- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zlaté české/slovenské ručičky
K této otázce mě přivedly často až nesmyslné ceny některých rybářských potřeb které se dají zcela jistě při troše přemýšlení udělat doma defakto na koleně a tím i ušetřit nemalé peníze.Pokud máte takovédle udělátka a hýbátka ....Zkrátka cokoli na čem jste ušetřili hoďte to sem i s fotem.Jistě se najde hodně lidí co váš nápad potěší a inspiruje.
Ps.Pokud se nebudou reakce věnovat tématu tak to mažu a dávám karty.Jde o diskuzi a ne o hospodu kde má každý velkou hubu a skutek utek!!!!!!!
Ps.Pokud se nebudou reakce věnovat tématu tak to mažu a dávám karty.Jde o diskuzi a ne o hospodu kde má každý velkou hubu a skutek utek!!!!!!!
Autor diskuse: bart.bm - Profil , 11.12.2009 všeobecné - domací dílna
Snažíte se ušetřit výrobou různých udělátek?
A) pokud to dokážu tak ano83%
B) pokud to dokážu s pomocí kolegy tak ano2%
C) snážím se ale mám jednu ruku levou o))3%
D) snažím se ale mám obě ruky levé o))5%
E) né mám olšové ruce a strach že bych si ublížil o))7%
Od 16.12.2009 hlasovalo 444 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
172x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nrybomil - Profil | Ne 27.12.2009 10:17:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
bart.bm >> Ten poplastovaný drátek koupíš v železářství, jak vidíš byl za 29,-, vystačí podle toho jak velké očko budeš dělat tak na 200 - 300 krmítek. Očko je zavěšené jen běžným jednoduchým obtočením drátku, nikoliv moc pevně. Aby přežilo klasické náhozy, švihy, ale při uváznutí, abys ho silnějším vlascem natáhnul, nemusel utrhnout celou montáž. Takhle jen vyměníš krmítko a jedeš rychle dál. Samo funguje to tak od kmenu cca 0,16 - 0,18 nahoru.
U toho závaží s plechovou packou pro zachycení za okraj ráfku probroušíš rozbruskou tu mezeru od oválné díry v tý pacce, vzniknou ti tak 2 plechové " háčky ", které provlékneš ven zevnitř oček pletiva, zamáčkneš sikovkama a už to drží. Pro jistotu přikápneš tavicí pistolí.
Výhoda je, že na všech závažích je gramáž, takže netápeš, např 10 + 5 + 10 ( kolik si odlomíš a tam dáš) máš v sumě 25g. Barvím to namáčením do dost naředěné rychleschnoucí barvy na kov, ale barvit netřeba.
Závaží z pneuservisu buď zdarma, nebo tak 5 kg za lahev rumu.Většinou chtějí něco jen za olověné, Fe + Zn dávají zadara.
U toho závaží s plechovou packou pro zachycení za okraj ráfku probroušíš rozbruskou tu mezeru od oválné díry v tý pacce, vzniknou ti tak 2 plechové " háčky ", které provlékneš ven zevnitř oček pletiva, zamáčkneš sikovkama a už to drží. Pro jistotu přikápneš tavicí pistolí.
Výhoda je, že na všech závažích je gramáž, takže netápeš, např 10 + 5 + 10 ( kolik si odlomíš a tam dáš) máš v sumě 25g. Barvím to namáčením do dost naředěné rychleschnoucí barvy na kov, ale barvit netřeba.
Závaží z pneuservisu buď zdarma, nebo tak 5 kg za lahev rumu.Většinou chtějí něco jen za olověné, Fe + Zn dávají zadara.
Nbart.bm - Profil | So 26.12.2009 22:44:35
rybomil >> taky super práce a rozhodně levnější než v obchodě taky to zkusím o))
Nbart.bm - Profil | So 26.12.2009 22:43:42
3stan >> super práce připojuju se k návrhu založit obchod o))
NKuny8 - Profil | So 26.12.2009 19:48:29
3stan >> čus, to je gooooodd, nechceš si založit obchod? :-) to byl vtip ale fakt pěkný
Nrybomil - Profil | So 26.12.2009 17:20:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
bart.bm >> další. Do stočeného pletiva vložíš příslušně velké závaží a zespodu přilepíš tavnou pistolí, pak připojíš závěsné očko.
