Pokuty za porušování předpisů

Nevím jestli tahle otázku tady už někdy zazněla, ale co by jste řekli na to, že by se přestupky na rybách (chytání po 24:00 hodině, chytání na více prutů, atd..) netrestaly sebráním rybářského lístku, ale platily by se pokuty jako na silinicích?:P ... Př: Chytáš po 24:00 , přijede RS a řekne ... no to je za pětikilo ...
Autor diskuse: afjee - Profil , 15.5.2009 všeobecné - RŘ, MO, svazy
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NMrknato - Profil | Pá 24.7.2009 18:39:26

Slaughter Maniak >> Nevím, jestli hovoříš se mnou, ale existují vody, které revíry nejsou, např. stojáky RS Polička..... a jiné. Je jich dost. Provádí se tam těžba ryb udicí. To na "státních" vodách klasifikovaných jako "revíry", není možné.

    NSlaughter Maniak - Profil | Pá 24.7.2009 18:35:44

    kupříkladu mám si snad vyčítat jako člen ČRS během lovu na nesvazových vodách porušování rybářského práva????

      NMrknato - Profil | Pá 24.7.2009 18:33:37

      Slaughter Maniak >> Tak se rozpovídej, poslouchám...

        NMrknato - Profil | Pá 24.7.2009 18:32:46

        kakr >> neříkáš úplně pravdu. Vy, "Slušovice", si za "příplatek" zarybňujete cizí revír, máte 1 kapra 40cm denně dle BP, tak 3 klacky jsou proti tomu úplná prkotina....

          NSlaughter Maniak - Profil | Pá 24.7.2009 18:30:09

          nejde mi ani tak o techniku lovu jako o činost svazu jako takového.....očima lajka :svazují se jenom stří známí prospěcháři. ps : nesmíš bejt takovej pesimista.......

            NMrknato - Profil | Pá 24.7.2009 18:30:08

            Slaughter Maniak >> Pak máš na mysli stanovy a ne podmínky lovu? U nás, na východ od západu, tyto podmínky stanovuje rybářský orgán, víš? Možná to není dokonalé, ale dokážu si představit daleko větší Armagedon, pokud by někdo, naprosto šílený toto svěřil MO, tedy pseudodemogracii.....

              Nkakr - Profil | Pá 24.7.2009 18:27:31

              Slaughter Maniak >>
              Pláčeš na cizím hrobě, ČRS a MRS nemohou ani za příplatek povolit lov na 3 pruty.
              Trošku si to naštuduj...

                NSlaughter Maniak - Profil | Pá 24.7.2009 18:23:05

                chci si jenom zachytat ryby stylem funkčním na západ od nás zcela bezproblémově o východu nemluvě.........o lovu cigánů nebyla řeč to je myslim věcí myslivců (v dnešní rómské majoritě si jako člen ČRS připadám opravdu méněcenný).........za finnanční částku která nění malá bych si krom spousty poviností přál mít i nějaké to právo.....stačilo by uplně malinké právečko a to mít možnost svým hlasem něco změnit ( smaozřejmě demokraticky a k lepšímu )

                  NMrknato - Profil | Pá 24.7.2009 18:18:15

                  Slaughter Maniak >> Ty chceš zavést do stanovování podmínek výkonu ryb. práva přímou demokracii? Že to nemyslíš vážně a jen si tu děláš srandu? Vystřídat jeden extrém druhým? Nemělo by být stanovování podmínek lovu dle RP dáno jinými, než "demokratickými" principy? Zkus si představit, co by se stalo, pokud bychom do cikánské otázky zavedli "přímou demokracii" ......

                    NSlaughter Maniak - Profil | Pá 24.7.2009 18:08:49

                    To co předvádí tato samozvaná rádoby organizace je do nebe volající...... asi nejefektivnější by bylo zprůhlednění svazových praktik, omlazení vedoucích pozic, možnost volit vrcholné představitele a své zástupce, vytvořit demokratickou organizaci, která se nebrání novým trendům a pružně reaguje na přání svých členů. .....na svazu je věkovej průměj cca 70 let.......to si eště počkáme než budeme moct i za příplatek lovit na tři pruty 24hodin deně ušlechtilé ryby které mají míru na vodách u kterých člověk nemusí mít známého s traktorem...............holt jak se říká : Starého psa novým kouskům nenaučíš.........

