- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Privatizace řek a stojáků?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NCottus - Profil | Po 23.6.2008 12:47:46
NMrknato - Profil | Po 23.6.2008 0:16:44
NMrknato - Profil | Ne 22.6.2008 9:21:22
V rybařině, zájmovém sdružení jde, nebo by mělo jít o to, aby peníze a zdroje (revíry) byly optimálně využity a hospodaření nešlo do zkratu. Nikde jinde není tak příznivá situace, aby celá republika byla pokryta přibližně stejně velkými ÚS, které kdyby mohly, jistě by hospodařili nejoptimálněji a bez tvorby zisku. Každý soukromý subjekt musí hospodařit pro zákazníky vždy dráže. To je fakt. Možná lepší situace na některých soukromých vodách je draze vykoupena cenou a omezeními lovu.
Pokud hovoříš o práci, jakou práci máš na mysli? Jakákoliv práce v MO jde do hospodaření MO, nikoliv společnému rybolovu, CS rybolov je podfinancovaný a systém redistribuce je v přímém rozporu se smyslem územního hospodaření. To, co tvoří nyní jádro rybolovu, územní svazy , tvoří pár lidí. To je ten problém a privatizace v tomto stavu je takto divně vynucovaný krok. Pokud se nepokusíme veškeké prostředky kasírované za rybařinu přesunout uživateli-ÚS tak o jakékoliv nápravě i smyslu práce nemůže být aní řeč. Pokud by jsi tím to současným klíčem očesal soukromníka, jako je očesáván ÚS, tak se soukromník položí okamžitě. Není to ale cíl?
Nxycht - Profil | Ne 22.6.2008 8:02:46
NMiloš_Dia - Profil | Ne 22.6.2008 3:10:22
Existuje nějaká sociální, ekonomická či jiná oblast týkající se Tvé existence ve stávající společnosti, se kterou nejsi spokojen, nemáš ji rád nebo je cílem Tvé kritiky? Kromě rybařiny samozřejmě...
NPetrson - Profil | Ne 22.6.2008 2:46:09
NPetrson - Profil | So 21.6.2008 23:04:41
NSalmo1 - Profil | So 21.6.2008 22:59:54
NY@ran - Profil | So 21.6.2008 22:22:39
Podobně je to i u vody s tím rozdílem, že se nenažranci snaží Svaz rozbít, aby se mohli napakovat. Každý z kritiků výborů MO, výborů ÚS atd. má nezadatelné právo - účastnit se práce v nich - stačí na příslušné schůzi (konferenci, sněmu) přesvědčit o své pravdě ostatní a nechat se zvolit a pracovat v příslušném orgánu ČRS. To je ale kámen úrazu - místo kecání by museli "máknout" a to se kritikům jaksi nechce. Asi jsem aivní, ale tak nějak to cítím.
A nyní čekám "kamenování" od diskutujících.
NPetrson - Profil | So 21.6.2008 22:20:14
Že si ale některé MO či ÚS dobrovolným odmítáním svých připomínkových ad. nároků třeba jen ulehčují práci, s tím se asi dá souhlasit. Jenže to by se muselo posuzovat případ od případu.
NSalmo1 - Profil | So 21.6.2008 21:43:05
NPetrson - Profil | So 21.6.2008 21:30:43
K údajně špatné práci svazů na P-tocích se vyjadřovat nemohu - nedržím P-povolenku, přesnou aktuální situaci neznám a v hodnoceních níže vycházím ze stavu MP vod, který se nejspíš liší. Ovšem z Tvého příspěvku trčí jak wagler info ohledně účasti na "stavebních řízeních": například v rámci protipovodňových opatření (kterých je dost) není vůbec umožněna. Další věcí potom je, do jaké míry rozhodčí komise k připomínkám svazu přihlédne, pokud jej k nim vůbec pustí. Jistě, říct "stejně se nic nezmění" nestačí, přesto bych netvrdil, že tento pasivní postoj je pouze výrazem pohodlnosti. Asi k němu dotyčné buňky svazu dospěly, když třeba dříve připomínkovaly, až se zelenalo, ale stejně upřipomínkovaly prd. Těchto nerovných her se holt prostě vždy účastní silnější soupeři s velmi dlouhými prsty.
