje do výboru MRS?
Mrknato - Profil | Pá 24.7.2009 11:09:25
Tarn - Profil | Pá 24.7.2009 11:03:11
Mrknato - Profil | Pá 24.7.2009 10:57:31
drozďák 30,42 - Profil | Pá 24.7.2009 10:49:06
Pokud mu zadržím povolenku, tak mám jistotu, že se u vody opravdu do vyřízení RL neukáže, jelikož chytat úplně bez papírů je pro dotyčného riziko zcela jiného rázu, než chytat s propadlým RL.
Odpadnou ti hlášení na KÚ, MO, kárnou komisi. A navíc jsi člověk.
Není to ta pohodlnost, svým způsobem úplně stejné prezentovaná i štaflem před cedulí?
Karle sorry, nepřesvědčil si mě ani trochu. Naopak.
Mrknato - Profil | Pá 24.7.2009 10:44:44
kakr - Profil | Pá 24.7.2009 10:42:36
Tím, že rybáři napíši do povolenky, že má neplatný RL je pro něho lov do doby vyřízení nového prakticky tabu, jinak riskuje, že při další kontrole o papíry přijde.
Pokud mu zadržím povolenku, tak ji musím do 5 dnů postoupit na patřičný Kú a dotyčný si nezachytá cca 2měsíce. Jiná možnost není.
Tato konkrétní věc se dá vyřešit za pár dní, navíc mě odpadnou hlášení na Kú, MO, Kárnou komisi atd. Jsme lidé.
Já a to říkám naprosto zodpovědně nehodnotím RS podle množství zadržených povolenek, není žádné hrdinství povolenku sebrat. Jsou ovšem situace, které jiné řešení nemají....
drozďák 30,42 - Profil | Pá 24.7.2009 10:28:01
V podstatě mě vůbec nezajímá a neřeším kopra jako takového. Jen dokážu pochopit a i souhlasit s jeho některými výroky. Že je to z hlediska projevu, z důvodu neznalosti a dost možná i z důvodů osobnostních nevhodná a nebezpečná osoba pro výkon RS, o tom se nepřu a ani to zde neřeším.
Systém je jedna věc a člověk v něm působící musí zůstat člověkem - souhlasím.
Ovšem také by měl systém zastupovat a také ho zastupuje - tento systém obecnímu policajtovi přikazuje(přikazoval) vybírat pokuty do městské kasy za překročení rychlosti o 1km 100m před cedulí. A ozbrojený sedlák tak činí, jelikož je to pohodlnější a jeho přízemní mozek je naplněn pocitem z dobře vykonané povinnosti a přesvědčení o přínosu pro společnost.
Systém tohoto pseudofízla naverboval, implementoval mu instantní, předem naprogramovaný způsob myšlení, vyzbrojil ho, vybavil statutem veřejného činitele a úkoly - následně vrhl "pomáhat a chránit" naši společnost a její občany.
K právu lidský přístup patří, ale v omezené míře. Pakliže totiž systém produkuje jedince, kteří k aplikování lidského přístupu nejsou charakterově, vědomostně, znalostně a morálně uzpůsobeni a patřičně vybaveni, je efekt úplně stejný ne-li horší, než tebou zmíněný odlidštěný rigidní Mr. Paragraf. Když si představím průměrný vzorek z řad Policie a RS svévolně využívající možnosti využívat "lidský" přístup k spoluobčanů při vymáhání práva, běží mi mráz po zádech. Třeba z toho, že za stejný přestupek jednomu promine a druhého vosolí, přičemž mezi dotyčnými je rozdíl pouze v adrese na povolence či písmenu v poznávací značce. Třeba.
A lidé s přístupem a mentálním vybavením Hrajiho, Kakra a jiných jsou v systému vyjímkou. Netvoří tedy image institucí, které zastupují. Respekt a úctu mohou vytvořit částečně na svém písku, ale rozhodně nezmění náhled na RS jako celek, na to je jich příliš málo.
A u toho zbytku radši ocením rigidní přístup opírající se o články, písmena a paragrafy než zástup zmrdů, ohýbajících zákon podle svých potřeb a předsudků. Ten první případ člověk chtě nechtě respektovat musí, z druhého zbývá pouze pocit nevolnosti bez špetky úcty.
Volím menší zlo.
hraji - Profil | Pá 24.7.2009 9:54:17
A přiznám se, že mě tvůj přístup v této diskuzi velmi překvapuje. Jen doufám, že si svůj náhled na dodržování zákonů zachováš dostatečně dlouho.
