Pokuty za porušování předpisů

Nevím jestli tahle otázku tady už někdy zazněla, ale co by jste řekli na to, že by se přestupky na rybách (chytání po 24:00 hodině, chytání na více prutů, atd..) netrestaly sebráním rybářského lístku, ale platily by se pokuty jako na silinicích?:P ... Př: Chytáš po 24:00 , přijede RS a řekne ... no to je za pětikilo ...
Autor diskuse: afjee - Profil , 15.5.2009 všeobecné - RŘ, MO, svazy

JKL - Profil | Ne 17.5.2009 15:53:36

Sven >> sven >> :-) Někdo tuším kdysi řekl " Má svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného " . Velice pravdivé ...

    Nedby - Profil | Ne 17.5.2009 15:53:03

    zkus to ale mas smulu ty si je volil tak musis poslouchat tak to u nas chodi

      sven - Profil | Ne 17.5.2009 15:49:46

      Nedby >> Ano. Ale kdo je to svaz ? Svaz jsme my nebo imaginární "oni" ?

        Nedby - Profil | Ne 17.5.2009 15:45:45

        dohadujete se o nicem je to vec svazu

          sven - Profil | Ne 17.5.2009 15:37:37

          JKL >> Také si myslím, že jarda 2004 nebude mít důvod porušovat předpisy. Pokud mu nebudou stát v cestě, po životní karieře toužící funkcionáři, RS a jiní rušiví elementové a nebudou mu bránit lovit na 4 pruty 24 hodin, sakovat neomezené množství kaprů po neomezenou dobu a nebudou opruzovat při stavbě stanového městečka s nárokem na vlastní táborák.:-)

            JKL - Profil | Ne 17.5.2009 15:18:10

            jarda 2004 >> Jen pro zajímavost - jakou "mou funkci" máš na mysli? A dále - vody skutečně nejsou prioritně určeny k uspokojení zájmů jedné skupinky rybářů - to opravdu ne. A funkčnost legislativních procesů je taková jaká je - bohužel - ale je. Jak by sis představoval její nápravu? Nebo znáš jinou možnost úpravy zákona?

              jarda 2004 - Profil | Ne 17.5.2009 14:51:23

              JKL >> O státní správě toho všichni víme dost a dost ale to není předmětem odpovědi a pokud bych tady začal pitvat tenhle problém zřejmě bych časem přišel o dost obchodních partnerů.
              Ale co je z podivem proč bych porušoval předpis na vodě která splňuje vše co od rybařiny očekávám a dokonce se nejednou stalo že majitel po několika intervencích z rozumným argumentem upravil pravidla na své vodě a to pro spokojenost obou zúčastněných stran což ve vašem případě nehrozí vždyť vy máte svoje jisté tak proč někomu vycházet vstříc a připouštět diskuzi stačí schůze a počet pozdvižených rukou a je hotovo.A fungování legislativních procesů o kterých píšeš není až tak funkční a pokud věříš že ano tak jsi buď naivní nebo tvoje veřejné vystupování musí být dle pravidel z zachování pozice tvé funkce.

                JKL - Profil | Ne 17.5.2009 14:27:34

                kakr >> Jak nemoderní ba až zpátečnické. Bude po zásluze smeten SRHZMR na smetiště dejin a bude nastolen jediný možný pravý řád .....

                  Jovánek - Profil | Ne 17.5.2009 13:38:33

                  afjee >> Protože vybrané pokuty za přestupky rybářů(a byl by to balík),by spadli do klína životnímu prostředí.Proč by tedy RS chodila vybírat pokuty a neměla z toho nic,jen to jejich oblíbené ,,splněno´´. Kdyby z toho RS získala nějaké procento,pokuty by se jistě udělovali.
                  Jinak lov po půlnoci,nebo nedodržená míra,či ponechání si nad limit,je beze sporu přestupek,kde je sebrání povolenky na místě.

