MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Zavazeci lodicka ???

Na reviru kde hodlam lovit neni zakazano zavazeni, ale je tam tento dodatek-Vnadit a nahazovat nástrahy a lovit ryby je povoleno pouze ze břehu. Zákaz používání bójí pro označení krmného místa. Muzu tam pouzit legalne zavazeci lodicku nebo ne? Mate nekdo nejakou zkusenost s touto definici?

Autor diskuse: marbart69 ®
Zařazeno do: kaprařina - techniky lovu, 7.6.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N libec77 - ® Ne 1.5.2011 19:44:27
Chlapy ,lepší by byl vrutulník na dálkový stím se to dá zalítnout na přesnost 1 cm...
N Tomáš Kříž - ® Ne 1.5.2011 19:22:33
Zdendahat >> Nářez :))
N tuzemak - ® Ne 1.5.2011 18:48:40
Zdendahat >> tak to je parádní,na to bude RS opět krátká.o)))
N Zdendahat - ® Ne 1.5.2011 18:37:22
Tak bacha hoši, a je to tady, už to používaji
N vyzna - ® Ne 1.5.2011 18:02:02
to jo a misto mistnostni kde mam koule si jeste poridim papousky na zavazeni to me stara vyzene
N Zdendahat - ® Ne 1.5.2011 17:52:27
Igo. >> Ještě by mě zajímalo, jestli se tim může zavážet i tam kde se to nesmí, je to sporný a zatim jsem nikde nenašel jednoznačnou odpověď, je to vlastně zavážení, ááááále je to zároven stražení a vnadění ze břehu,
Normálně jsem byl tak zvědavej že jsem psal mail na ČRS, tak jsem zvědavej co mi odpoví, teda jestli vůbec odpovědí :-)
N Igo. - ® So 30.4.2011 16:37:52
Zdendahat >> Po třech letech super odpověď :o)))))
N Zdendahat - ® So 30.4.2011 16:27:57
Takira >> He, he he, už jsme na tim taky přemejšleli, bylo by to vlastně zalétávání návnady, hoho, to zní krásně co?
N Jany - ® Po 9.6.2008 18:18:56
to Mr. Stick : snažil jsem se dopředu ulomit hrot tvé případné reakci, proto ta omluva:) Tady na chatu nikdy nevíš, kdo je na "druhé straně" a některé reakce mi občas připadají trochu nepřiměřené.

Jistě, můj názor měl být obecný, jak já vnímám danou problematiku. Otázku zavážecí lodičky jsem neřešil. Jen pro zajímavost, k podobné problematice (používání plavidel) vyšel právní názor v posledním Kajmanu. S autorem tam uvedeného rozboru nesouhlasím v tom, že by MO nemohla místní podmínky výkonu RP upravit jinak, rozumněj přísněji, než je uvedeno v tebou citované vyhlášce.

K dotazu týkajícího se zavážení loďkou uvádím, že naše MO má obdobný zákaz vnadění zavážením nebo zavážení loďkou na revíru patřící pouze a výlučně naší MO. Je tam nejenom negativně uvedeno co je zakázáno, ale i pozitivně to, co je dovoleno. Myslím si, že větší snaha MO nebo ČRS o podrobnější výklad zákazů v rámci jednotlivých revírů by neškodil. Předešlo by se tak známé české snaze o obcházení pravidel (zákona).
N b.gun - ® Po 9.6.2008 17:14:52
Jany: Asi tak. Nevidím jediný problém v tom, proč by někdo nemohl použít na revírech ČRS zavážecí lodičku, pokud by v popisu revíru nebylo výslovně uvedeno, že "zavážení návnad a nástrah jakýmkoliv způsobem je zakázáno". Plošně to zakázané není, splňoval by podmínku přítomnosti u prutů, aby s nimi mohl neprodleně manipulovat, ani by svým pobytem na lodi nemohl zavdat příčinu tomu, aby mohl být podezříván z toho, že loví z plavidla (pokud není na revíru povoleno).
Konkrétní případ, který uvádí kolega marbart69, je nejspíš snahou uživatele revíru omezit manipulaci s návnadou a nástrahou opravdu pouze na nahazování prutem a použití zavážecí lodičky by pravděpodobně při případné kontrole znamenalo problém. Jistotu získá pouze dotazem na příslušný orgán svazu.
N Mr.Stick - ® Po 9.6.2008 17:08:03
@Jany: Určitě to neberu jako útok, neblbni. :o)

Diskuze je od toho, aby se konfrontovaly názory. Nicméně bych si dovolil s tebou nesouhasit, ony totiž ty věci, které jsi popsal, výslovně upravené jsou, narozdíl od zavážení atd., ale přesně vím, jak si to myslel, logické je to taky. Stanoviska ČRS neznám, radši ...
N kakr - ® Po 9.6.2008 17:07:21
b.gun:
Mám dojem, že dodatek na který se kolega marbart69 odvolává má jednoznačný výklad.
----------- Vnadit a nahazovat nástrahy a lovit ryby je povoleno pouze ze břehu.---------------

