- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
K70 - vliv na ostatní ryby?
Kapr je dlouhověká ryba, 70 cm dosáhne relativně mladý. Co se stane s revírem, kde bude přibývat velkých a starých kaprů?
Jaký vliv to bude mít na bílou rybu, reofilní druhy, ostatní nedravé ryby a v konečném důsledku na dravce?
Jak se projeví na ostatních živočiších a rostlinách početná obsádka velkých kaprů?
Jakou dynamiku vývoje takové vody po ekologické stránce můžeme očekávat?
Jak velká část fytoplanktonu zbude pro ostatní život v takové vodě?
Existují na toto téma nějaké studie nebo výzkumy?
Není K70 cestou do pekel?
Existují i jiné druhy ryb než kapr.
Omluva všem, kteří to vědí.
Anketa nebude. Oznámení: Nejdebilnější odpovědi dostanou poděkování (systém dle slivera)
Od 3.1.2009 hlasovalo 0 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NPetr Koch - Profil | Ne 4.1.2009 14:19:43
Je to jen můj osobní názor - chci těžké vody, ale rozumě zarybněné s horní hranicí pro větší množství druhů ryb a zároveň chci změnu zarybňováků.
NAďo - Profil | Ne 4.1.2009 14:17:51
Nkakr - Profil | Ne 4.1.2009 14:10:56
Zavážení na D5 a D7 bych povolil také, i ta K80 je rozumný kompromis.
Nkabo - Profil | Ne 4.1.2009 14:09:54
Nsyny - Profil | Ne 4.1.2009 14:07:30
Nkamcasik - Profil | Ne 4.1.2009 14:06:46
NPetr Koch - Profil | Ne 4.1.2009 14:00:19
NLee-Haney - Profil | Ne 4.1.2009 13:56:02
NPetr Koch - Profil | Ne 4.1.2009 13:50:58
Nkakr - Profil | Ne 4.1.2009 13:47:00
Dobře víš, že žádné studie K70 neexistují, pokud se mýlím dej mě na ně link. Mám ale před sebou úlovky z Dyje 5 a ty jsou jasné. Průměrná váha přisvojených kaprů je 4,653 kg, což odpovídá míře okolo 60 cm. Základní míra kapra na D5 je 45 cm, což odpovídá 2 kg. Kolik kaprů z těch 7 268 ks v roce 2007 mělo podle Tvého odhadu míru přesahující 70 cm?? Mluvíme o vykázaných, ne vrácených zpět, či upytlačených (nevykázaných).
Pro informaci K70 není na revíru D5 zaveden. Kolik jich tam ročně bude přibývat po ev. zavedení K70 ?? Ještě podotýkám, že ověřený roční přírůstek na D5 je u kapra okolo 2 kg.
Nkamcasik - Profil | Ne 4.1.2009 13:35:11
NPetr Koch - Profil | Ne 4.1.2009 13:33:34
NLee-Haney - Profil | Ne 4.1.2009 13:18:56
Je spousta rybářů co by chtěli původní druhy ryb, ale to slovo spousta je asi tak veliké jako je spousta rybářů co chcou trofejní kapry, tudíž zanedbatelné % vůči zbytku.Každý nadává na kapraře že hají svoje zájmy, ale to že oni hájí ty svoje v podobě původních druhů to už jaksi přehledli a tak tu máme vnitřní rybářskou válku.Taky bych chtěl ,aby se víc vysazovali původní druhy, ale co ti to je platné když to chce zase jen mizivé procento lidí?Dokud bude kapr číslo jedna je debata o snižování výsadby na úkor druhých bez účelu.(% jsou jen odhad a jako příklad)
Teď ke K70 myslím si že nikoho neomezuje, protože rybáři mají spoustu času ,aby nasazené kapry vymlátili než dorostou do tehle délky.Na druhou stranu si dokáži představit tuhle míru vyšší, například na obrovských jezerech s velkou úživností.Navíc nevím proč se bát toho že revír bude přecpán velkými kapry a nebude nikdo vědět co s tím.Sme v Čr a ne v Australii nebo Americe jak někdo napsal kde kapra nikdo nežere.Co nám bude bránit v případě že nastane doba kdy bude množství velkých kaprů už nepřiměřené k danné vodě na této vodě K70 na určitou dobu zrušit?Protože masajové se o to opravdu dokážou velice rychle postarat a příklady z minulosti dávat netřeba kdy přišel nový způsob lovu a výtěžnost velkých ryb stoupla několikanásobně.....