Nrybomil - Profil | So 26.12.2009 17:17:29
tady různě velké připravrné velikosti pletiva, které se stočí do ruličky, nejčastěji šiřka 6 oček pletiva ( taky 5 nebo 7 podle veliksoti závaží )
Nrybomil - Profil | So 26.12.2009 17:13:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
bart.bm >> tak tady ti dávám postupně. Vpravo navinutý poplastovaný drátek 0,8mm na připojovací očka a plastová tyčka do tavné pistole.
Nbart.bm - Profil | Čt 17.12.2009 13:25:24
rybomil >>jj jak budeš mít čas a možnost.a mladýmu řekni že bude mít za to pochvalu před nastoupenou jednotkou a vztyčenou zástavou o))
Nrybomil - Profil | Čt 17.12.2009 13:16:52
bart.bm >> Sám osobně nemám digital, ani tady možnost vkládat foto. Jedině že zmáknu mladýho, aby nafotil a sem nahodil.Nejsou odlévaný, jen lepený tavnou pistolí, to je bezpečnější a mnohem rychlejší.Chtěl jsem to dát na MRK, ale už to tady někde prý jednou od někoho je, kdo byl rychlejší, ikdyž prvopočátek je asi u mě.
Nbart.bm - Profil | Čt 17.12.2009 11:06:40
rybomil >> můžeš sem prosím hodit fotky těch krmítek?díky moc
Nrybomil - Profil | Čt 17.12.2009 8:49:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
LudvaBrno >> Já mám už asi 30 let podobný, ale jednodušší lisovák. Na jedné straně jsou 2 pantíky pro dvířka ( např. ke králíkárně ) s oválnými otvory,aby se dala případně štelovat vzdálenost těch prkýnek. Na druhé straně šroub M8, pod dorazovou matku se dává příslušný počet podložek a tím se rovněž nastavuje vzdálenost. Vložím napařený pečivo, přiklapnu a shora dotáhnu křídlovou matkou M8.Výška slisování od cca 6mm do cca 12 mm.
Vyrábím si feeder krmítka z vyřazených závaží pro vyvažování pneu. Jak z těch zaklepávacích za okraj ráfku, tak z nalepovacích. Jak z olova, tak slitinové, tak pozinkované železo.
Novela předpisů EU o zákazu používání PB mě nepřekvapí, mám už je v předstihu. Za zimní večery udělám cca 300 - 500 ks, podle toho jak se mi chce makat. Výrobní náklady tak 1 - 3 CZK, podle typu a velikosti.Nejdražší je asi nabarvení ( hnědá, černá, zelená ).
Vyrábím si feeder krmítka z vyřazených závaží pro vyvažování pneu. Jak z těch zaklepávacích za okraj ráfku, tak z nalepovacích. Jak z olova, tak slitinové, tak pozinkované železo.
Novela předpisů EU o zákazu používání PB mě nepřekvapí, mám už je v předstihu. Za zimní večery udělám cca 300 - 500 ks, podle toho jak se mi chce makat. Výrobní náklady tak 1 - 3 CZK, podle typu a velikosti.Nejdražší je asi nabarvení ( hnědá, černá, zelená ).
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NČína - objednali ste uz nieco?15710
 Udírny a uzení51139
NKutilské jádro MRKu5344
NSranda bez nadsázky 🤘10840
NRybářsko-houbařské jádro .-)45000
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22045
NLodě - Loďky - Lodičky18423
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
9:15NLabe fishing store 13
9:04NATTs hlásiče a ATTx příposlech 521
9:02NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 29
8:40NRybáři vs ochránci přirody 40
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic


























