Feederová krmítka - vlastní výroba

Kde se dá sehnat olověný plech a za kolik? chci si vyrábět feederová krmítka ale nechci tavit olovo, chtěl bych ho natříhat z plechu.
Autor diskuse: carp.david - Profil , 9.2.2009 feeder - domací dílna

Nstandas - Profil | Čt 25.10.2012 18:36:11

z 30ky vložením ocel matky získám 60ku.

    NČík - Profil | Čt 25.10.2012 17:24:23

    Před dlohou zimou trochu oživím otázku.Nejsou to sice žádný krasavci,ale účel to splní.

      Nrybomil - Profil | Čt 22.3.2012 11:38:13

      Mám v hlavě ještě jeden způsob montáže krmelců za použítí závaží z kol aut, který by měl být ještě jednodušší a levnější, ale zatím nedošlo ani k výrobě, ani vyzkoušení vzorků.

      VYDRŽTE. ( pokud to dopadne Ok, vrhnu to opět do MRKu )

        NGrasel - Profil | Čt 22.3.2012 7:24:13

        rybomil >> Díky,zkusím se tady u nás poptat..

          NWendy FOX - Profil | St 21.3.2012 18:22:20

          rybomil >> Díky moc za vysvětlení.
          Vašek

            Nrybomil - Profil | St 21.3.2012 12:01:01

            Wendy FOX >> Podle velikosti toho závaží ( dávám ho dovnitř stočené ruličky pletiva ) musíš méně či hodně důkladně přilepit ( protavit to lepidlo z tavné tyčinky přes pletivo). Závaží předtím zbavím špíny+ prachu, omeju ve vodě a nechám např. do rána oschnout. Nepotřeboval jsem ho zatím odmastit. Na velké a těžké krmelce dávám to pletivo dvojitě, čili nastříháš velikost obdélníčku pletiva 2x tak širokou než chceš mít široký krmelec a ( např. šíře 6 oček , pak dáš šíři 12 oček po 6mm a z každé strany přehneš 3 očka dovniř nebo ven a pak stočíš tu roličku )
            U těch zaklepávacích závaží za okraj plechového disku rozbruskou proříznu tu část od tý oválný díry v záchytném plechu. Tím získám 2 plechové " háčky ", které po vložení závaží dovnitř roličky pletiva vylezou očky pletiva ven a smáčknu je sikovkama. Případně pojistím ještě přilepením.

            Grasel : taky ho mívají v prodejnách pro zahrádkáře a chovatele ( drobného ptactva ).

              NWendy FOX - Profil | St 21.3.2012 9:57:29

              rybomil >> Ahoj, já jsem totální kutilské "poleno" a tak se ptám: to přilepení pomocí tavné pistole stačí, aby to drželo? Pochopil jsem dobře, že ta závaží jen přilepíš k naohýbanému pletivu a přiděláš závěsný drátek?

                Njariss - Profil | St 21.3.2012 9:00:03

                Grasel >> Drátěné pletivo seženeš v železářství, nebo ve Feroně. U nás mají v železářství pletivo s oky 6x6mm drát cca 0,7mm, nebo 10x10mm drát cca 1mm. Cena za 1bm se pohybuje kolem 85 - 95,-Kč. Záleží, které má zrovna skladem.

                  NGrasel - Profil | St 21.3.2012 8:41:09

                  Chlapi,kde sháníte prosím vás to pletivo?

                    Nrybomil - Profil | St 21.3.2012 8:01:27

                    Vůbec se s tím nemažu, je to pro mě spotřebák pod 1-2Kč nákladů ( podle velikosti ). Žádný olovo netavím, jen lepím tavnou pistolí, když kápne lepidlo na ruku, nespálíš se. Teplota tavení tyčky je cca 60°C.
                    Za zimu zvládnu i 300 - 500 kousků, vychází to cca 7 ks / 1 hod. práce včetně barvení. Dělám většinou 15 - 30 g, vyjímečně 40 - 80g. Jsem připraven na změnu předpisů EU ( od 1.1. 2018 ??? ) dělám už i slitinové nebo Fe+Zn.

                    Tady jsem to dával kdysi, str. 26

                    http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=624916&page=9

                      N: vydrák - Profil | St 21.3.2012 6:51:20

                      Knapík >> Pravdu díš,kolego.Feeder se ohýbá trochu víc než s krmítkem z pletiva:-))
                      Další várka již bude s otvory.

                        NkubajK - Profil | Út 20.3.2012 14:01:48

                        Asi jo :-) to mě nenapadlo :-( jdu to předělat :-( Problém je, že sehnat svařovanou síťovinu v téhle republice je docela mazec. MDL jí má dost, ale tu co chci já, tak ne. Ocelová světle žíhaná, 0,8 mm drát a 5,5mm. Na druhou stranu výrobní náklady toho, co jsem už udělal jsou nízké, většinou zbytkový materiál.

                          NKnapík - Profil | Út 20.3.2012 11:45:35

                          : vydrák >> ty budou mít asi slušnej odpor při stahování, není liž pravda ?

                            NkubajK - Profil | Út 20.3.2012 9:31:10

                            Začínám s feedrem, tak jsem si jich udělal pro jistotu trošku víc, asi 150 kousků. Jako vzor jsem použil krmítka od Prestonu. Celá výroba trvala dva víkendy. Pletivo tahokov, barva komaxit - hnědá a mix hnědé a černé. Olovo vlastní forma ocelová, takže problémy s litím. Závěs ze starých nepoužívaných lanek a smršťovací trubičky a O kroužků za pár korun. V sobotu vyrážím, tak uvidím.

                              Nafjee - Profil | Út 20.3.2012 5:42:17

                              ahmed >> Pěkný krmítko.

                                N: vydrák - Profil | Út 20.3.2012 5:36:54

                                ansa - Y@rin 19.3.2012 22:07:24 >> Když píšu ekologické,myslím tím bez olova.Tu vsuvku ekologické berte s nadhledem:-))
                                Jinak,vo utrhnutí nejde.Zatím na zkoušku jsem udělal 10 +10 kousků a až se utrhaj,udělaj se další.

                                  N: vydrák - Profil | Út 20.3.2012 5:32:59

                                  ahmed >> Je to samozřejmě pálený laserem.

                                    NY@rin - Profil | Út 20.3.2012 0:35:11

                                    : vydrák >> O "o čistě ekologické" bych úspěšně pochyboval - na výrobu nerezu je třeba hafo energie, legujících surovin (chemikálií).... i to krmítko se jen tak samo nevyřízne a na svařování je potřeba zase energie... Ekologie je vždy věc názoru, úhlu pohledu, komplexnosti a objektivnosti vyhodnocení.
                                    P.S. - Jinak je hezké a líbí se mi.... jen ho neutrhnout.

                                      Nansa - Profil | Po 19.3.2012 22:07:24

                                      : vydrák - 19.3.2012 13:16:42 >
                                      Prečo je ekologické ? Vydrží pod vodou X tisíc rokov keď ho odtrhneš ?
                                      Nie je vhodnejšie použiť material,ktorý sa vo vode za par rokov rozpadne (skoroduje) a nebude budúce generácie zaťažovať skúmaním vykopaného predmetu neidentifikovateľného pôvodu a využitia ???

                                        Nskroby - Profil | Po 19.3.2012 22:02:37

                                        ahmed >> aha,no já jsem chtěl právě taky nějaký krmítko na zakrmování před lovem,ale takhle velký nemůžu sehnat a myslel jsem že to máš z nějakého běžně prodávaného pletiva