ÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)...

Čau rybáři „kapraři“... Chtěl bych se zeptal jaké máte zkušenosti s boilie a kaprama na Žermanické přehradě? Letos mě to tam láká kvůli povolení vyvážení návnad a nástrah, i když s tyčovkou bude asi problém... V minulosti jsem tam jezdil přes víkendy, ale na větší kapry 70+ jsem nenarazil, protože než jsem stačil lépe poznat vodu se mi bohužel rybařina absolutně zhnusila z důvodu maximální buzerace místních „dědků“, kteří plnohodnotně drželi pohromadě i s rybářskou stráži a nedali pokoj dokud jsem neodjel a to opakovaně. Nikde jinde jsem se s tímto nesetkal. Máte podobné zážitky, nebo mám jen divný ksicht a nelíbil jsem se jim?:) Tento revír a jeho zátoky se mi hodně líbí, celkem by mě mrzelo kdyby mi tam letos znempříjemňovaly chytačku podobné situace jako před pár lety. Můžete kdyžtak přihodit nějaké fotky míst, ryb i rady a podobně, teda pokud nejsou tajné.:) Předem díky za info a odpovědi. Tomazzz
Autor diskuse: Tomazzz - Profil , 25.2.2009 kaprařina - revíry, cestování

Souhlasíte s povolením lovu na ÚNŽ z lodě?

A) ANO33%

B) NE65%

C) JE MI TO JEDNO0%

D) ANO, ale pouze mimo zátoky a 100m od břehu.0%

E) ANO, ale pouze s elektromotorem.2%

F) ANO, ale pouze při lovu dravců na umělé nástrahy.0%

Od 6.6.2025 hlasovalo 46 čtenářů.

NVojtio - Profil | Ne 29.6.2014 23:37:26

Tak dnes mi to nedalo a vypravil jsem se na předdovolenkovou opět na fleka,promokl jsem durch,ale zato se povedli dalsi 2 kandidáti,sedmý letošní konečně mírový 50 rovných,takže putoval semnou.V žaludku okoun 16cm sice v rozkladu už,ale pro zajímavost jsem si ho změřil krejčovským metrem od ženy,to zas budou řeči o smradu :)),Na to že mám 60% lístku popsaného a třetí ryba v něm....no jsem letos na ty ryby nějak hodný :)) a taky přišel úhoř tipuju 70,ale byl odstřižen v cukuletu,nemám rád ten sliz....tak a jedu dovolenkovat.Ať berou hošani.

    NPolčis - Profil | Ne 29.6.2014 14:03:11

    osud >> Né, potkal sem se asi s vodítkem, pod biologicakem sem nebyl.

      Nosud - Profil | Ne 29.6.2014 13:36:38

      Polčis >> myslím že jsme spolu prohodili slovo,Byl jsem v bivi kousek od biologičáku tys měl 2 synky ne? Seděl jsem tam s kámoškou

        NVojtio - Profil | Ne 29.6.2014 12:56:20

        Polčis >> No to nebude,včera jsme se potkali,jak jste začínali s klukama a já přišel k vodě kolem 18:30 a prohodili jsme pár vět.....candáti brali od 20-21:45,padla tma a už se to ani nehlo,2 kusy venku,tipuji 30 a druhý měl 44,kolegovi co dorazil později zamnou to sebrala štika,bohužel bez lanka....

          Nosud - Profil | Ne 29.6.2014 10:45:20

          Tak s kaprami jsem za víkend vyhořel jak papír....ZERO...ASPOŇ TI DRAVCI

            NPolčis - Profil | Ne 29.6.2014 9:23:05

            Kuwa dnes bude všude candát na oběd:-) včery bylo rybyčkářu v pysk.Já vzal synky na přívlač a přechytali mně oba,jeden lapil veverku:-) a staršímu se povedla štička lehce přes míru,jeho první dravec.To nadšení se nedá popsat,skoda slabé baterie v mobilu,nešel blesk.

              NKreja - Profil | So 28.6.2014 15:59:43

              osud >>no jestli tohle jsou kudly na místní poměry..hlavně těch 60

                Nblackmore - Profil | So 28.6.2014 15:02:27

                Upozorňuju rybáře, že na protějším břehu (Lučina), je nově otevřená rybářská prodejna- někde u obecního úřadu.. Má to tam nějaká paní za údajně velmi příznivé ceny. Ještě jsem tam nezavítal. Pokud někdo víte víc, dejte ve známost.

                  Nosud - Profil | So 28.6.2014 11:45:09

                  Polčis >> dnes rano 3kudly na trpytku.50 54 a60cm

                    NPolčis - Profil | So 28.6.2014 10:18:12

                    osud >> Já to dneska zkusím,večerní vláčka se synem.

                      NKreja - Profil | Pá 27.6.2014 19:08:35

                      osud >> nemám rybky v neděli má pršet tak asi budu mít smůlu

                        Nosud - Profil | Čt 26.6.2014 13:55:21

                        kdo se chystáte na nadcházející víkend na Žermanice?

                          NMichallos - Profil | St 25.6.2014 22:08:06

                          Tak dneska fajnová chytačka, po včerejším nešťastném zeru na vláčku dnešní změna na feedřík byla chytrá volba,mezi několika kapříky a cejny se nečekaně objevily i ostroretky konkrétně 3 ks a každá měřila 46cm,zajímavé je že na řece ji chytit nejde a na přehradě zabere...to mi hlava fakt nebere:-)))tak zdar M.

                            NKkubek - Profil | St 25.6.2014 6:59:52

                            Vojtio >> No možná kolem zrovna nepluly, ale já jich mám na Žermankách letos chycených dost.

                              NVojtio - Profil | St 25.6.2014 0:16:58

                              Zdarec,tak já v pondělí taky 3 výjezdy,z toho 2 candáti,45 a cca 30cm,a vše na mrtvé okouny,na očka ani potah a nevím,jestli se mi to jen zdá,ale ještě jsem letos neměl na háčku ani v čeřenu ouklej...jako by zmizely...

                                NKreja - Profil | Út 24.6.2014 16:52:33

                                a co je to ten -candát??

                                  Nosud - Profil | Út 24.6.2014 10:46:21

                                  Kkubek >> první někdy kolem 7 poslední v 11.sekám brzy tak proto tolik promarněných jízd.I když candát byl seknut brzy cca po 3 metrech jízdy tak to měl až v ..... Ještě že měl míru

                                    NKkubek - Profil | Út 24.6.2014 9:54:29

                                    osud >> A v kolik přišel první záběr? Já chytal na káču a jedna štička vytáhnutá a druhá spadla. Sekal jsem docela rychle, aby to neměly hluboko. No a candát vlastně taky přišel na mrtvou večer, na živou jsem měl ale taky krátký potah.

                                      Nosud - Profil | Út 24.6.2014 9:30:28

                                      Kkubek >> jinak záběry živá : mrtvá rybka byly 1:4 pro mrtvou

                                        NKkubek - Profil | Út 24.6.2014 8:42:42

                                        osud >> Pěkně. Já mám zatím jen štičku kolem 50 a candoša kolem 40.