                      Nkam!kaze - Profil | Ne 14.6.2009 1:47:38

                      Jirizelva >> Vzhledem k tomu,že chytáš neustále nonstop i když je to zakázané,tak by tě to stálo tak asi 150 000 a to není konec sezony.A to si ani tvým inzerovaným prodejem ryb v hospodě nebo kde nevyděláš :)

                        NCottus - Profil | Po 25.5.2009 18:31:25

                        kakr >> Jsi funkcionář MO MRS , jsi hospodář ( právoplatně zřejmě až po mě), jsi osoba starší .....takže mě nenuť , abych si myslel , že právě ty jsi ten vzorový vzorek hospodářů MO MRS , kteří napíší cokoli z pouhé loajálnosti....
                        PS: dělám si z tebe , sebe i jakůbka srandu.
                        (PS: to není VČS).

                          NZikmund - Profil | Po 25.5.2009 13:47:35

                          Myslím, že by to bylo zneužitelné tzv. kapraři, zvláště těmi, co disponují většími finančními obnosy.Nebo by pokuty musely být neúměrně vysoké, aby nikoho nenapadlo přemýšlet, zda je výhodnější platit flastry a vesele porušovat pravidla lovu. Raději bych zůstal u zavedeného systému s tím, že by bylo možné uvažovat o odnětí povolenky na delší dobu ve vztahu k závažnosti provinění, kterých se lovící dopustí.

                            Nkakr - Profil | Po 25.5.2009 13:47:34

                            Cottus >>
                            Zpět k tématu otázky. Bohužel zadavatel uvádí pokuty jen za vcelku banální přestupky proti BP.
                            S Tebou je to mnohem horší , neznám nikoho, kdo byl dvakrát vyhozen z MRS. Ani ve snu nedovedu určit jaká pokuta by za vyloučení měla být a už vůbec ne za dvojnásobné. Možná by se dalo inspirovat mariášem, uhraná stovka násobí výhru a Ty to máš za stodeset. To by byla pálka!!

                            Snad jsi studiem na VŠP nepřispíval k rozložení režimu? Poděl se s námi o Tvůj boj proti bolševikovi. Je to něco podobného, jako vznik partyzánských oddílů v roce 1945, nejvíce jich bylo registrováno po 15 květnu.

                              NCottus - Profil | Po 25.5.2009 13:26:38

                              kakr >> tebe platí svaz - já platím svaz...
                              Každý však jiný.
                              A drž se otázky: Pokuty...
                              PS: nestudoval jsem jediný semestr na Tebou zmiňované VŠ:-)

                                Nkakr - Profil | Po 25.5.2009 13:21:00

                                Cottus >>
                                Omyl pane nekolego, neměl jsem na mysli bonzování, to máš zvládnuté dokonale. Zřejmě již v úvodních semestrech na VŠP byla bonzování věnována patřičná pozornost a pilný student, kterým jsi určitě byl si semínko bonzování pevně vložil pod kůži a vydržel z něj čerpat do dnes.

                                Nesmyslnými správními řízeními je míněno Tvé neustálé odvolávání se proti rozhodnutím Kú, CHKO, Mze a jiných institucí. Chlubíš se jimi i na MRKu.
                                Je přímo žinantní si Tvé protesty proti všemu a všem pročítat.Například škodlivý vliv elektrolovu na populaci ledňáčka.
                                To se nám to odvolává, když to jiní zaplatí....
                                Je škoda, že náklady správních řízení nezaplatí ti, kteří je napadají. Chodil bys o žebrácké holi.

                                  NCottus - Profil | Po 25.5.2009 12:57:44

                                  kakr >> aspoň vidíš, jak si protiřečíš...
                                  viz.níže: "fakt dobrej x jsi spláchnut "

                                    Nkakr - Profil | Po 25.5.2009 11:04:31

                                    Cottus >>
                                    Jako bonzák jsi fakt dobrej.....
                                    Už to s tebe leze, tak se vyzpovídej koho jsi ještě napráskal.

                                      NCottus - Profil | Po 25.5.2009 10:46:29

                                      Odpovědi jsem se nedočkal , tak se vrátím k pokutám.

                                      Vedl jsem několik správních řízení - v nihž bylo uděleno několik pokut subjektům MRS za protiprávní jednání na úseku ochrany přírody.