Co se týče mého přístupu, u naprosté většiny přestupků volím jako první trest domluvu doplněnou zápisem do Záznamu o docházce, protože to považuji za daleko výchovnější, než zadržení povolenky. Moje zkušenost je, že zápis "Domluva za nešetrné zacházení s rybou" vadí dotyčnému ještě pěkně dlouho a navíc jej má do konce roku na očích. Ale je to můj názor. Podpořený mnohaletou praxí. Ale spíš bych se chlubil tím, že povolenky nemusím zadržovat, než že jsem jich zadržel 5. Nebyl by to problém, zatím zhruba polovina poprvé kontrolovaných má nějaký nedostatek, při druhé kontrole jsem ještě nedostatek nezjistl, nebo-li, ještě jsem nemusel zadržet povolenku žádnému rybáři, který ode mě dostal zápis. A to považuji za dobrý výsledek kontrolní činnosti na revíru.
Mrknato - Profil | Pá 24.7.2009 9:51:45
2Livecrew - Profil | Pá 24.7.2009 9:49:33
kopr69 - Profil | Pá 24.7.2009 9:49:18
pepa-č - Profil | Pá 24.7.2009 9:43:21
Systém je jedna věc. Ale člověk v něm stojící, musí zůstat člověkem. Říct, že systém je takový a jiný nebude a proto budu vybírat 100m před cedulí za 51km/h, je totální rezignací na smysl tý práce. Tedy vymáhat bezpečnost občanů v obcích.
Právě přístup těch lidí, co jsou v systému ten systém tvoří. Tvoří jho tář a faktickou podobu.
kopr nevybírá peníze do státní pokladny, jako byl tvůj argument u policisty (ačkoli ani u něj by to nemělo být motivací, bo od toho jsou daně) jeho jedinou motivací by měla být ta bezpečnost občanů a služba jim.
kopr není služba občanům, ale rybám a revírům, tím potažmo slušným rybářům.
kopr podle mě tuto službu nedělá. Tím, že vybere 12 povolenek za den neprospěje revíru ani za mák. O tom jsem přesvědčen.
kakr svojí politikou dosáhne toho samého s minimem represe, možná i víc.
Nikdy, opakuji nikdy, nebudu a nemohu souhlasit s blábolem, který kopr napsal, že ke právu a jeho vymáhání lidský přístup nepatří.
Právě ten lidský přístup (ti dobří soudci jej mají) odlišuje tupé právo a spravedlnost.
Odlidštěné právo s absolutním lpěním na paragrafech je Orwell, Kafka, Solženicin a podobný svět.
Lidi jako kopr jsou pro společnost nebezpeční. O tom jsem přesvědčen.
Mrknato - Profil | Pá 24.7.2009 9:42:28
proto mě zajíimá, jaký je tvůj vztah k příslušným revírům. Uživatelem revírů je MO, ÚS, někdo jiný, jedná se o rybochov? Co tě vede k touze polapit hříšníka rybáře? Úkoly RS stanovuje zákon a pověřená obec. Kolik jsi zadržel CS povolenek, které jsou v rozporu se zákonem? Nahlásil jsi změny lovných měr ryb provedené jinak, než stanovuje zákon? Proč plníš a dohlížíš jen na některé ustanovení zákona a jiné neřešíš? Mám dojem, že RS je tu pro zajištění ochrany výkonu RP a to deleguje stát, ne MO, ÚS či Rada. Zdá se mně, že MO dělají z RS takovou nějakou svoji polopolicii, spíš milici.
kopr69 - Profil | Pá 24.7.2009 9:28:55
drozďák 30,42 - Profil | Pá 24.7.2009 9:27:02
Je to úplně stejné, jako bys jezdil bez řidičáku. navíc lov bez rybářského lístku (lhostejno či ho lovící vůbec nemá nebo mu propadl) je velmi vážný přestupek. V takovém případě, by lovící měl být nejen vykázán od vody, ale měl by mu být znemožněn lov do té doby, než bude mít RL nový.
To lze docílit zadržením povolenky. Dovedu si představit odebrání povolenky, vykázání od vody s instrukcí pro příslušný orgán k vydání povolenky zpět v okamžiku, kdy se dotyčný prokáže platným RL.
Bez dalších sankcí.
Jsem přesvědčen, že je to zcela odpovídající trest a ujišťuji každého, že se to dotyčnému už nikdy nestane.
Neustále si svazoví činovníci stěžují na nedisciplinovanost rybářů, ale svým benevolentním a shovívavým přístupem jí sami podporujete - dtto platí i pro hrajiho.
Argument, že jsou to jenom papíry neobstojí. Zodpovědnost, respekt, úcta začíná i u těch papírů. Nemít je v pořádku znamená nemít je vůbec. Pakliže má lovící svoje doklady v bordelu, je to známka neúcty a nedostatku respektu k instituci, jejíž služeb využívá.
Kde to žije - všechna témata
22:24Úprava chodu woblerů. 9
20:54Nepromokavá bunda na boat a brození 66
20:21ATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
19:44Labe fishing store 18
19:39Staré Česke rybářské vybavení 392
19:20Žermanky a bivakovani 4
16:04Poradna: Sumcařina 2570
15:47Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41Rybáři vs ochránci přirody 42
15:23Změna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21Kurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20Výber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:01Jakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeHlídač slev eshopů 750
NePivo- craft beer 691
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...