NCottus - Profil | So 21.6.2008 6:44:52
-stačí připomět výši finančního toku, potenciál voličů aj.aj.
A zubožené horní P toky jsou výsledkem několika jevů,z nihž dávám do popředí právě tu špatnou práci svazu.
Je těžko čekat změny třeba při stavebním řízení- pokud se ho zástupce rybářů ani nezúčastní s alibistickou poznámkou :"že by stejně nic nezměnil".
Mají své naprosto jisté - a to je brzda pozitivních změn.
NMrknato - Profil | So 21.6.2008 0:32:17
NPetrson - Profil | Pá 20.6.2008 23:12:50
NMrknato - Profil | Pá 20.6.2008 23:04:17
Je tragédií, že když se udělá někde nějaký výzkum, je výsledek vždy lepší než minule. Proč se tedy hovoří o fenoménu? Ano, když zprůměruji 500000kg kapra a 1000kg ostatních původních druhů ryb, je problém fenoména pouze v zaokrouhlování, tak jsi to myslel? Pokud to nepomůže, objednám si sociodemodegratickou štůdii, vystavím ji na svých stránkách a hned ji započtu do výsledku. A aby nám to pak nevyšlo, za tu cenu štůdie....
NPetrson - Profil | Pá 20.6.2008 22:47:25
> Cottus > viz kolega. To bychom opravdu museli projít úsek po úseku, řeku po řece, svaz po svazu. Je třeba si uvědomit, že ÚS ty toky v nějakém stavu zdědily, alfou-omegou v rozhodování na nich jsou Podniky Povodí, resp. zmíněné Lesy či jiné subjekty (MŽP, MO...), zvlášť na tocích v průmyslových a hospodářských oblastech, kde místy pořád dochází k nechvalným regulacím, je svaz trpěn jako obtížný hmyz - vše se podřizuje pouze hospodaření s vodou a výnosům z něj (MVE, lodní plavby atd.). Třeba přimět Povodí k ohleduplnosti při odpouštění během jarního tření je stále sci-fi, i když se o tom kecá 20 let.
Netvrdím, že svaz ukázkově hospodaří a nemá co zlepšovat. Na druhé straně, zachytal jsem si na mnoha řekách v celé ČR, nejsem žádný přeborník, ale u mnoha toků jsem se sám přesvědčil, že jsou zarybněny když ne výborně, tak velmi dobře, nebo aspoň obstojně. V úzkých manitnelech podmínek, do kterých se svazy musí vejít, považuji takový výsledek za úspěch a dosáhnout jej by jistě činilo obtíže i soukromníkům. Mimo jiné proto, že jejich prvořadým cílem je zisk, zatímco svaz si "může dovolit" nelukrativní, zubožené úseky např. horních P-toků, dotovat.
O tom, že by si tady kdejaký vykuk např. z Holandska rád přivlastnil nejatraktivnější úseky vod, sázel do nich PD, jesetery a bůhvícoještě, přičemž by mu vše ostatní bylo u zadku, nemám nejmenší pochybnosti.
NCottus - Profil | Pá 20.6.2008 22:33:20
NMrknato - Profil | Pá 20.6.2008 22:30:11
NCottus - Profil | Pá 20.6.2008 22:29:42
Uplynulých patnáct let mě prostě přesvědčilo o opaku.