                                        Nkakr - Profil | Ne 24.5.2009 22:25:07

                                        Cottus >>
                                        Tak nevím,co vlastně chlapče chceš. Jednám sám za sebe, nepotřebuji se schovávat a lézt po zádech nějakému guru, jako Ty.
                                        Ještě nám napiš, kolik jsi vedl nesmyslných správních řízení. Vždy jsi spláchnut jak hajzlpapír.
                                        Jo a Vysokou školu politickou jsem na rozdíl od Tebe nenavštěvoval.

                                          NCottus - Profil | Ne 24.5.2009 22:16:49

                                          kakr >> nestačí
                                          Jsi posera , který mě nezná - ale který rozdává soudy jiných (výše postavených).
                                          Zítra zavolej třeba Habánovi , abys věděl - co máš také podepsat.
                                          To s tím ,že jsi nelízal prdel komunistům - tomu nevěřím.

                                            Nkakr - Profil | Ne 24.5.2009 22:13:55

                                            Cottus >>
                                            Autorem fakt nejsem, tak pravdivou a vytříbenou charakteristiku Tvé osoby bych nedokázal.

                                            Nicméně se pod ni podepisuji, stačí?

                                              NCottus - Profil | Ne 24.5.2009 22:10:14

                                              kakr >> ty jsi autorem?

                                                Nkakr - Profil | Ne 24.5.2009 22:09:31

                                                Cottus >>
                                                Omlouvám se, citace "proto se pod ni podepisuji" podpis nenahradí. Tak ještě jednou.

                                                pan Miko je velky mluvka a slibotechna - nikdy nedolozil dukazy (zejm. o vyskytu ruznych druhu v ruznych lokalitach), ktere avizoval a o ktere se opiral pri svych vyjadrenich v ramci mnoha zbytecnych spravnich rizeni, ktera svymi nepodlozenymi tvrzenimi vyvolal..

                                                kakr
                                                Doufám, že jsi spokojen a bude se Ti dobře usínat.

                                                  NCottus - Profil | Ne 24.5.2009 21:23:37

                                                  kakr >> udělej si v tom pořádek , přece se Ti nebudou vysmívat ...
                                                  PS: Anonym = autor neznámý - posero.

                                                    Njarda 2004 - Profil | Pá 22.5.2009 23:37:07

                                                    Cottus >> Úcta je přepich a kór tady tady jsou v úctě jen a jen funkcionáři. Sakra co mi to jen připomíná?

                                                      Njarda 2004 - Profil | Pá 22.5.2009 23:34:39

                                                      Diazepany a léčiva jen pozor ať někomu nerupne pumpa přece jenom není tady žádná raní rosa.

                                                        Nkakr - Profil | Pá 22.5.2009 23:30:57

                                                        Cottus >>
                                                        Zase jsi zapomněl, musím tedy připomenout -

                                                        pan Miko je velky mluvka a slibotechna - nikdy nedolozil dukazy (zejm. o vyskytu ruznych druhu v ruznych lokalitach), ktere avizoval a o ktere se opiral pri svych vyjadrenich v ramci mnoha zbytecnych spravnich rizeni, ktera svymi nepodlozenymi tvrzenimi vyvolal..

                                                        Je to naprosto přesná a vyčerpávající charakteristika Tvé osoby, proto se pod ni podepisuji.
                                                        Dobrou noc.

                                                          NCottus - Profil | Pá 22.5.2009 23:19:00

                                                          kakr >> to je tvůj kolega...nikoli můj.
                                                          A co tak § o vzájemné úctě mezi rybáři?
                                                          Na mě nemáš , tak aspoň na něj..

                                                            Ntony.bobo - Profil | Pá 22.5.2009 23:17:38

                                                            kakr >> Po pravdě řečeno ani sem nad tím nepřemýšlel,jen sem odpověděl na otázku ale dík za vysvětlení.

                                                              Nkakr - Profil | Pá 22.5.2009 23:16:51

                                                              Mirek.179tý >>
                                                              Ty Diazepamy si raději vezmi tři, usneš a bude se Ti něco pěkného zdát.

