Aké farby boilesu

Ahoj, chcel by som sa spýtať či krikľavé farby boili majú význam a akú farbu preferujete?Autor diskuse: tomku - Profil , 26.4.2009 kaprařina - nástrahy, návnady

0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

Ncerrtik - Profil | Ne 26.4.2009 13:47:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Křiklavá barva boilie má určitě své opodstatnění, když ryby nežerou, tak je může vydráždit k záběru, protože kapr je zvědavý tvor a křiklavá barva ho donutí to zkusit...Podobně funguje i fluoreskující boilie...Je jasné, že aby toto bylo možné, musí být ve vodě dostatečná viditelnost a nesmí být tma.Ale v normálních případech, kdy ryby normálně žerou láká křiklavá barva boiie spíše malé a nezkušené ryby.Na velké a zkušené ryby je lepší tmavší, přírodní, barva boilie.

Nbrach - Profil | Ne 26.4.2009 13:46:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Včera jsem našel duhovou kuličku.
Ale nebyla to kulička - byl to boilles....

Ono to s tou barvou nebude tak přesvědčivé. Známe všichni období, kdy jedině žlutá, a tak na ni chytaly všichni. Pak někdo hodil jahodu, měl najednou více záběrů, takže bylo nutno červenat.
Atd. atd.

NBitko - Profil | Ne 26.4.2009 13:39:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zo Z. Šíravy mám skúsenos5ť že na tmavé boilies (hnedá/bordová) mi šli kapre a na svetlé (mliečno/biela) iba pleskáče. Tie svetle boli v rôznych príchutiach od ananás po prirodzená potrava od TB. Neviem prečo, ale takú mám skúsenosť ja.
Pričom stále tvrdím že rybe a kaprovy zvlášť to je jedno, lebo nič nemože vidieť v 2m hlbke a ešte v noci (nehovorím o štrkoviskách s priezračnou vodou). To isté tvrdím o farbení Pb záťaží - stačí nechať zoxidovať.

Nknedlik1 - Profil | Ne 26.4.2009 13:13:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

už jsem to tu jednou psal.kapr má asi 10* lepší čuch než pes.takže základní schopnost pro vyhledávání potravy je čich.prej vidí asi na půl metru.tak nevim jak je to s tou barvou.je možný že to najde čuchem a rozpozná to až na posledních půl metru.chce to zkoušet

NKamil68 - Profil | Ne 26.4.2009 13:00:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Mám také trochu do mlýna, jak s tou barvou, tak s tím nočním chytáním.Odzkoušeno na svazovce ČR i SR a úplně rozdílné vody.ČR hnědá voda, ale čistá 15m hloubka, SR krásná průhledná voda 12 m hloubka.Zkoušel jsem na paňáka, jedna koule rybina 18, flout ruzné barvy 14, ale oranzová vítězila vždy na 99,9% a zajímavé na tom bylo, že přes den to jezdilo na jednu kouli rybinu bez flouta a paňák nic a v noci na 90% fungoval paňák s oranžovou a samotná kolule nic.Kapři přes den 70-85 cm zaběrů 6-8 den 4-6 noc na obou vodách.Tak jak je to z tou barvou a viděním v noci ???

NI.M.O.T.H.E.P. - Profil | Ne 26.4.2009 12:36:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

to co pise HONZAS je plna pravda opravdu oranzova je supr napr.... tuti fruti od RICHWORTU preji stastnou ruku pri vyberu a at se dari

Nrices - Profil | Ne 26.4.2009 12:36:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Cez deň to má učíte svoje opodstatnenie ,ja som pár raz našil nejakú kriklavku ,ale záber som nedosiahol podotíkam nebralo to na klasiku, rozhodne som na kriklavky ochotní chytať opäť .Iné to je v noci keď je tma ,ako vo vreci -myslim si že kapor hladá potravu iným zmyslom ako je zrak .ktovie aké farby vníma vskutočnosti .

NDev - Profil | Ne 26.4.2009 11:32:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

misuline >> Je to sice otazka o kulach,ale o barve treba u cerviku na feederu hraje roli,tak proc ne u kuli ? :)) .. Sam jsem u kuli,ale taky nic vyznamneho nezaznamenal,u zminenych cervu ano.Ale jsou to hodne odlisne nastrahy:)

NHonzas - Profil | Ne 26.4.2009 11:18:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

V 8.čísle č.Kapr je článek od Thorstena Illiga s názvem "Ať žije oranžová". Píše v něm, o tom jak se zabýval testováním boilies oranžové barvy a porovnáním s jinými barvami. Oranžová jasně zvítězila. Rozhodují samozřejmě i podmínky jako čistá voda, jasná noc za úplňku a pod.

Nmisuline - Profil | Ne 26.4.2009 10:40:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

No řekl bych, že je to v celku úplně jedno, nejvíc se mi líbí dědáci u vody, kteří přijdou a říkají, že dneska berou ryby jen na žluté foukačky, tak jim vždy jen poděkuji za radu a myslím si svoje...Ryby spíše reagují na vůni než barvu...Vždyť když se člověk zamyslí nad tím, že ryby berou i v noci a to asi steží rozeznají nějakou barvu, tak zjistíte, že je to úplně jedno....