Chyť a pusť údajně zvýhodňuje lépe vybavené rybáře

Včera na členské chůzi místní skupiny č.4, MO ČRS Most, zazněl v diskuzi dotaz, zda by nešlo na některém podrevíru Mostecké MO ( máme jich jenom 44 ) vyhlásit lov metodou "Chyť a pusť". Odpověď kolegy hospodáře byla kouzelná, volně cituji:"V revírech "C&R" dorůstají ryby (kapři) do větších rozměrů, rybáři s běžným vybavením je proto nejsou schopni zdolat. Tito rybáři by proto byli v nevýhodě, oproti lépe vybaveným kolegům, kteří se na lov velkých ryb specializují. Zavedení tohoto způsobu lovu by nebylo přínosem pro celou členskou základnu, proto se o něm neuvažuje". Zdá se Vám tato odpověď relevantní? Já osobně mám dojem, že kolegovi hospodáři jde spíše o to, že "výtěžnost" z takové vody je nulová.
Autor diskuse: Homer - Profil , 2.12.2008 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Njarda 2004 - Profil | Út 2.12.2008 12:10:45

MO ČRS Most jste kokoti! A šup červenou kartu.

    Nbuldozer - Profil | Út 2.12.2008 12:02:34

    mpmaik >> a iste ho zožral

      Nbuldozer - Profil | Út 2.12.2008 12:00:42

      aj unas na olešnej MO rakovnik voda miestneho vyznamu je zakaz vnadenia s loilis.žejraj hu to bobule tvde ako šuter a dochnu od toho kapre.člen RS to vydel u jedneho lovca a hned je stoho zákaz.ale mame aspon K70.ešte keby sa niekto našiel čo bude nato dozerat ako sa to dodržuje.hlavne že maju povolenku zdarma nie?

        Nhraji - Profil | Út 2.12.2008 11:59:23

        Homer >> no jak je vidět, nemáte v MO ani jednoho člověka, který by dokázal pohotově argumentovat a vyvracet nesmyslná tvrzení.
        Přece když se bavím o chyť a pusť, tak argument pojď dělat RS je zcela zcestný.

          Ngama - Profil | Út 2.12.2008 11:59:00

          od toho hospodare to je neskutecna hovadina to je jako kdyby treba napriklad ve formuli jedna spolu nemohli zavodit dve ruzne staje protoze jedna ma rychlejsi monopost nez ta druha

            Nmpmaik - Profil | Út 2.12.2008 11:58:07

            Homer - To si snad děláš pr....el. ???? Tak tomu dotyčnému přetlumoč ,, že já ač slušně vybaven jsem se na jedné propadlině 2 roky snažil o ulovení jednoho kapříka kterého nakonec ulovil méně vybavený kolega na pruty Lipno 270 s navijáky Roen a vlasec 0,35 silon vyrobený ještě za totality .... jo a nakonec měl 96cm a 16,5 kg." slušná rybka z propadliny 0,4 ha - s vybavením to nemá nic společného, je to jen o ochotě . Pokud se někomu nechce tak si vždy nějakou výmluvu najde .

              Nhraji - Profil | Út 2.12.2008 11:58:02

              Bachy >> vkládáš mi do klávesnice něco, co jsem ani náhodou nenapsal. Přečti si to ještě jednou.

                NHomer - Profil | Út 2.12.2008 11:56:28

                hraji >> vstali a oponovali dva. Bylo jim navrženo, pokud chtějí něco udělat pro ryby, ať se stanou členy RS. Členská schůze nebyla schopna se dohodnout, zda dotaz na možnost zřízení jednoho podrevíru s lovem C&R dát do zápisu. Tak se to tam radši, za souhlasného mručení 99,9% přítomných, nedalo.

                  NBachy - Profil | Út 2.12.2008 11:54:39

                  hraji >> No to víš že to myslím vážně, stejně jako ty myslíš, že hospodáři za sebe hromadně hledaj mladé nástupce s moderním myšlením o rybolovu.