                                                                NMirek.179tý - Profil | Pá 22.5.2009 23:14:49

                                                                Cottus >> hospodaří dobře ?? jak to víš ?? a za jakou cenu ?? :-DDDD ....jdu vařit...čus... nebo zitra se mobilem nedovolám nikde :-DDD

                                                                  NMirek.179tý - Profil | Pá 22.5.2009 23:13:22

                                                                  Cottus >> to bude ještě trvat dlouho...min. dvě generace,než se vymění husákovy a Havlovy děti :-DDD jinak to bude u vody horší,jak na silnici :-DDD jsou to paka ...nic víc. jdu si zehřít guláš...jsem u vody...nějak mě přepadl hlad ... v neděli navečer to zabalíme... co dělat v betonovém městě :-DDD

                                                                    NCottus - Profil | Pá 22.5.2009 23:10:22

                                                                    Mirek.179tý >> já ho osobně neznám, tak nevím...
                                                                    Ale hospodaří dobře- s přebytkem , pak může dát na MP vodě štiku a okouna - jako nežádoucí.

                                                                      NMirek.179tý - Profil | Pá 22.5.2009 23:08:32

                                                                      Cottus >> jasně, to on nesmí :-DDDD senilní dědek :-DDD on je s těch , co berou povolenku za každou pí.ovinu :-DDD borec jak sviňa :-DDDD

                                                                        NCottus - Profil | Pá 22.5.2009 23:01:14

                                                                        Mirek.179tý >> na to ti kakr neodpoví - to on nesmí...

                                                                          Nkakr - Profil | Pá 22.5.2009 23:00:08

                                                                          Mirek.179tý >>
                                                                          Diazepam je asi slabý, zkus si vzít dva, to už musí zabrat.

                                                                            NMirek.179tý - Profil | Pá 22.5.2009 22:57:35

                                                                            Cottus >> já sice řidič nejsem, ale ty jsi nikdy neporušil dopravní předpisy?? dyť je to směšné,kam až staví RŘ :-DSDD Banda omezenců, co nejsou schopni rozeznat opravdový přestupek.Viz:popisuju níže.

                                                                              NMirek.179tý - Profil | Pá 22.5.2009 22:55:33

                                                                              kakr >> kakr - ® Čt 21.5.2009 16:56:52
                                                                              Mirek.179 >>
                                                                              Zkus si vzít Diazepam, aspoň desítku.To Tě uklidní a možná budeš schopen odpovědět na jednoduchou otázku, kterou opakuji:
                                                                              Využil kolega možnosti vyjádřit se písemně k zadržení své povolenky?

                                                                              Já se ptal první na to, jestli malý prut s malým splávkem bez háčku je prut přichystán k lovu. taky jsi mě neodpověděl.pod splávkem bya karabinka.NIC VÍC!!! To že si kluk hrál na rybáře je u tebe na povolenku :-DDD dyť vy nejste normální !! Já prášky nepotřebuju, ale ty si vem meprobamat ... ten je silnější,jak diazepan.Myslím, že ani ten by ti nepomohl :-DDD

                                                                                NCottus - Profil | Pá 22.5.2009 22:52:20

                                                                                Mirek.179tý >> bohužel Stanovy také...

                                                                                  NMirek.179tý - Profil | Pá 22.5.2009 22:51:19

                                                                                  Cottus >> předpisy,řády a zákony jsou od toho, aby se porušovaly :-DDDD

                                                                                    Nkakr - Profil | Pá 22.5.2009 14:18:19

                                                                                    jindraŠ >>
                                                                                    Tak je to spravne, tak to ma byt....

                                                                                      NjindraŠ - Profil | Pá 22.5.2009 14:16:39

                                                                                      Koukám,je to tady samej zákonodárce:-)

                                                                                        NRuHa - Profil | Pá 22.5.2009 14:09:47

                                                                                        Já bych systém trestů za porušování RŘ odstupňoval takto:
                                                                                        Drobné porušení - pokuta (např. neuklizení místa, řezání vidliček a pod.).
                                                                                        Vážnější porušení - pokuta a odebrání povolenky (špatné zacházení s rybou, vymáhání si svého místa k lovu a jeho ter. úpravy a pod.).
                                                                                        Lov zcela mimo pravidel RŘ - považoval bych za lov zcela bez povolenky (i kdyby ji dotyčný měl) a tudíž za trestný čin pytláctví (přisvojování si ryb pod míru, překračování těch i stak strašných 7 kil za den, porušování dob lovu a hájení a tak dále).

