Pokuty za porušování předpisů

Nevím jestli tahle otázku tady už někdy zazněla, ale co by jste řekli na to, že by se přestupky na rybách (chytání po 24:00 hodině, chytání na více prutů, atd..) netrestaly sebráním rybářského lístku, ale platily by se pokuty jako na silinicích?:P ... Př: Chytáš po 24:00 , přijede RS a řekne ... no to je za pětikilo ...
Autor diskuse: afjee - Profil , 15.5.2009 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NjindraŠ - Profil | Ne 17.5.2009 18:05:42

Milos_Dia >> Už párkrát tu zaznělo,že RS může pokuty vybírat,ale jen max. 1000,-Kč.Větší částku může uložit KÚ při nahlášení přestupku,čehož ale moc nevyužívá.Přesto stále padají další a další "návrhy" :-) Jen by mně zajímalo,co by asi psali kdyby KÚ začala dávat pokuty v max.výši.:-))

    NPepaČadek - Profil | Ne 17.5.2009 18:04:08

    Neo >> OK

      NNeo - Profil | Ne 17.5.2009 17:56:01

      pepa-č >> PepaČadek >> to je můj konkrétní názor na konkrétní otázku, tak do toho nic víc nepleť, prosím

        NMilos_Dia - Profil | Ne 17.5.2009 17:31:58

        kakr >> Blbost si žádá krev.

          Nkakr - Profil | Ne 17.5.2009 17:30:11

          Milos_Dia >>
          Miloši, odíráš si prsty a klávesnici......

            NMilos_Dia - Profil | Ne 17.5.2009 17:28:23

            CoDu >> plus ostatní, co jsou líní číst:

            Zákon č. 200/1990 Sb., o přestupcích - tenhle plus pár dalších fundamentálních zákonů a vyhlášek si nastudujte, ať nejste za pitomce.

              NMilos_Dia - Profil | Ne 17.5.2009 17:22:03

              Xaviere >> Hele Ty pocem, Ty toho evidentně nemáš prostudováno mnohem více...mluviti stříbro, mlčeti zlato, což bych Ti doporučil už jen s ohledem na to, že si pleteš zákon s jakýmsi "řádem".

                NCoDu - Profil | Ne 17.5.2009 17:21:43

                Ty pokuty by asi nebyl špatný nápad, šlo by je vybírat při vracení papírů v MO. Nestálo by za to zavézt jednoznačné sankce, např. lov 30 min. po povolené době = 1 měsíc bez papírů + 1000 Kč, nezapsaná ryba ve vezírku 2 měsíce + 2000 apod.. Teď je to dost benevolentní, i tady je dost příspěvků, kdy se chlubí rybáři, že oprávněně zadržené doklady, díky známostem, měli za 3 dny zpátky.

                  NXaviere - Profil | Ne 17.5.2009 17:13:01

                  hraji >> tak to se omlouvám,je mi teprve 17 a až tak dobře prostudovaný řád bohužel nemám

                    NJKL - Profil | Ne 17.5.2009 16:10:13

                    Sven >> sven >> Ať se daří - jdu zedničit. Alespoň při tom narazím na tvárný materiál. Třeba cihly ... :-)))

                      Nsven - Profil | Ne 17.5.2009 16:07:57

                      JKL >> :-)))))))))) Také mizím. Odcházím na pozdně odpolední až podvečerní rychloodlov čudel. :-)

                        NJKL - Profil | Ne 17.5.2009 16:05:09

                        Sven >> sven >> No jo - já zapomněl ... :-))

                          Nhraji - Profil | Ne 17.5.2009 16:02:44

                          Milos_Dia >> a možná přijde i kouzelník ...., raději jdu na procházku, tohle je na hezké letní odpoledne trochu moc i na mne.

                            Nsven - Profil | Ne 17.5.2009 16:01:48

                            JKL >> To se ale nevztahuje na pravověrné kapraře. Jejich svoboda je bez hranic :-)))

                              NMilos_Dia - Profil | Ne 17.5.2009 16:01:02

                              hraji >> No nazdar bazar, to je manéž...

                                Nhraji - Profil | Ne 17.5.2009 16:00:21

                                Xaviere >> kolego, RS má právo vybírat pěněžité pokuty za přestupky na úseku rybářství od léta roku 2004. Tedy shrnuto, zaspal jsi dobu a to značně.

                                  NNedby - Profil | Ne 17.5.2009 15:57:42

                                  mas pravdu ale prosadit to bude tezke

                                    NJKL - Profil | Ne 17.5.2009 15:57:24

                                    Xaviere >> Nemyl se - to právo RS má. A ony " blbosti" - to je hodně subjektivní pojem.

                                      Nhraji - Profil | Ne 17.5.2009 15:54:01

                                      Nedby >> to je krásné konstatování, ale naštěstí zcela nepravdivé, pokuty umožňuje vybírat zákon, nikoliv svaz, pokuty jdou do rozpočtu státu, nikoliv svazu, pokutové bloky vydává stát, nikoliv svaz. Za svěřený majetek státu (pokutové bloky) zodpovídá RS státu, nikoliv svazu. RS jmenuje stát, nikoliv svaz.
                                      Tak přemýšlím, co jsi vlastně měl na mysli tím svým konstatováním?

                                        NXaviere - Profil | Ne 17.5.2009 15:53:48

                                        to je blbost,ono je teda nechcu nikomu škodit a sám sem zažil pár světlejch vyjímek ale většina lidi z RS moc rozumu nepobrala.Řeší blbosti a dělají zbytěčně velký ramena a vybyste jim chtěli dát právo ukádáni pokut:D:D....bych asi zkrachoval...