MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Zátěž feedrové špičky

Chtěl bych se jen tak pro kontrolu zeptat. Když má feedrová špička označení 1 oz, tak to znamená, že když na ní zavěsím zátěž 28 gramů, tak se špička ohne o 90°? Jinak že ta zátěž uváděná na špičce je taková, která špičku ohne o 90°? Zkoušel jste to někdo vyzkoušet na svých špičkách? Já to teď zkoušel na svém multipickeru a výsledek mě šokoval. 60/80/100g!!!

Autor diskuse: samotm ®
Zařazeno do: feeder - náčiní, doplňky, 4.1.2009

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N bambus11 - ® Ne 4.1.2009 17:05:14
špičky vybírám podle tuhosti a ne podle označení, tak je mi to jedno...
N minoq - ® Ne 4.1.2009 17:02:18
ado a sven majú pravdu ak sa jedná o silu ťahu úlovku, ak by bolo zaťaženie väčšie ako dovolené napr. 2,5 Lb a 3 Lb a brzda napevno tak hrozí poškodenie prútu, preto treba mať správne nastavenú brzdu aby uvedené zaťaženie nebolo prekročené. Z takto uvádzaného čísla sa dá vypočítat najvhodnejšie zaťaženie prúta pri ktorom pracuje správne, možno namietať že na 3 Lb prút keď je záťaž 100g tak to v pohode nahodí, to ano ale je to o technike nahadzovania a kvalite prútu.
Na špičkách je uvádzaná práve to vhodné zaťaženie pri nahadzovaní, z ktorého by sa opačným postupom malo dať vypočítať maximálne zaťaženie, tzn. že spička sa ohne do pravého uhla. Preto je dobré pred lovom háčik upeniť na haluz a ťahom ako pri zdolávaní keď sa špička ohýba aby pred pravým uhlom brzda povolila (ak tam máme lano) alebo aby nepraskol vlasec keď je tenší ako doporučený k prútu.
N sven - ® Ne 4.1.2009 14:53:33
samotm >> také mívám takové puzení, všechno přeměřit, převážit a rozmontovat. V poslední době jsem skutečností, že parametry výrobku odpovídají údajům výrobce, šokován velmi,velmi zřídka.
N samotm - ® Ne 4.1.2009 14:44:09
Sven >> sven >> Na těch mých není nic, ale napadlo mě to vyzkoušet. Tak doufám, že se časem dozvíme více. Třeba v tom nějakej zakopanej pes je.
N sven - ® Ne 4.1.2009 14:39:48
samotm: také jsem to zkoušel a také jsem byl nemile překvapen. Dospěl jsem k podobným výsledkům jako Ty. Naposled koupené pickerové špičky od Byronu, na kterých výrobce uvádí vrhací sílu 3 - 7 - 14g , převyšovaly hodnoty o násobky. U prutů na jiné způsoby lovu, mi výpočet vždy +, - souhlasil, u feedrových prutů nikdy. Možná, že pro výpočet vrhací síly feedrových špiček, vzhledem k jejich odlišné konstrukci, platí jiná, mě neznámá pravidla.
N samotm - ® Ne 4.1.2009 14:35:35
Aďo >> Tak dělal jsem to jenom se špičkou, kterou jsem držel v ruce. To by snad neměl být rozdíl, ne? Ty naměřený hodnoty mě doslova šokujou. A to bych řekl, že ty špičky ještě nebyly ohnutý o 90. To přece nejsou špičky k multipickeru, ale k heavy feederu!
N Aďo - ® Ne 4.1.2009 14:31:43
Ak upevnis prut do stojanu vodorovne zo zemou a na koniec zavesis na silone zavazie odpovedajuce oznaceniu na spicke, tak ta by sa mala ohnut kolmo k zemi. 90' uhol.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | feeder | náčiní, doplňky ]

Co je nového - feeder + obecné
Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE Sportex Exclusive Feeder Lite 11ft

Za 4699
Mimořádná akce do 5.5.2017 nebo do vyprodání skladových zásob. Záruka na blank 10 let, doprava ZDARMA!!!


akce, rybareniKřeslo s područkami SPRO Strategy Recliner Secretist

Za 2295
Zcela nové, stabilní, polohovací křeslo s kovovým rámem, područkami a zesíleným polstrováním.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Agency INTERBOHEMIA Agency INTERBOHEMIA

Nabízíme pronájem chat a chalup v oblíbených rybářských revírech (Lipno, Třeboň atd.) - prověřené objekty, rozsáhlý katalog, nízké ceny.