                                                                                          NCottus - Profil | Pá 22.5.2009 14:05:29

                                                                                          Kamy >> a to jsem dodržoval BP, a brigády dělal dvojnásobné...
                                                                                          Přesto mě svaz nepotřeboval!
                                                                                          Kolega kakr to ví, protože je také hospodář.:-)

                                                                                            Nkakr - Profil | Pá 22.5.2009 14:02:55

                                                                                            Kamy >>
                                                                                            Je si Tě dovolím upozornit, že diskutuješ s nekolegou, který byl opakovaně (2x) vyloučen Z MRS.

                                                                                              NKamy - Profil | Pá 22.5.2009 14:01:15

                                                                                              Cottus >> To je jen takový nápad. Protože jen odebrat povolenku nemá ten správný odstrašující efekt. Když oni přijdou tak to většina nějak přežije na soukromých vodách. Ale kdyby ještě měli přijít o 200h volnýho času, tak mají jednak problém v rodině a jednak nebudou mít ani čas na soukromáky. A pokud s normální rybařinou seknou tak to škoda nebude. Protože lidi co si z BP dělají prdel podle mne svaz nepotřebuje. Protože ještě mě nikdo nepřesvědčil že BP se dají hrubě porušit i nevědomně. Podle mne je to vždy úmyslené. A pak sou přísné tresty na místě.

                                                                                                NCottus - Profil | Pá 22.5.2009 13:56:12

                                                                                                Kamy >> navrhni to kakrovi , ten to má na Soběšickou blíž.

                                                                                                  NKamy - Profil | Pá 22.5.2009 13:54:56

                                                                                                  Cottus >> Možná škoda že to tenkrát nevyšlo ale do toho se pouštět nebudu. jak sem napsal níže. Dotyčný dostane 50h brigád. Pak by stačilo aby celý týden místo ryb chodil kolem vod a sbíral bordel. Třeba na Pálavě. Celý den vedle pana Smolky který bude kontrolovat další a o hříšník bude od rybářů odnášet odpadky. Myslím že kdyby se chtělo tak by to šlo.

                                                                                                    NKamy - Profil | Pá 22.5.2009 13:52:09

                                                                                                    kakr >> Ano odebrání povolenky v každém případě. Ale když nemůžou k vodě s prutama tak by tam mohli s lopatou nebo pytlem na odpadky. A dokud to neodpracujou tak papíry nedostanou. Možná by se to dalo stáhnou na 50hodin.

                                                                                                      NCottus - Profil | Pá 22.5.2009 13:48:14

                                                                                                      Kamy >> to už někdo zkoušel...
                                                                                                      A mám dojem , že se nazývalo "konečným řešením".

                                                                                                      Já mám zkušenosti s brigádama velmi špatné .
                                                                                                      Dávám přednost výsledkům, nikoli ůpapírové" práci.

                                                                                                        Nkakr - Profil | Pá 22.5.2009 13:47:18

                                                                                                        Kamy >>
                                                                                                        Největší trest pro rybáře je dočasné odnětí povolenky. Mnohem horší jak pro někoho 10 litrů pokuty.
                                                                                                        Co navrhuješ nemá oporu v legislativě.
                                                                                                        Malá poznámka -
                                                                                                        doufám, že si nepředstavuješ zalehnutí trestance do značkového bivaku na šestinohé lehátko s MP 3 v uchu(náhrada příposlechu) jako alternativní trest?

                                                                                                          NKamy - Profil | Pá 22.5.2009 13:43:46

                                                                                                          Cottus >> To by se dalo změnit. Zákonem zakázané to není a když se to dá do stanov tak brigády za přestupky dělat budou muset když budou chtít zpátky papíry pro těžbu masa. A pro ně by měly být dvojnásobné dávky. Ti nemusí dopráce a mají více času.

                                                                                                            NCottus - Profil | Pá 22.5.2009 13:38:58

                                                                                                            Kamy >> důchodci brigády dělat nemusí...