Pokud si lodičku připevní na udici a nahodí ji do vody rozhodně dodatek neporuší.
RS může při kontrole tvrdit, že se jedná o zátěž.
Další možná varianta, z lodičkou jezdí kolega, rybář při nahazování nahodí do ní, kolega zaveze lodičku na patřičné místo a je vymalováno.
Doufám, že kolegové rozvinou další možnosti tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
Typicky české!!!
N Jany - ® Po 9.6.2008 17:03:34
to Mr. Stick : nesouhlasím s tvým názorem, který jsi napsal 7.6. ve 23:45 hod. v odpovědi na výše uvedenou otázku. Touto logikou bychom došli k závěru, že pokud na revíru není povolen vyporošťovač háčků, vidličky, stojan, čihátka, podběrák a pod (viz příloha cit. vyhlášky), pak by byly zakázané! Naopak jsem názoru, že pokud uživatel revíru něco zakázat chce, musí tak učinit výslovně, platí přece zásada, že "co není zakázáno je dovoleno". Tvůj výklad citované vyhlášky je shodný s obdobnými vyjádřeními ČRS, která však mám za to, že jsou často dosti účelová.
PS Neber to, prosím, jako útok na tvou osobu, nýbrž za příspěvek do diskuse.
N b.gun - ® Po 9.6.2008 16:04:13
Mr.Stick: A co by měl ojebávat?
N Mr.Stick - ® Po 9.6.2008 16:00:59
@b.gun: Ne, toho by mělo trápit to, co jsem napsal já, ale evidentně hledá jen cestičku jak to ojebat. Vlastně nechápu, proč sem tu otázku dával.
N b.gun - ® Po 9.6.2008 15:58:55
Petr Koch: Myslíš, že marbarta69 trápí nějaké ustanovení MRS, když je z Vamberka (VČ)?
N Petr Koch - ® Po 9.6.2008 15:42:25
Je na tomhle něco nepochopitelného?

Na revírech MRS je zavážení nástrah zakázáno vyjma těch revírů, kde je v popisu revíru vysloveně uvedeno "Zavážení nástrah povoleno". Tam, kde není zavážení nástrah povoleno, je možné dopravení nástrahy do místa lovu pouze nahozením rybářským prutem.

POUZE RYBÁŘSKÝM PRUTEM !!!!!!!!
N Petr Koch - ® Po 9.6.2008 15:36:45
marbart69 - ® : jednoznačně porušuješ a veme ti noty a ty spodní vysvětlení zavážení, zaplouvání,...atd. To je ta největší kokotina jakou jsem v poslední hodině četl. Chcete to ojebat a příjdete o noty, to je celé.
N Petrasek - ® Po 9.6.2008 15:31:31
Ty se chceš ještě bránit? A co řekneš na svoji obranu? Že, nyní už i vědomě, porušuješ ryb. řád, ale že nemůžeš odolat?
N marbart69 - ® Po 9.6.2008 14:34:21
Me se jedna hlavne o to, kdyz prijde porybnej a uvidi me prazdne civky a ja mu vysvetlim svoji teorii s tim, ze jsem na brehu a zavazimm lodickou jestli se rozloucim s papirama nebo ne? Poradi nekdo? S cim se muzu branit?
N Petrasek - ® Po 9.6.2008 14:13:34
Vodník Kebule - jezdit si s tím můžeš prakticky kde chceš, pokud tím někoho neohrožuješ nebo neomezuješ... otázkou je to co s tím dál hodláš dělat... Řeč je ale o zavážení nástrah a ne o krmení (ale i to je někde zakázáno)
N Vodník Kebule - ® Po 9.6.2008 13:30:27
Souhlasím s Takirou - kdo ti zakáže jezdit si s lodičkou na revíru? Kdo ti dokáže, že krmíš, když jediným pohybem páčky to můžeš do vody vyklopit? Některá nařízení nechápu - copak tam toho hodíš lodičkou 10 kilo?

N šmudla - ® Po 9.6.2008 10:32:45
Tož když kapraři v rámci vyšších ideálů kašlou na pravidla, proč se tak čertí když regulérní rybář klepne dva kapry přes hlavu a peláší domů? Kapraři nedodržují pravidla, masaři je taky nedodržují, všichni sou spokojení. Že bych začal provokativně do diskuzí psát zprávy typu: dneska to vůbec nebralo, už dva týdny to nebralo, pak mi v jednu v noci konečně najelo hejno kaprů, zasáčkoval sem pět dvoukilových kaprů(prostě proto že někdy berou a jindy ne) osmikilovýho sem musel pustit protože se mi už nevlezl do batohu a zdárně sem všechny dopravil domů, sem prostě pašák, ani porybnýho sem nepotkal?
Zákazáný přikázaný může být cokoliv, když se to nedá kontrolovat je to plácnutí do vody- někdo bude respektovat "doporučení" druhej ne, každý dle svého svědomí.
N Bernard - ® Po 9.6.2008 8:32:56
Venca.MO-hlavne se tim vsude chlub, ze nedodrzujes RR
N Venca.MO - ® Ne 8.6.2008 14:52:57
a reknete mi jakej kaprar dodrzuje ze na svazovkach je zakazany zavazeni?Ja osobne to nedodrzuju....a myslim si ze nejsem zdaleka jedinej.....myslim si ze i kdyby to bylo zakazany tak tam stejne zavazet budeme ;-)
N marbart69 - ® Ne 8.6.2008 14:37:43
Tak to asi nepujde, nastraha se vklada do lodicky spodem

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | techniky lovu ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniHit sezóny! Tasty Baits Killer Krill 10kg za skvělou cenu!

Za 810
TASTY BAITS KILLER KRILL - 20MM | 10KG Velmi oblíbené boilie plné kvalitních ingrediencí! Skvělá cena tohoto velkého balení Vám umožní rozsáhlé zakrmování nebo jej samozřejmě můžete použít na běžný způsob lovu!


akce, rybareniKevin Nash mikina CARP logo

Za 999
Perfektní mikina "klokanka" zelená, s velkým Nash logem kapra v digitální podobě, kvalitní bavlna, kapuce a hlavně u nás velká sleva, SUPER CENA do vyprodání


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Raven Fishing Brno &#8211; Rybářské potřeby Raven Fishing Brno – Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Raven Fishing Brno nabízejí nejširší sortiment rybářských potřeb a dopravu zdarma při objednávce nad 1 500 Kč! E-shop a...