NPetrson - Profil | Pá 20.6.2008 22:26:08
NPetrson - Profil | Pá 20.6.2008 22:23:29
NjindraŠ - Profil | Pá 20.6.2008 22:21:56
NPetrson - Profil | Pá 20.6.2008 22:17:24
NMrknato - Profil | Pá 20.6.2008 22:17:21
NCottus - Profil | Pá 20.6.2008 22:15:36
Pokud znám,tak tvrdošíjně trvám na skutečnostech.
platí to ovšem o rybaření.....v souromí klidně musím mnohdy mlžit- i když znám.:-))
NMrknato - Profil | Pá 20.6.2008 22:14:35
NjindraŠ - Profil | Pá 20.6.2008 22:12:21
Nberlinan - Profil | Pá 20.6.2008 22:11:23
NCottus - Profil | Pá 20.6.2008 22:06:23
Punkvu neznám,svazy znám.
NMrknato - Profil | Pá 20.6.2008 22:05:18
NPetrson - Profil | Pá 20.6.2008 22:02:14
NCottus - Profil | Pá 20.6.2008 21:53:59
A mezi takové "veličiny" se určitě "srátů nebudu....ale také si jich nevážím.
NMrknato - Profil | Pá 20.6.2008 21:50:51
NCottus - Profil | Pá 20.6.2008 21:42:00
NjindraŠ - Profil | Pá 20.6.2008 15:12:43
NCottus - Profil | Pá 20.6.2008 12:49:28
Oba monopolní subjekty bych nejraděj poslal za tu lávku.Punkvu beru pouze jako symbol podzemní řeky:vím, že jinde má i jiné parametry.
Nmildas - Profil | Pá 20.6.2008 12:45:58
NCottus - Profil | Pá 20.6.2008 12:35:35
kakr: myslíš,že by "kolowrat + siven "?
To raděj ať tam nadále hospodaří netopýři a občas skočí sebevrah.
Npfly - Profil | Pá 20.6.2008 11:06:32
NCottus - Profil | Pá 20.6.2008 10:20:47
Svazy,či státní podniky(nejépe v likvidaci) něco "obdržely " - většinou zdarma - a nyní užívají ovoce monopolu.
Ale je to přece "pro lidi" , a tak je to správně,tak to má být....:-))
Nkakr - Profil | St 18.6.2008 20:51:11
Já Ti ještě přidám pěknou lesáckou pstruhovku - Punkvu.
Řeka Punkva (oblast pod vývěry) je součástí režijního revíru Lesů ČR.
NMrknato - Profil | St 18.6.2008 20:34:50
NMartin M. - Profil | St 18.6.2008 19:17:44
Nberlinan - Profil | St 18.6.2008 17:06:10
Nxycht - Profil | St 18.6.2008 17:00:32
NMrknato - Profil | St 18.6.2008 16:44:49
Pokud vezmu soukromý revír, kde za 2500, -Kč mohu ulovit na 2ha revíru 20kaprů za rok, pak mě přijde cena územní povolenky 900, -Kč s možností lovit na tisících ha a možností ponechání téměr libového množství ryb za absolutně nekonkurenceschopnou .... Proto věřím, že snad není žádný rybář, který by neviděl naprosté výhody privátního rybolovu...... pro ty, kteří by to stále nemohli pochopit tu máme CW.
Nxycht - Profil | St 18.6.2008 16:26:39
NMrknato - Profil | St 18.6.2008 16:19:18
Nxycht - Profil | St 18.6.2008 16:10:47
NMrknato - Profil | St 18.6.2008 15:58:01
Stanďour : musíš zaujmout principielní stanovisko, se kterým se dá polemizovat, né jen poňoukat.
Nxycht - Profil | St 18.6.2008 15:30:01
Nberlinan - Profil | St 18.6.2008 12:56:19
Nb.gun - Profil | St 18.6.2008 12:42:14
NStanďour - Profil | St 18.6.2008 12:16:46
NRoyale with Cheese - Profil | St 18.6.2008 12:08:59
Npfly - Profil | St 18.6.2008 11:51:46
Nrybarjj - Profil | St 18.6.2008 11:38:47
Kde to žije - všechna témata
13:19NLov pod jezem v letních vedrech? 44
13:18NJezero Štít A , místo R1 2
13:18NBoilies TB baits- chytací řada 50
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme cestovku
SAF
Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní...