NIvo - Profil | Ne 4.1.2009 13:04:23
NTulo - Profil | Ne 4.1.2009 13:02:47
NPepaČadek - Profil | Ne 4.1.2009 12:56:55
NIvo - Profil | Ne 4.1.2009 12:40:09
- opravdu si nemyslím, že se řekněme stadardní rybáři přetransformovali v kapraře díky - jak ty píšeš - "byznysu prodejců bolelíz, ropodů, můček, a.j. , však znáš z TV reklamy". Troufnu si říci, že se mýlíš.
- za další - cituji tě - "U žádného rybího druhu není vysazován za ulovený kus, kus v té samé velikosti" . Opět omyl. Protože kdyby to bylo tak jak se snažíš tvrdit, tak by byl každý odnesený velký kapr ekvivalentně nahrazen stejně velkou rybou a K70 by nebyla nutná. Jenže ono to tak není. Nebo si vážně myslíš, že jsou do svazových vod soustavně vysazováni kapři 70cm+ ? No to snad ne ???
- opět tvá slova : "Ochranu jakéhokoliv druhu, dohnanou k vizi povýšení skupiny největších a nejstarších jedinců je nesprávný, viz kaprodromy.... svazové revíry jsou z podstaty věci jiné"
Jednak jsem členem tohto Občanského združení s právem se vyjadřovat a za další - nejde o povyšování , ale o zachování současného stavu. A tak trochu o jistou úctu ke stáří.
- "Ochranu jakéhokoliv druhu nelze provádět separátně, na základě jakékoliv iniciativy, ale komplexně a to vylučuje K70. Na zvážení je krok Rady, kterou provedla tuším na ÚN Hněvkovice, kde zavedla K70, ale míru kapra vrátila na 35cm....." Registruješ vůbec fakt, že rada ČRS sama zavedla K 70 na své vodě, kterou obhospodařuje ? (kanál Račice) Nesvědčí to o něčem a nevyvrací to tvé názory ???
"To, že dle tebe došlo k úbytku velkých kaprů je nahrazeno opět navýšením "násad" kaprů 35-45cm, tedy úbytek přirozené potravy pro ostatní druhy ryb je konstantn"
Jenže kolego - vysazení kapři - řekněme cca 45 cm nejsou v žádném revíru z hlediska množství rozhodně konstantní . O regulaci tohoto počtu se rybáři velmi rychle postarají.
Opravdu necítíš ten rozpor ve tvých tezích ?
NMrknato - Profil | Ne 4.1.2009 11:55:39
Ivo, zásadní problém kaprařiny velkých kaprů, je, že z důvodu byznysu prodejců bolelíz, ropodů, můček, a.j. , však znáš z TV reklamy, se lovu velekaprů začala věnovat podstatně větší skupina rybářů, než dříve a to je váš problém a ne problém hospodaření. Tedy dilema je zdali reklama, nebo ochrana. U žádného rybího druhu není vysazován za ulovený kus, kus v té samé velikosti. Proto tu máme hospodaření, které K70 silně narušuje.
Ochranu jakéhokoliv druhu, dohnanou k vizi povýšení skupiny největších a nejstarších jedinců je nesprávný, viz kaprodromy.... svazové revíry jsou z podstaty věci jiné.
Ochranu jakéhokoliv druhu nelze provádět separátně, na základě jakékoliv iniciativy, ale komplexně a to vylučuje K70. Na zvážení je krok Rady, kterou provedla tuším na ÚN Hněvkovice, kde zavedla K70, ale míru kapra vrátila na 35cm.....
Záchrana jakýchkoliv ryb, tedy i velkých kaprů závisí na jejich způsobu lovu, který omezí pouze lovce těchto velekaprů a ne lovce jiných ryb, kteří chtějí také lovit velké jedince těchto druhů.
To, že dle tebe došlo k úbytku velkých kaprů je nahrazeno opět navýšením "násad" kaprů 35-45cm, tedy úbytek přirozené potravy pro ostatní druhy ryb je konstantní. Zkus se podívat, do kroniky MO Žatec, kolik a jakých druhů se lovilo v r.1947. Pokud je možné se navrátit k úlovkům ostatních ryb jak je uvedeno zde, za zachování současných počtů kapra, prosím, ale důkazní břemeno i faktický stav tomu odporující je na vašem poli hřiště....
Kde to žije - všechna témata
20:02NLabe fishing store 21
19:51NJezero Štít A , místo R1 5
19:34NPodběrák Solar Bow Loc Carbon Fibre 86
19:05NTrofeje - lín obecný 1
17:56NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 16
17:56NPoradna: Muškaření 3852
17:53NV Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky (Bleskovka) 2
17:42NRybáři a vinařství 933
15:57NLov pod jezem v letních vedrech? 47
15:43NČluny Raptor 805
14:16NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
13:18NBoilies TB baits- chytací řada 50
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNRybářský kniho - koutek 145
Co je nového - všeobecné
16:24NBleskovka: V Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