                    milos123 - Profil | Ne 17.5.2009 13:34:40

                    sem pro týden chytání nonstop by vyšlo na 3500kč to se vyplatí(teda pokud by přišli jen jednou za noc):-)

                      milhouse91 - Profil | Ne 17.5.2009 13:29:27

                      afjee >> no to by si ta stráž asi hodně vidělala za jednu jízdu

                        kakr - Profil | Ne 17.5.2009 13:21:41

                        JKL >>
                        Někde jsou zkostnatělí i současní soukromí vlastníci komerčních revírů. Vůbec nechápou potřeby moderních rybářů a omezují je nesmyslnými zákazy. Viz:

                        Ryba uložená ve vezírku nebo jiném zařízení na uchovávání ryb je považována za přisvojenou. To znamená, že se do vezírku nebo jiného zařízení nesmí ukládat ani krátkodobě nadmírové ryby (kapři nad 65 cm) za žádným účelem, včetně jejich fotografování nebo filmování.

                        Nejedná se o slovo Boží, ale o výcuc z RŘ jednoho komerčního revíru.
                        Navíc za tuhle "banalitu" vyhrožují odebráním povolenky.

                          JKL - Profil | Ne 17.5.2009 13:11:17

                          Neo >> RS má právo ukládat a vybírat blokovou pokutu - to je zakotvené v zákoně. Nicméně je tato možnost využívána minimálně - je kolem toho spousta administrativy a pro RS i nemalé riziko.

                            PepaČadek - Profil | Ne 17.5.2009 13:05:30

                            Neo >> tvá teze popírá možnost jakéhokoli pokroku nebo vynálezu v jakékoli oblasti. Což je samozřejmě nesmysl.

                              JKL - Profil | Ne 17.5.2009 13:03:23

                              jarda 2004 >> O fungování legislativních procesů ve státě netušíš vůbec nic, že ne? Nevadí - povinné to není. Zkus se zamyslet nad tím, jak by se zachoval majitel komerční vody kdybys porušil flagrantním způsobem jím nastavené podmínky. Myslíš že kdybys mu vyložil jaký je zpátečník a zkostnatělý byrokrat šel by ony podmínky přepsat ?

                                Neo - Profil | Ne 17.5.2009 12:58:25

                                Kdyby to byl tak skvělý nápad, tak už na to někdo přišel dřív.

                                  pjarmil - Profil | Ne 17.5.2009 12:19:56

                                  ja bych nonstopku povolil ale chytani pouze na dva pruty aby take bylo nejake pravidlo.. jako kontrola bych kontroloval platne doklady ulovky ve vezirku a poradek kolem chytajicich..popripade jeste kdo ma namoceny tri klacky ve vode.. je to jen muj nazor.. takze kdo chce nemusi ho cist..

                                    jarda 2004 - Profil | Ne 17.5.2009 11:59:54

                                    Kevin >> Tenhle problém mám už vyřešenej 6 let nekupuji povolenku a jezdím jen komerce a mám naprostej klid od zabržděnejch funkcionářů a podobnejch pánů kteří evidentně zaspali dobu a nastavení dnešních limitů je uspokojuje. Jednou ale příjde čas kdy se tenhle kolos na hliněných nohách rozpadne a druhou šanci snad nová generace pojme moderně a funkčně bez ohledů na dobu minulou.

                                      jarda 2004 - Profil | Ne 17.5.2009 11:53:44

                                      Určitě by to mělo kladný dopad na některé jedince ale kdo a jak by kontroloval kam jdou oné finanční prostředky které se vyberou? Neleze provádět perfektní kontrolu ve státě kde korupce a kamaráčovství v naprosté klidu bují i na těch místech kam se normální smrtelník nedostane. Už teť je spoustu dohadů o nakladání z příspěvky od členů a jeji použití a do toho ještě pokuty hezké ale realita je jinde.

                                        Kevin - Profil | Ne 17.5.2009 11:09:18

                                        Hele tu 247hod bych neřešil,státy všude kolem nás už jí mají jen ty naši debilové to udělat nechtěj,protože by museli chodit na kontroli i v noci.....popravdě čekám na to až mě chytěj seberou mi povolenku a budu moc jezdit jen na soukromý revíry a myslím že nás bude víc......