Výroba zavážecí loďky

Čau, chtěl bych zkusit si "vyrobit" loď na zavážení. Koupil bych si člun a k němu bych si vyrobil závěs, v kterém by bylo krmení. Fungovalo by to na stejném principu, jako zavážecí loďky v krámech, dojel bych si na místo a otevřel poklop. Ale nevím, jak vyrobit ty poklopy, aby se otevíraly na spínač přes dálkové ovládání?
A taky nevím, kde sehnat člun na dálkové ovládání a dosahem přibližně 300 metrů?
Co myslíte, je to blbost nebo ne? Tohle bych dělal poprvé a chci se o tom poradit. Moc díky.
Autor diskuse: diouen - Profil , 30.12.2008 kaprařina - domací dílna

Ndiouen - Profil | Ne 25.1.2009 20:49:22

Díky všem ale tu loď dělat nebudu možna za pár let to zkusím to třeba až dostuduji průmyslovku kde jsem na oboru slaboproudá elektrotechnika tak mě to pujde třeba vic do hlavy

    NCarpMAX - Profil | So 3.1.2009 15:24:57

    od JAPE: Na spouštění montáží to neni moc dobrej výklop... lépe je to řešený u Bait Cruisera(velkýho)

      Nšmoula - Profil | So 3.1.2009 14:05:31

      Vase zprava

        Nšmoula - Profil | So 3.1.2009 14:04:44

        Vase zprava

          Ntuny - Profil | So 3.1.2009 13:54:38

          šmoula >> a jsi s ni spokojenej

            Ntuny - Profil | So 3.1.2009 13:54:11

            šmoula >> a muzes hodit foto jak vypada vyklop dik

              Nšmoula - Profil | So 3.1.2009 13:52:56

              to je to same

                Ntuny - Profil | So 3.1.2009 13:39:58

                nema nekdo tu mensi lodku od sportcarp a nemohl by sem dat par fotek dik

                  NIK33 - Profil | So 3.1.2009 6:24:38

                  Jirka Šachl - K tej sile zavážacej loďky asi len toľko. Ja používam do zavážacích lodiek nízkootáčkový motor veľkosti 600 a kolega cez leto ťahal za loďkou po rybníku veľký nafukovací čln s 12 ročným vnukom bez najmenších problémov skoro pol hodiny.

                    NIK33 - Profil | Čt 1.1.2009 16:21:56

                    jurasoft >> Jirka Šachl >> a převodovku...ten speed točí nějakých 18500 otáček naprázdno..a to je moc..to by ho spálil..neutáhne to závaží...

                    Teória nie je všetko. Občas je dobrá aj prax a tej mám bohate. Otáčky naprázdno nie su pracovné. Na 6 článok a pol plynu to pôjde akurát a v prípade potreby si zajazdí aj závodne , kôli tomu je tam regulátor nie? Samozrejme chladenie motora je nevyhnutné. Prevodovkou len odplašíš ryby.

                    Neviem čo máte chlapi proti klasickému tvaru trupu. Oproti katamaranu a viacmaranu má len samé výhody okrem jednej - neotočí sa na mieste.

                      Nnumen - Profil | Čt 1.1.2009 16:17:17

                      Mám kamáráda co dělá modely letadel,tak snad poradí.5íkal ,že se to dá za pár tisíc sfouknout ,tak uvidim. Dám vědět.

                        NMáka - Profil | Čt 1.1.2009 16:10:51

                        jurasoft >> Jirka Šachl >> a nejde to nějak vyztužit?

                          NMáka - Profil | Čt 1.1.2009 15:37:53

                          jurasoft >> Jirka Šachl >> Už chápu. A dole jsi psal o nějakym počítání. Jak se co počítá a je to vůbec potřebný, nebo to jde i bez toho?

                            NMáka - Profil | Čt 1.1.2009 15:21:10

                            jurasoft >> Jirka Šachl >> Ale ty motory co si sem dával tak jsou taky speedy

                              NIK33 - Profil | Čt 1.1.2009 14:53:57

                              Máka >> Tak to máš v pohode. RC súpravu máš, nabíjačku aj regulátor tiež a dokonca aj jedno servo. Potrebuješ dokúpiť motor Speed 600 8,4V, hriadeľ Compact 600 M3 o dĺžke 190-250 mm podľa miesta v lodi (musíš si odmerať aká bude najoptimálnejšia), skrutku fí 30 M3 , jedno štandardné servo, kormidlo do lodi - náklady za nové veci cca. 1200, - Kč Potom už len hodne elánu a fantázie pri stavbe ako všetko vyriešiť a pozapájať. Budeš potrebovať dva pohonné akumulátory. Inak tú loďku by som nechcel ani zadarmo vzhľadom na materiál a konštrukčné riešenie. No východisko z núdze to je.

                                Nkobr.d - Profil | Čt 1.1.2009 14:31:43

                                Jirka Šachl: Nechci to k loďce.Tenhle echolot(sondu nahazuješ) má dosah signálu cca 50m.Potřebuji to na sondování vody ze břehu ve větší vzdálenosti, člun se mi nafukovat nechce s márkrem to neumím a proto jsem uvažoval o koupi tohoto echa.Potřeboval bych ale zvětšit operační dosah z těch 50ti na cca100m.

                                  Nkobr.d - Profil | Čt 1.1.2009 14:16:17

                                  Koukám,že se tady sešli lidi,kteří tomu trošku rozumí.Můžete mi poradit?MRKněte se prosím na http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=8253 Děkuji.

                                    NMáka - Profil | Čt 1.1.2009 14:02:29

                                    IK33 >> něco podobnýho http://www.e-conrad.cz/nabijecka-carson-expert-charger-3+dp75007/
                                    akorát jinej vzhled

                                      NIK33 - Profil | Čt 1.1.2009 13:44:47

                                      Akú nabíjaču máš k autu a aký pohonný pak si používal ??