                    NHomer - Profil | Út 2.12.2008 11:51:08

                    Martin... >> ano, to je přesně ono...

                      Nšeptal - Profil | Út 2.12.2008 11:51:04

                      Tak ten hospodář musel být pod práškama. Tohle totiž normálně uvažující člověk nemůže z huby vypustit.

                        Nhraji - Profil | Út 2.12.2008 11:47:41

                        Bachy >> to asi nemyslíš vážně, že ne? A co řekneš na to, že plavačkáři chytají i velké ryby na vlasce 0,10 a na pruty s odhozovou zátěží do 20 gramů?
                        Lov na těžko není jedinou povolenou metodou lovu kaprů. Nebo v ČRS už je?

                          Nhraji - Profil | Út 2.12.2008 11:45:04

                          K těm výměnám, než někoho vyhodíte, musíte mít náhradu, zrovna u hospodáře to není úplně tak jednoduché, musí mít školení a zkoušku uznávanou státem. A ono s těmi mladými, oni se všichni hrnou do funkcí, které nejsou placené. Po pravdě není jednoduché sehnat někoho, kdo by zastoupil starší kolegy

                            NBachy - Profil | Út 2.12.2008 11:39:39

                            hraji >> Čím chceš oponovat, tady ti taky nikdo nedoporučí na trofejáky staré teleskopy a čtyři roky starou třicítku za dvacku. Každý zkušený kaprář ví, že abys měl aspoň poloviční šanci, chce to pruty aspoň za pětku, nejmíň 3lb, boilies aspoň za 400,-/kg a taky nějaké ty plastové červové rovnátka za pár stovek. To ti důchodci prostě neakceptují.

                              Nbambus11 - Profil | Út 2.12.2008 11:37:06

                              Martin... >> Myslim, že debilovi nevysvětlíš, že je debil...

                                NMaxwell - Profil | Út 2.12.2008 11:32:08

                                Z nějakého podobného důvodu, byl zakázán na rybníku místního významu lov na boilies...Na otázku proč, bylo odpovězeno, že ostaní rybáři jsou v nevýhodě...Znova otázka proč a bylo mi vysvětleno,že kapr pak nepřijímá nic jiného,než boilies a voda se tím ůplně zkurví a navíc si to nemůžou ostatní dovolit....

                                  NBenny - Profil | Út 2.12.2008 11:31:04

                                  a nema hospodar aj pocit, ze by sa mala zaviest aj casova hranica kedy chytat? podla mna su lovci s dobrym vybavenim znevyhodneny oproti dochodcom ktori mozu sediet pri vode kazdy den od rana do vecera a tak by mal hospodar stanovit lov ryb len od 16:00. Toto nenavrhoval?

                                    Nbuldozer - Profil | Út 2.12.2008 11:21:08

                                    je to iste starej komanč.ten nazor pozname.to je huste.aj unas v rakovnickej org,bol schvaleny vylov pri maju penize na vylov.dopadlo to tak že na 3ale 4 rev sa nedalo chytat a ešte stale neda.voda proste nenatekla naspatek.na vylov maju svoju partu a je priam nemožne sa medzi nich dostat.podla nerybarov zopar tašiek šlo rovno do auta.to je asi smutnejšie nie?su to zmrdi a treba ich vymenit za novu mladšiu krv.to je moj názor.

                                      Nhraji - Profil | Út 2.12.2008 11:12:42

                                      Homer: a to nikdo z přítomných nedokázal vstát a nebo klidně i v sedě oponovat takovému zdůvodnění?

                                        Nstrejka - Profil | Út 2.12.2008 11:10:58

                                        a vy jste se s tím zdůvodněním předpokládám spokojili, v některých MO stačí zdůvodnit cokoli slovy "Nejde to" a taky to stačí, u vás jsou aspoň kreativní...