                                                                                                              NKamy - Profil | Pá 22.5.2009 13:36:07

                                                                                                              kakr >> Dobrá, tak co třeba 200 brigádnických hodin navíc. Když bude bez papírů bude mít dotyčný času dost a dokud to neudělá tak nový noty nebudou. To by mohlo bejt lepší jak pokuty. A když má čas celej tejden sedět u vody tak bude mít i čas na to aby celej tejden makal . 7x24h k tomu nějaký odpoledne nebo večer a má papíry zpátky. Když může chytat nonstop bez odpočinku tak může i makat.

                                                                                                                Ncuchak - Profil | Pá 22.5.2009 13:20:22

                                                                                                                Myslím, že na menší přestupky by to bylo dobré. Je to jako u řidičáku. Za každý přestupek se hned neberou papíry. To by nás 99%nejezdilo.

                                                                                                                  Nkakr - Profil | Pá 22.5.2009 13:16:26

                                                                                                                  už jsem to zde psal, opakuji znovu.
                                                                                                                  z peněz vybraných za pokuty nedostanou rybáři ani kačku.
                                                                                                                  jdou do státního eventuelně krajského rozpočtu.

                                                                                                                    NCottus - Profil | Pá 22.5.2009 13:14:32

                                                                                                                    Mirek.179tý >> chybička se vloudila...
                                                                                                                    už dříve - a zákon o rybářství je jich plný, tak se snaž - abys nějakou neudělal i ty.
                                                                                                                    Ty bys za to byl totiž potrestán.

                                                                                                                      Ndosec - Profil | Pá 22.5.2009 13:13:04

                                                                                                                      domnívám se,že udělování pokut by ničemu nepomohlo a navíc je to neprůhledné ani u dopravní policie to není čisté,nehledě na to,že bylo účinný jen na určitou skupinu :-)) Podle mne odebírání lístku rybáře víc postihne a možná i do budoucna poučí.Spíše bych byl pro,aby se délka odebrání prodloužila např. při recidivě,nebo vážnějším porušení.

                                                                                                                        NMajsher - Profil | Pá 22.5.2009 13:10:19

                                                                                                                        afjee >> proč ne, pokud by ty pokuty byly v euro.

                                                                                                                          NSNOW - Profil | Pá 22.5.2009 13:08:18

                                                                                                                          nejlepsi by bylo zaridit povolenku pro system lovu chyt a pust na tri pruty a nonstop.. pri dnesnich cenach by mohla stat klidne i 8-10 tisic.. ale naslo by se tolik lidi kteri by si ji koupily aby mely klidek. mno ale pak je tady zase druha stranka.. muselo by chodit vic kontrol.. ja mel za dva roky jedinou a to jsem loni chodil na reviry kde byl docela frmol.. penezni postihy taky nejsou spatny napad..ale.. za 500 bych si to lajznul hned... pro predstavu.. budes tyden na dovolene.. a celej tejden budes chytat na 3 a nonstop. 1x ti prijde kontrola.. takze to budes mit za petikilco ale celej tejden pohoda.. takze kdyz penezni tresty tak srovnatelne s porizenim nove povolenky.. jinak to nema smysl..

                                                                                                                            Ndosec - Profil | Pá 22.5.2009 13:05:06

                                                                                                                            kakr >> asi to s tím diazepamem přehnal,začal vystupovat ilegálně :-)))

                                                                                                                              NKamy - Profil | Pá 22.5.2009 13:02:06

                                                                                                                              Zajímavá otázka. Ale ty pokuty by měly začínat někde na 10 000,-- Jinak by to většině rybářů stejně nevadilo. Pětikilo je pro člověka co za týden nasype do vody krmení za 10 000,-- směšná částka. Hrubé porušení BP = rok bez papírů a min 10 000,--. K tomu časté kontroly a hned by u vody bylo víc místa a víc peněz na ryby nebo jiné potřebné věci.

                                                                                                                                Nkakr - Profil | Pá 22.5.2009 13:01:20

                                                                                                                                Mirek.179tý >>
                                                                                                                                Snad se ti nezasekla klávesnice u déčka, nesmíš být tak křečovitý, uvolni se trošku.
                                                                                                                                Jo Diazepam jsi včera požil??
                                                                                                                                Zkus ho vzít i dnes.

                                                                                                                                  NMirek.179tý - Profil | Pá 22.5.2009 12:43:54

                                                                                                                                  kakr >> že to říkáš zrovna ty :-DDDD "musíš zapojit hlavu " :-DDDDDDD