- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chod a stanovy MRS
Chcete vědět co se děje s penězma co končí na centrálách svazů?
A) ano88%
B) ne0%
C) je mi to u.......13%
Od 20.10.2008 hlasovalo 16 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Čt 2.10.2008 15:17:19
NPetr Koch - Profil | Čt 2.10.2008 15:17:13
Každá MO, by měla mít dekrety na revíry na sebe a neměla by být vazalem Svazu. Tady je zásadní problém. Svaz ať klidně zašticuje činnost MO, ale většina chechtáků ať zustane v MO a ty co jsou malé, ať se sloučí s podobnýma organizacema. Potom by teprve začali lidi něci dělat. Současný stav je kontraproduktivní a demotivační. Jo a žádný migrování rybářů za 1500,- po celý JM.
NMrknato - Profil | Čt 2.10.2008 15:10:00
5) Řádní členové se dělí do těchto kategorií:
a) dospělí – od začátku kalendářního roku, v němž dosáhne 19 let věku,
b) mládež – od začátku kalendářního roku, v němž dosáhne 16 let věku do konce kalendářního roku, v němž dosáhne 18 let věku,
c) děti – od začátku povinné školní docházky do konce kalendářního roku, v němž dosáhne 15 let věku.
6) Čestnými členy mohou být fyzické osoby, které se zvláště zasloužily o rozvoj sportovního rybářství, poskytují Svazu služby, případně věcné nebo finanční příspěvky, či jsou Svazu jinak prospěšné. Rozsah práv a povinností čestného člena ve vztahu k výkonu rybářského práva vymezí orgán Svazu, který čestného člena přijal. Členská legitimace čestného člena se označí doložkou „Čestný člen“.
7) Přispívajícím členem mohou být fyzické osoby poskytují Svazu služby, případně věcné nebo finanční příspěvky, či jsou Svazu jinak prospěšné.
Je jasné že situace se stále mění. Zítra už dekrety nemusí mít ani ÚS. Je proto být obezřetný a nedrobit se.
NMiloš_Dia - Profil | Čt 2.10.2008 15:07:59
Včetně toho, že principielně už se většina MO bez revírů ocitla, ale (a to je pravda pravdoucí) některé o tom dodnes ani pořádně neví, a ty ostatní drží hubu a krok, aby o ten revír nepřišla, přestože už o něj dávno přišla.
MO jsou uměle drženy v ekonomickém a právním komatu, zatímco jim z účtů neustále odchází důchod, který pohání utajované vazby mezi vyššími stupni řízení a produkčními rybářskými podniky, to za první, a za druhé pochopitelně vytváří kumulované zdroje pro "nákup revírů", ovšem tyto "nově získané revíry", zafinancované metodou "tupí členové sobě", bude právně vlastnit úzká skupina lidí.
NMartin M. - Profil | Čt 2.10.2008 15:07:56
Vzpomenes si na ten pripad, kdy byl revir takto preveden jinam? Dik.
Nhraji - Profil | Čt 2.10.2008 15:01:23
NMiloš_Dia - Profil | Čt 2.10.2008 15:00:47
To můžou i bez "poskytnutí" - uvozovky, protože v reále to byla až na výjimky sprostá čórka, bohužel odhlasovaná, protože ve většině MO vládnou ekonomičtí a právní diletanti.
NMartin M. - Profil | Čt 2.10.2008 14:57:33
NMiloš_Dia - Profil | Čt 2.10.2008 14:49:36
OK, nejsem ve sporu - Územní svaz jaksi asimiluje členy z MO do jedné velké U.S.M.O.
Potud v pořádku.
Jenže! V tom okamžiku by možná členové mohli za jistých podmínek dostat chuť zcela regulérně nahlédnout do peněžních toků.
A to nevidím jako dobrý nápad...
NMilan J. - Profil | Čt 2.10.2008 14:47:57
Je důležité, jak vlastně svazy vznikly? „Dobrovolným“ sdružením revírů MO.
To znamená, svaz neměl nic a to co doposud získal, bylo využíváním práv a někdy i majetku druhých. Taková je surová realita.
Nhraji - Profil | Čt 2.10.2008 14:47:14
NMiloš_Dia - Profil | Čt 2.10.2008 14:40:42
Prospěšnost MO pro Svaz je nyní definována již jen pouze počtem členů - každý člen solí na "provoz a režii " placených organizačních složek.
Příklad - obecně se v médiích hovoří o celkem 350 tisících "členech" dohromady (M+Č).
Pro zobecnění a zahrnutí nemluvňat, dětí, sportovců, důchodců, invalidů, gayů a leseb budu babulovat a kalkulovat členský příspěvek o 100 kreditů menší.
A to máme 350 tisíc * 90 káčé = 31,5 mega jen na ochcáfky f tédéčíku, co se nejdřív koupí v základu a pár měsíců před ukončením odepisování se do nich napere fungl nová digiklima a gumy na hlínách....
NMrknato - Profil | Čt 2.10.2008 14:32:09
NMartin M. - Profil | Čt 2.10.2008 14:30:02
NMilan J. - Profil | Čt 2.10.2008 14:27:47
Direktivní to vůbec není. Každý si může vybrat. Chci být tady členem a to za jasně daných podmínek. Každý člen si pak bude velmi vážit toho, ve které organizaci je. To je vlastně jen návrat k počátku rybářských organizacích, tak to před rokem 1938 fungovalo.
Všichni vaši členové si toho váží, co pro ně MO dělá? Nemáte s nimi problémy u vody? Čeho se přestupkáři vlastně bojí?
Nhraji - Profil | Čt 2.10.2008 14:24:43
NMrknato - Profil | Čt 2.10.2008 14:23:38
Nhraji - Profil | Čt 2.10.2008 14:08:25
Právě proto vzniklo před lety krajské hospodaření, aby členové nebyli omezeni jen na vody své MO.
Nhraji - Profil | Čt 2.10.2008 14:06:10
Podle mě MO má příjmy z členských příspěvků, z brigád a z vlastní hospodářské činnosti. Příspěvek na zarybnění není příjmem v pravém slova smyslu, protože musí být ještě tentýž rk "utracen" za násady.
Dělení čeho tě tedy zajímá?
NMilan J. - Profil | Čt 2.10.2008 14:05:54
Ne, odpovím slušně je to dobrý dotaz. Půjdou do těch organizací, které tu vodu mají a vybírat se dají podle účasti na akcích MO. Určitě máte členy, které vidíte jen při výdeji povolenek (v lepším případě). Potřebujete je?
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...










