MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Nahradi navigace GPS tycovou bojku?

Chci si poridit GPS, ale nevim zda me to nahradi tycovku nebo budu muset jeste pouzit echolot k dohledani prekazky nebo lavice. Neni me jasne s jakou presnosti pracuje. Diky za rady

Autor diskuse: marbart69 ®
Zařazeno do: kaprařina - náčiní, doplňky, 3.4.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Neutron - ® Ne 27.7.2008 14:27:16
Unca - ® To je pravda, to se také stává.
N Unca - ® Ne 27.7.2008 14:21:12
Neutron : No ale to se dá říct i naopak. Několikrát se mi stalo že sem měl tyčovku a když viděli rybáři vedle mě že mi to jezdí, tak si klidně udice zaváželi k mé bojce. Těžko sem jim vysvětloval že ta tyčovka není erární ale moja. :-)
N Neutron - ® Ne 27.7.2008 13:45:27
Úplně nenahradí.Jsou lokality,kde je lepší místo označit bójkou,aby ostatní účastníci provozu měli informaci,kam nemají nahazovat,zavážet,krmit,případně kde nemají umístit svoji bójku,protože je zde již obsazeno.To GPS neuhlídá.
N Unca - ® Ne 27.7.2008 13:16:50
Podle mě GPS plně nahradí bojku, dokonce bych řekl že je lepší než bojka. Nechápu co má GPS společnyho s rovnym dnem, jak píše Carlos. Pokud mám GPS a sonar, tak mě GPS navede na místo a položím to podle sonaru úplně přesně tam kde chci. Odchylku GPS má ( jak píše Butters ), ale to je 1-4m průměr kruhu, což je podle mě nic. Jak řikám, pokud spojím údaje s GPS a sonaru tak to položím mnohem přesněji než za použití bojky a ještě nemám ve vodě žádnej rušivej element.
N Carlos - ® Čt 3.4.2008 16:44:29
Používám GPS už hodně let, mám to propojené s echolotem a zaznamenávám si všechna místa lovu jak na břehu, tak na vodě, kde mi to zaznamená i hloubku.
Tyčovku to nahradit může ale jen na vodách s rovným dnem, odchylka je opravdu okolo 2m, takže přesně na zlom nebo půl metru vedle potopeného stromu se s montáží netrefíš. Ale nemusím znovu a znovu hledat, kde jsem chytal minule. Pouze vyberu uložený bod a GPS mě na něj zavede.
N Butters - ® Čt 3.4.2008 15:10:44
marbart69:bylo mi řečeno,že tyčovku nenahradí,že má odchylku 1-4m a to občas může hodně znameat

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | náčiní, doplňky ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské centrum Olomouc Rybářské centrum Olomouc

Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský rybolov - navijáky,...