- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
K70 - vliv na ostatní ryby?
Kapr je dlouhověká ryba, 70 cm dosáhne relativně mladý. Co se stane s revírem, kde bude přibývat velkých a starých kaprů?
Jaký vliv to bude mít na bílou rybu, reofilní druhy, ostatní nedravé ryby a v konečném důsledku na dravce?
Jak se projeví na ostatních živočiších a rostlinách početná obsádka velkých kaprů?
Jakou dynamiku vývoje takové vody po ekologické stránce můžeme očekávat?
Jak velká část fytoplanktonu zbude pro ostatní život v takové vodě?
Existují na toto téma nějaké studie nebo výzkumy?
Není K70 cestou do pekel?
Existují i jiné druhy ryb než kapr.
Omluva všem, kteří to vědí.
Anketa nebude. Oznámení: Nejdebilnější odpovědi dostanou poděkování (systém dle slivera)
Od 3.1.2009 hlasovalo 0 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
6x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Aďo - Profil | Ne 4.1.2009 11:40:07
Petras - Profil | Ne 4.1.2009 11:28:32
Mrknato - Profil | Ne 4.1.2009 11:23:49
kakr >> no je zajímavé ž k jednomu názoru ti stačí MRK a jeho lov a k druhému je MRK málo k porovnání s členskou základnou.
Ivo - Profil | Ne 4.1.2009 11:21:40
Ivo - Profil | Ne 4.1.2009 11:14:19
PepaČadek - Profil | Ne 4.1.2009 11:13:38
Tvůj příspěvek si poděkování vůbec nezaslouží, děkuji odpovědím jiného kalibru.
Za příspěvek, který má hlavu a patu a navíc vyjadřuje nějaký názor, se tady neděkuje. Takové odpovědi se tu předpokládají a berou za samozřejmé. :-)
Ivo - Profil | Ne 4.1.2009 11:04:03
Za další mi připadá, že hodně rybářů si myslí, že projekt K70 startuje jakousi novou epochu ve snaze o vytvoření majoritní skupinu velkých ryb v revírech. To je naprostý omyl ! Nám jde především o záchranu těch velkých ryb, které ve svazových vodách ještě zůstaly. Věřte, že tato iniciativa má své opodstatnění . Kdo si myslí, že zavedením horní míry kapra obecného budou v horizontu několika let svazové revíry napěchovány velkými rybami je vážně na omylu. Někdo tu níže správně napsal, že velcí kapři v naši revírech byli i v minulosti (napsal jsem článek, který M.Maťák v nejbližší době zveřejní a který tento fakt popisuje), jen nebyli díky tehdejší absenci dnešních technik, nástrah a vybavení v takové míře loveni. A pozoroval tehdy někdo nějaká negativa vyplívající z jejich tehdejší přítomnosti ? Ty velké ryby žili v našich vodách i navzdory ne zrovna příznivým podmínkám ( mám na mysli především řeky a jejich tehdejší znečišťování). Dokázaly vyrůst do trofejních rozměrů a nikomu a ničemu nevadily.
Dovolím si spekulativní otázku : Někdo tu napsal teorii , že by přítomnost velkých kaprů mohla mít negativní vliv na ostatní druhy ryb. Prosím – jeho názor. Za posledních cca 7 – 8 let (hrubý odhad ) dochází k četnějšímu lovu velkých kaprů a samozřejmě i k jejich odnášení (jedno zda do udírny či do privátu) a úbytku.Pozoroval někdo z vás, že díky tomuto úbytku velkých kaprů ve svazových vodách došlo ke zlepšení situace na úrovni ostatních druhů ryb ???
Chápu, že tento projekt není naprosto ideální, ale do určité míry a za předpokladu důsledné kontroly by měl zastavit onu zmíněnou decimaci osádky velkých kaprů a početně vrátit tyto ryby na dřívější úroveň.
Čili K70 není ideální, ale doposud nikdo nic lepšího nevymyslel či nenavrhl.
Tak – a teď do mě.
kakr - Profil | Ne 4.1.2009 10:45:02
Je to velmi jednoduché, ti, kteří si odnáší to gró ulovených kaprů se na MRKu neprezentují. Kdo by také stál o fotku nějakého dvoukiláče. V rubrice ML jsou ti, kteří kult kapra provozují a navzájem se v něm utvrzují. Není jich málo a proč ne? Je to jejich styl a mají na něj plné právo.
Pvl - Profil | Ne 4.1.2009 10:38:17
Tulo - Profil | Ne 4.1.2009 10:34:50
kakr - Profil | Ne 4.1.2009 10:29:34
Stačí číst MRK, rubrika ML a tam se to jen hemží velkými kapry s dodatkem - vrácen vodě.
Můj postoj ke K70 je vysloveně neutrální, už jsem to psal mnohokrát. Velmi se mi líbí zarputilost s jakou jsou ochotni se za svou pravdu mnozí bít. Inu mistra Jana také pro jeho pravdu v Kostnici upálili....
Tulo - Profil | Ne 4.1.2009 10:07:26
kamcasik - Profil | Ne 4.1.2009 10:05:07
Fery - Profil | Ne 4.1.2009 10:01:58
kakr - Profil | Ne 4.1.2009 9:57:51
Proti létům 1965 -69 , kdy každý ulovený mírový kapr byl sežrán je průměr ponechaných kaprů za roky 2003-07 kusově 3x a váhově skoro 5x větší. Také je skoro 3x více rybářů. Ale pozor, dnes valná většina kaprařů úlovky vrací vodě, tedy loví se mnohem víc kaprů. než se vykáže v sumářích. Také si pod pojmem ryba 95% rybářů představuje kapra. Kult kapra se začíná přibližovat kultu Stalina v létech padesátých. Je to můj názor a nikomu jej nevnucuji. Hlavně se ale jedná o obrovský byznys velmi dobře marketinkově vošéfovaný.
Alov - Profil | Ne 4.1.2009 9:42:11
Já osobně si myslím, že k70 by měla sloužit jako regulační prvek rybí osádky na každém revíru individuálně. Určitě by nemělo být jediným přínosem k70 to, že na všech revírech, kde se zavede bude v horizontu 5, 10, 15 let velké množství trofejních kaprů a původní ryby nebo i ta bílá drobot se postupem času z revíru vytlačí. To by bylo špatně.
V letošním roce jsem mluvil s hospodářem naši MO a ten přišel podle mého se zajímavým a pro MO i úspornějším opatřením. Polemizoval nad tím, jestli by nebylo lepší sadit kapry ve velikosti 15 - 20 cm a nechat je v revírech dorůstat. Podle něj se kapr v revíru lépe zabydlí a než doroste mražákové míry, bude už opatrnější, možná párkrát píchlý a násada nebude tak rychle slovena. Já na to: " dobrá myšlenka! Tak to zkuste " A on mi říká. Dovedeš si představit, co by nám na to řekli zástupci " odboru těžby rybího masa?" A o tom to taky je. Masajové nechtějí původní druhy ryb. Chtějí kapry a amury a i tolstolobik je v udírně good.
Takže jak jsem napsal na začátku. Diskuse tzv. pro nekonečno, ale ideálního řešení se zde asi nedoberem. Každá voda je prostě jiná. . .
Fery - Profil | Ne 4.1.2009 9:40:15
Kde to žije - všechna témata
14:16Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
13:27Jezero Štít A , místo R1 3
13:19Lov pod jezem v letních vedrech? 44
13:18Boilies TB baits- chytací řada 50
8:43ATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoRybáři a vinařství 930
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoRybářský kniho - koutek 145
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










